اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط بیسیم میکرو و سنسورهای باز بودن درب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط بیسیم میکرو و سنسورهای باز بودن درب

سلام
    5تا درب به فواصل نسبتا دور از هم دیگه وجود دارن
    میخوام واسه هرکدوم سنسور مگنت بزارم و به میکرو وصل کنم و در LCD نمایش بدم
    چون سیم کشی طولانی میشه میخوام این ارتباط بیسیم بشه
    کسی پیشنهادی داره؟
    مدت زمانی که صرف ایجاد تاپیک و منتظر پاسخ هستید را صرف سرچ کنید...

پاسخ : ارتباط بیسیم میکرو و سنسورهای باز بودن درب

پیشنهاد میشه از ارتباط بیسیم استفاده کنید !!! :biggrin: :eek:
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

برای ارتباط بیسیم میتونی از بلوتوث گرفته تا این ماژول ها و حتی ماژول فرستنده گیرنده fm استفاده کنید. اما در کل برای اینکار استفاده نکنید بهتر است. چون احتمالا مشکلات زیادی برای روش بیسیم به وجود میاد از قطعی گرفته تا اختلال و با توجه به اینکه کار شما شاید یکم جنبه ایمنی داشته باشه همون سیم کشی مطمئن تره.
      البته هزینه ها رو هم باید در نظر گرفت
      ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

میخوام یه جورایی کارم صنعتی بشه و محصولم نمای پک شده داشته باشه
        کلا کلاس کار بالا باشه
        البته استفاده از rf و ایسی سریpt هم خوبه
        بازم کسی تجربه یا پیشنهادی داره بگه
        چووون این مسئله واقعلا واسه همه اتفاق افتاده
        مدت زمانی که صرف ایجاد تاپیک و منتظر پاسخ هستید را صرف سرچ کنید...

دیدگاه

در یک پروژه از آی سی های پی تی برای انجام این کار استفاده کردم
          منتهی مشکلش این بود که ارسال همزمان برای سیگنال ها وجود نداشت (وجود تداخل فرکانس)و در هچین شرایطی چیزی به دریافت کننده نمیرسید و برد کمی داشت که البته به مرور زمان کمتر میشد(البته به محیط هم بستگی داره)
          اینکه دو درب دقیقا با هم باز بشن و بسته بشن احتمالش کمه ولی شما باید به کارکرد ضعیف ماژول های pt تو ارتباط با سرعت بالا توجه داشته باشد
          این رو هم در نظر داشته باش با عبور افراد از اطراف آی ای سی pt سیگنال اون قطع و وصل میشه
          مخصوصا اگه از باطری به عنوان منبع تغذیه استفاده کنی
          مورد دیگه اینه که اگه از آهن ربا و سنسور اثر هال برای تشخیص استفاده کنی مشکل الکتریسیته ساکن پیدا میکنی
          به این صورت که اگه دست افراد به قسمت فلزی دستگیره درب بخوره ، الکتریسیته ساکن از طریق میدان آهن ربا به مدارت سرایت میکنه و اون وقت.......خودت حدس بزن چی میشه
          که البته با یه مدار ساده میتونی این مشکل رو تا ( حدودی ) رفع کنی اما مورد خاصی که به خاطر الکتریسیته ساکن بوجود میاد اینه که گاهی سیگنال اشتباه به گیرنده میفرسته
          ترجیها سنسور و ادواتت رو جایی کار بزار که این مشکل گریبانگیرت نشه(مثلا قسمت چوبی درب)
          اگر محدودیت جا و منبع تغذیه نداری از ماژول های وایرلس که تو فروشگاه هست استفاده کن
          هم ارزونه
          هم تداخل فرکانس نداره
          هم طریقه ی راه اندازیش تو انجمن وجود داره
          و هم این مشکلاتی رو که عرض کردم نداره

دیدگاه

امکان اینکه از طریق برق شهر اطلاعات رو بفرستی داری ؟
            من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X