اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محاسبه اعداد مختلط با ماشین حساب

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محاسبه اعداد مختلط با ماشین حساب

سلام کسی بلده با ماشین حساب اعداد مختلط رو حساب کنه اگه میدونید تبدیل قطبی به دکارتی وبر عکس رو هم بنویسید ؟؟
    ماشین حساب من از این در پیت های معمولیه catiga مدل f618 ضروریه ...اگه کسی میدونه لطفا کمک کنه . که ان شا اله خدا در کاراش کمکش کنه .

پاسخ : محاسبه اعداد مختلط با ماشین حساب

بهترین ماشین حساب برای محاسبه اعداد مختلط با قیمت مناسب SHARP-EL506W هستش که حتی اعداد را به صورت قطبی و دکارتی در هم ضرب می کنه به نظر من از این ماشین حساب استفاده کنی خیلی بهتر هستش
    دفترچه فارسی هم داره
    سخت ترين چيزي كه مي توان در زندگي ياد گرفت اين است كه از روي كدام پل
    بايد رد شد و كدام پل را بايد خراب كرد
    از سه چيز متنفرم 1- خيانت 2- دروغ 3- نامردي
    { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام.
      ماشین حساب های جدید همشون قابلیت انجام محاسبات بر روی اعداد مختلط هم به صورت قطبی و هم دکارتی رو دارند. من خودم با ماشین حساب کلاس پد (کاسیو) و ماشین حساب تگزاس کار کردم. با این ماشین حساب ها کار واقعا راحته، نه فقط در زمینه محاسبات اعداد مختلط، بلکه در تمام محاسباتی که یک مهندس برق نیاز داره . معادلات چند مجهولی، ماتریس های بزرگ و حتی برنامه نویسی.......
      البته کلاس پد قیمتش حدود 110000 تومانه با دفترچه راهنمای فارسی و تگزاس اگه گیرت بیاد حدود 90 تا100000. من مدل TI92 رو دارم که حتی میشه دستورات مطلب رو باهاش اجرا کرد.

در مورد ماشین حساب خودتون هم توی اینترنت که چیزی نیست. یعنی من چیزی پیدا نکردم به جز عکسش و قیمتش. :biggrin:

دیدگاه

معمولا ماشین حسابهای معمولی تبدیلات بین اونا رئ انجام میدن .برای تبدیل به مثاثاتی polرو بزن بعد عدد قطبی رو بده با= اندازه r رو میگیری با RCL از F که معمولا دکمه tan هستش زاویه رو میده .برای تبدیل مثلثاتی به قطبی ) REC رو بزن و به ترتیب بالا ادامه بده فقط یادت باشه بین دو جز هر عدد از ,ویرگول استفاده کن مثلا 30, 2) REC برات مقدار قطبی رو میده

دیدگاه

سلام دوستان
          کسی راهنمای فارسی ماشین حساب شارپ el-506w رو داره
          منم تو اعداد مختلط دچار مشکل شدم
          ولی دفترچه راهنمای ماشین حسابم لاتینه
          ممنون میشم به ایمیلم بفرستید
          ***********@********.com

دیدگاه

سلام
            میخواستم ببینم کسی می دونه چطور میشه با کلاس پد 330 محاسبات اعداد مختلط را انجام داد البته من دفترچه راهنماش رو دارم ولی متأسفانه توضیح خیلی کمی داده که جواب کار من رو نمیده حالا اگه کسی یه توضیح کامل بده ممنون می شم مثلاً این مثال رو روش انجام محاسبش رو واسم با عکس بذارید ممنون میشم

?= (A = 7967 ∠ 0 + (1.5+2j)*(418 ∠ -36.87) + (12j)*(418 ∠ -36.87

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X