اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سایز خازن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سایز خازن

سلام دوستان- برای طراحی مدار از کجا باید بدونم سایز خازنی که می خوام استفاده کنم چی هست- یعنی قبل از اینکه بخوام خازن رو بخرم از روی اسمش که می دونم مثلا فلان خازن و لازم دارم،از کجا برونم مثالا فاصله ی دو بایه اش چقدر هستش؟ خیلی ضروری لازم دارم این اطلاعات رو- ممنون اگه جواب بدید

پاسخ : سایز خازن

با سلام.

راه مطمئنی نداره ولی سایز یه خازن به 1- ظرفیتش 2- ولتاژش بستگی داره .

امکان داره هر کارخونه یه جور درست کنه.
    [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
    درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

آخه استادم میگه توی بعضی از سایتا کاتالوگش هستش که میشه ازش فهمید ولی من هرچی سرچ میکنم اطلاعاتی بیدا نمی کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط honarmand111
        آخه استادم میگه توی بعضی از سایتا کاتالوگش هستش که میشه ازش فهمید ولی من هرچی سرچ میکنم اطلاعاتی بیدا نمی کنم
        خوب گفتم که هر کارخونه ی تولید خازن ، کاتالوگ مخصوص خودش رو داره که از رو اون کاتالوگ فقط میشه سایز خازن های تولیدی همون کار خونه رو فهمید .

شما از کجا تضمین میکنی که خازنی که میخری مال همون کار خونه باشه؟؟

پس نمیشه باید اول بخری بعد ببینی که درسته یانه.
        [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
        درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

شما اول برو توی سایت های فروشگاهی خازنی رو که میخوای سرچ کن . مثلا همین فروشگاه سایت (البته کامل نیست ) تعدادی خازن با مقادیر ظرفیت مختلف برات میاره .اونی که مدنظرته رو انتخاب کن . پکیج خازنو معمولا مینویسند . پکیج ها هم استانداردند .مثلا 1206 یه 0805 . اینجوری تکلیفت با خودت مشخصه .
          برای خازن های تانتالیوم هم سایز بندی دارند که اون هم استانداره . مثلا سایز A یا B .. اما اینکه خازن مورد نظرت کدوم سایزو داره باید از همون فروشگاه نگاه کنی .
          خازن های الکترولیت بصورت 2 عدد عنوان میشند مثلا 6.3*5.3 . که 5.3 ارتفاع بسته بندی هست و 6.3 قطر خازن .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X