اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با پورت ps2

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با پورت ps2

سلام به همه دوستای گلم
    من میخوام یه پروژه درست کنم که وقتی با کیبرد کامپیوتر تایپ میکنی روی lcd2*16 نشون بده یه برنامه هم دارم میزارم دوستان چک کنن ببینن درسته!!!
    اما یه مشکلی که هست اینه که وقتی کیبرد رو به سوکت ps2 وصل میکنم پایه های 3 و 4 اتصال کوتاه میشن اما وقتی کیبرد وصل نیست اتصال نداره!!!
    به نظر شما سوکت خرابه؟؟؟؟
    کسی دیتاشیت ps2 داره؟من هرچی گشتم جز عکس پیدا نکردم
    ممنون از کمکتون

پاسخ : مشکل با پورت ps2

:byeسلام
    PS2 ها بصورت 6 پین به علاوه1(منظور یک پین پلاسنیکی) ساخته میشن که اگه جوری دستتون بگیرید که پین پلاستیکی سمت راست باشه (ساعت 3 رو نشون بده) اینجوری خونده میشه . پایه ی پایین سمت چپ 1، بالاییش 2، پایین وسط 3 بالاییش 4، پایین سمت راست 5 بالاییش 6.
    پایه ی 2 و 6 وصل نیستند. پایه ی 1 دیتا است. پایه ی 3 گراند. پایه ی 4 مثبت5 ولته. پایه ی 5 هم کلاک میشه.
    بدنه یا شیلد باید فقط در یک سمت به GND وصل بشه(به خاطر حذف نویز و عدم ایجاد خاصیت القایی) ، معمولاً روی بورد وصل میشه و داخل کیبورد وصل نیست. در کل ارتباطش هم بصورت سریال یکطرفه ی سنکرون هست. :read:
    من آن آشفته ماشینم که تایر زیر تن دارم
    و از اسرار بازارم همان قدر زیر و بم دارم
    چنان خسته شدم از گردش چرخان چرخانم
    که امروزه تمنای دویدن بر دو پا دارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dideh
      :byeسلام
      PS2 ها بصورت 6 پین به علاوه1(منظور یک پین پلاسنیکی) ساخته میشن که اگه جوری دستتون بگیرید که پین پلاستیکی سمت راست باشه (ساعت 3 رو نشون بده) اینجوری خونده میشه . پایه ی پایین سمت چپ 1، بالاییش 2، پایین وسط 3 بالاییش 4، پایین سمت راست 5 بالاییش 6.
      پایه ی 2 و 6 وصل نیستند. پایه ی 1 دیتا است. پایه ی 3 گراند. پایه ی 4 مثبت5 ولته. پایه ی 5 هم کلاک میشه.
      بدنه یا شیلد باید فقط در یک سمت به GND وصل بشه(به خاطر حذف نویز و عدم ایجاد خاصیت القایی) ، معمولاً روی بورد وصل میشه و داخل کیبورد وصل نیست. در کل ارتباطش هم بصورت سریال یکطرفه ی سنکرون هست. :read:
      ممنونم ولی نفهمیدم منظورتو
      سوکت من دوتا پایه پایین داره 4تا بالا که از روی یه عکس و تست با بیزر اهم متر پایه هارو مشخص کردم اما وقتی کیبردو وصل میکنم پایه GND و بایه Vcc اتصال میشه
      اما در حالت عادی اتصال نداره!!!!
      میشه شما یه عکسی بزارید که بفهمم منظورتونو

دیدگاه

oo:
        اگه از سالم بودن کیبورد مطمئنی یه عکس از سوکتت بذار.(مطمئنی ps2 هست شاید din باشه)
        من آن آشفته ماشینم که تایر زیر تن دارم
        و از اسرار بازارم همان قدر زیر و بم دارم
        چنان خسته شدم از گردش چرخان چرخانم
        که امروزه تمنای دویدن بر دو پا دارم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X