اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گیرنده دیجیتال و بوستر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گیرنده دیجیتال و بوستر

با سلام
    میخواستم بدونم چرا زمانیکه گیرنده را بدون بوستر به تلویزیون وصل می کنیم هیچ کانالی را نمی گیرد!! نقش بوستر ان وسط چی هست؟؟؟

سپاس

پاسخ : گیرنده دیجیتال و بوستر

تقویت+تطبیق امپدانس
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

ممنون: ولی بعنی چی!!! اخه توی دفترچه راهنما گیزنده دیجیتال نوشته بود!! کابلی را که از انتن می اید را بدون وصل کردن به بوستر به پشت قسمت مربوطه گیرنده دیجیتال وصل کنید!! یعنی کابل خالی!! بدون بوستر!!!
      مگه داخل گیرنده دیجیتال :خودش تقویت کننده داخلی ندارد؟؟
      بوستر مگه برای سیستم های انالوگ نیست!؟
      سپاس

دیدگاه

اول که باید دفترچه رو بذاری تا بشه بیشتر توضیح داد.
        اما کلا تا قبل از واحد پردازش داخل گیرنده شما همه چیز رو آنالوگ فرض کن. یعنی سیگنالی که از آنتن گرفته میشه تا وقتی که بخواد برای پردازش آماده بشه دقیقا مثل گیرنده های آنالوگه.
        قاعدتا باید مرحله تقویت رو داشته باشه اما شاید بوستر بیشتر برای تطبیق امپدانس استفاده شده باشه.
        معمولا هم گیرنده های دیجیتال نیازی به بوستر ندارند. مال خودمون که مستقیم به آنتن وصله تازه با کلی فاصله
        ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

ممنون: به زودی تصویر را قرار می دهم!

دیدگاه

مدار داخلی بوستر معمولا بجز چندتا سلف وخازن چه چیز دیگه ای هست؟
            در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
            گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

بفرما: این مدل اش جدید هست ولی قدیمی ها محتوا بیشتر دارند!! مثل رگولاتور و پل دیود و.......

دیدگاه

این بوستر نیست این ی منبع تغذیه بوستره(ی ترانسه+پل دیود)
                اگه اون دوست عزیزی که گفت باید چرا باید بوستر رو روشن کنم تا دستگاه دیجیتال کانال بگیره به این دلیله که اگه انتن شما تقویت داره باید حتما تقویت روشن کنید تا دستگاه دیجیتال کانال بگیره
                اگه انتن شما خفاشیه باید منبع تغذیه پایین روشن شه
                شما میتونید با ی انتن معمولی بدون بوستر(تقویت) دستگاه دیجیتالو راه بندازید
                چون در واقع خود دستگاه دیجیتال نقش بوستر رو هم داره
                موفق باشید

دیدگاه

مگه بوستر برای گیرنده دیجیتال هم اثر داره؟
                  راستی توی تنظیمات گیرنده دیجیتال یه گزینه وجود داره که 5 ولت برای انتن میفرسته نگنه برای تغذیه همین آنتن هاست؟

دیدگاه

ین بوستر نیست این ی منبع تغذیه بوستره(ی ترانسه+پل دیود)
                    اگه اون دوست عزیزی که گفت باید چرا باید بوستر رو روشن کنم تا دستگاه دیجیتال کانال بگیره به این دلیله که اگه انتن شما تقویت داره باید حتما تقویت روشن کنید تا دستگاه دیجیتال کانال بگیره
                    اگه انتن شما خفاشیه باید منبع تغذیه پایین روشن شه
                    شما میتونید با ی انتن معمولی بدون بوستر(تقویت) دستگاه دیجیتالو راه بندازید
                    چون در واقع خود دستگاه دیجیتال نقش بوستر رو هم داره
                    ممنون دوست عزیز: ولی چطور بوستر نیست!!!! با این دستگاه من کانال انالوگ را می گیرم!!! انتن من خفاشی هست!! و این بوستر توی جعبه اش بود!!! منظور شما از منبع تغذیه بوستر چی هست؟؟؟ یعنی این بوستر نیست؟؟؟؟ بوستر از کجا بگیرم؟؟ کلا هنگ کردم!!! توی خود کاتالوگ گفته بدون بوستر گیرنده می گیرد!!؟؟ با سیم !!

سپاس

دیدگاه

[quote author=ircaspianhero link=topic=95763.msg604544#msg604544 date=1404233119]
                      ممنون دوست عزیز: ولی چطور بوستر نیست!!!! با این دستگاه من کانال انالوگ را می گیرم!!! انتن من خفاشی هست!! و این بوستر توی جعبه اش بود!!! منظور شما از منبع تغذیه بوستر چی هست؟؟؟ یعنی این بوستر نیست؟؟؟؟ بوستر از کجا بگیرم؟؟ کلا هنگ کردم!!! توی خود کاتالوگ گفته بدون بوستر گیرنده می گیرد!!؟؟ با سیم !!

بوستر ی نوع تقویت کننده هست.که این تقویت کننده(بوستر) تو خود انتن خفاشی قرار داره (اگه دقت کنید ی لامپی هم پایین انتنت هست که لامپ تقویت کننده هست) و نیازی نیست که بوستر بگیرید چون تو خود انتن خفاشیتون وجود داره
                      این تقویت کننده ی منبع ولتاژی میخاد که همون عکس بود که نشون دادی
                      دستگاه های دیجیتال بدون بوستر هم کار میکنن ولی انتن های نوع بوستر دار(خفاشی) باید حتما بوسترشون روشن باشه تا سیگنال از انتن به دیجیتال برسه
                      شما واسه تست میتونید ی انتن معمولی بدون بوستر بزارید بالای پشت بام و سیمشو بزنید به دستگاه دیجیتال و نتیجه رو ببینید
                      موفق باشید

دیدگاه

بوستر ی نوع تقویت کننده هست.که این تقویت کننده(بوستر) تو خود انتن خفاشی قرار داره (اگه دقت کنید ی لامپی هم پایین انتنت هست که لامپ تقویت کننده هست) و نیازی نیست که بوستر بگیرید چون تو خود انتن خفاشیتون وجود داره
                        این تقویت کننده ی منبع ولتاژی میخاد که همون عکس بود که نشون دادی
                        دستگاه های دیجیتال بدون بوستر هم کار میکنن ولی انتن های نوع بوستر دار(خفاشی) باید حتما بوسترشون روشن باشه تا سیگنال از انتن به دیجیتال برسه
                        شما واسه تست میتونید ی انتن معمولی بدون بوستر بزارید بالای پشت بام و سیمشو بزنید به دستگاه دیجیتال و نتیجه رو ببینید
                        موفق باشید
                        ممنون دوست عزیز:من از ان انتن های سیمی که معمولی هستند !! ندارم!!! فقط خفاشی دارم!!!
                        پس در کل نتیجه می گیریم که:
                        انتن های خفاشی برای راه اندازی و گرفتن سیگنال دیجیتال حتما باید به منبع تغذیه (که من با بوستر اشتباه گرفتم) وصل شوند؟؟؟درسته؟؟؟
                        منظور من این بود که به جای استفاده از ان منبع تغذیه از سیم استفاده شود!!! مثلا سیمی که از انتن می اید را مستقیما به گیرنده وصل کنیم!! دیگه توی منبع تغذیه نرود!!!! پس نمیشه دیگه!! حتما باید منبع تغذیه باشه؟!!! درسته؟؟؟؟

سپاس

دیدگاه

منظورت از انتن خفاشی چیه ؟؟؟
                          این تصویر یک انتن با بوستر هست.بوستر داخل خود انتن هست.اون پاین هم منبع تغذیه با کنترلش مشخصه.تغذیه این انتن ها معمولا با ولتاژ 9 تا 20 هست.پس شما با 5 ولت نمیتونی بوسترش رو فعال کنی.
                          ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

دوستان من عاقبت متوجه نشدم چی شد ها!!!!!!!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
                              دوستان من عاقبت متوجه نشدم چی شد ها!!!!!!!!!!
                              دوست عزیز منم متوجه نشدم میخوای چیکار کنی.
                              الان چی میخوای دوست عزیز ؟؟؟
                              ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X