اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدیریت یا admin شبکه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدیریت یا admin شبکه

سلام دوستان!
    بی مقدمه میگم که بر اساس الطاف الهی بعد از مدتی که دنبال کار میگشتم بالاخره موفق شدم و یه جای توپ تونستم جایی واسه خودم باز کنم.
    اما مشکل بزرگی که دارم اینه که برای admin شبکه بودن اطلاعات چندانی ندارم و جز یه سری تئوری های شاید بی فایده که تو واحد شبکه های کامپیوتری خوندم هیچ تجربه کاری در این زمینه ندارم! :cry2:
    از شما دوستانی که در این زمینه تجربه ای دارید یا منبعی رو میشناسید که بتونم با خوندن اون اطلاعاتم رو بیشتر کنم یا اگر دوستی پیشنهادی یا راه حل بهتری غیر از مطالعه بتونه ارائه بده و راهنماییم کنه واقعا ازش ممنون میشم..
    من حدودا 4 الی 5 ماه فرصت دارم تا بتونم این اطلاعات رو کسب کنم.
    موفق باشید!

پاسخ : مدیریت یا admin شبکه

یعنی کسی نیست کمکی کنه؟؟؟؟ :cry:

دیدگاه

وظایف یک مدیر شبکه :

تعیین نام کامپیوتر ها

تعیین نوع شبکه از نظر مدیریت

تعیین آی پی ها

تعیین کاربران و سطح دسترسی ها

کدوم اینا رو بلدی ؟
      دلا یاران سه قسمند ار بدانی
      زبانی اند و نانی اند و جانی
      به نانی نان بده از در برانش
      محبت کن به یاران زبانی
      و لیکن یار جانی را به دست آر
      به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

به نظر من شما بهتره بری یک دوره ی +Network در یک آموزشگاه معتبر.
        There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

سلام
          ممنون از راهنماییتون
          من تعیین اسم و IP کامپیوتر رو بلدم اما باز هم تئوری یعنی هیچ وقت در محیط یک شبکه کار نکردم. شبکه کردن کامپیوتر رو از 2 تا تا تعداد بیشتر هم بصورت تئوری بلدم.
          مفاهیم شبکه مثل لایه های مختلف و کار هر یک رو هم میدونم اما اصلا واسم قابل لمس نیست یعنی نمیدونم تمام ای چیزایی که بلدم تو محیط شبکه چطور عینیت پیدا میکنه و اصلا این تئوری ها به دردی هم میخوره یا نه!
          خودم بیشتر دنبال این هستم که یه admin شبکه پیدا کنم و اگه امکانش باشه مدتی کنارش این چیزا رو یاد بگیرم.
          سوالی که دارم اینه که بیشتر میخوام بدونم 4-5 ماه میشه امیدوار بود که فرجی بشه یا برای این کار با این فرصتی که دارم امیدوار نباشم؟؟
          ممنون

دیدگاه

اگه وقت کلاس رفتن داری میتونی کلاس نتورک پلاس بری. ولی من پیشنهاد می کنم کلاسهایی بری که توسط آموزشگاههای مجهز برگزار میشه بری. اگه پیدا نکردی بگو بهت معرفی کنم.
            دلا یاران سه قسمند ار بدانی
            زبانی اند و نانی اند و جانی
            به نانی نان بده از در برانش
            محبت کن به یاران زبانی
            و لیکن یار جانی را به دست آر
            به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط san_nazari
              سلام
              ممنون از راهنماییتون
              من تعیین اسم و IP کامپیوتر رو بلدم اما باز هم تئوری یعنی هیچ وقت در محیط یک شبکه کار نکردم. شبکه کردن کامپیوتر رو از 2 تا تا تعداد بیشتر هم بصورت تئوری بلدم.
              مفاهیم شبکه مثل لایه های مختلف و کار هر یک رو هم میدونم اما اصلا واسم قابل لمس نیست یعنی نمیدونم تمام ای چیزایی که بلدم تو محیط شبکه چطور عینیت پیدا میکنه و اصلا این تئوری ها به دردی هم میخوره یا نه!
              خودم بیشتر دنبال این هستم که یه admin شبکه پیدا کنم و اگه امکانش باشه مدتی کنارش این چیزا رو یاد بگیرم.
              سوالی که دارم اینه که بیشتر میخوام بدونم 4-5 ماه میشه امیدوار بود که فرجی بشه یا برای این کار با این فرصتی که دارم امیدوار نباشم؟؟
              ممنون
              اگر کنار کار بتونید یک دوره هم بتونید بگذرونید خیلی خوبه و 5 ماه هم برای اینکه نسبتا مسلط بشید کافیه. اگر اهل مطالعه و پرکار هستید می تونید به جای کلاس خودتون مطالعه کنید.
              There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

هر از چند گاهی سی دی های آموزشی خوبی هم تو بازار پیدا میشه !
                از ماست که بر ماست !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
                  اگر اهل مطالعه و پرکار هستید می تونید به جای کلاس خودتون مطالعه کنید.
                  کاملاً تایید میشه !

حمل (درست نوشتم؟!) بر تعریف نباشه من خودم شبکه رو self study یاد گرفتم البته ادعا نمیکنم کاملاً مسلط و فول هستم
                  ولی تا حالا خیلی جاها که با شبکه سر و کار داشتم تونستم گلیمم رو از آب بکشم بیرون !

باید علاقه مند باشید و مطالعه کنید خصوصاً از انجمن ها و آموزش ها خارجی هم استفاده کنید کافیه یه Network Tutorial سرچ کنید کلی مطلب پیدا میشه
                  ولی اگر نگران هستید و مشکلی از لحاظ هزینه ندارید به همون پیشنهاد دوستان عمل کنید یک آموزشگاه خوب و مجهز !
                  یادتون باشه شبکه بدون کار عملی و تست و تجربه خیلی فایده ای نداره !

موفق باشید
                  از ماست که بر ماست !

دیدگاه

ممنون از راهنمایی تمامی دوستان
                    یه کم دل گرم تر شدم. : :rolleyes:
                    به امید خدا ببینم چی پیش میاد. راستش مطلب هم زیاد دارم.اگه کسی هم بخواد میتونم واسش بفرستم.از powerpoint گرفته تا فیلم آموزشی و کتاب CISCO و ... بزرگترین مشکلم در زمینه شبکه اینه که با خوندن خالی پیشرفتی نمیکنم و باید تو محیط باشم و هر چی میخونم به عینه ببینم.
                    حالا یکی رو پیدا کردم تو بخش شبکه دانشگاه که admin شبکه هم هست. اگه بتونه کمکم کنه که خیلی عالی میشه.
                    از تک تک دوستانی که توجه داشتند متشکرم. باز هم منتظر راهنماییتون هستم و البته روحیه دادن و دلگرم کردنتون چون واقعا احساس میکنم مسئولیت بزرگی رو قبول کردم و دلم نمیخواد کوتاهی کنم.
                    موفق باشید!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X