اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روش های تبدیل ولتاژ ac به dc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روش های تبدیل ولتاژ ac به dc

با سلام
    میخواستم بدونم چطور می توان به غیر از استفاده از ترانس : ولتاژ های ac را به dc تبدیل کرد؟؟؟ مثلا برای تبدیل :از یک ترانس استفاده می شود و پل دیود و خازن و رگولا تور و..
    مثلا من میخوام ولتاژ 9 ولت dc ایجاد کنم!!! ایا روشی هست بشه از غیر ترانس استفاده کرد؟؟؟ چون ترانس بزرگ و حجیم هست؟؟؟ یک چیزی میخوام که بشه توی مدار جا سازی کرد!! و جدا از مدار نباشد؟!!!!

سپاس

پاسخ : روش های تبدیل ولتاژ ac به dc

اگر جریان خروجی کمی از این منبع میخواهید
    این لینک راببینید

http://www.expertcore.org/viewtopic.php?f=19&t=4166

یا این عبارت گوگل کنید
    Transfor-less power supply

فقط جریان خیلی کمی به شما میده
    دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

اگه برق ac نه ولت دارید فقط یه پل دیود و یه خازن نیاز دارید(رگولاتور نمی خواد)که فضای زیادی هم نمی گیره اما اگه برق 220 ولته میتونی از منابع تغذیه سوچینگ آماده استفاده کنید مثل این
      http://eshop.eca.ir/%D8%A2%D8%AF%D8%A7%D9%BE%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%DA%86%DB%8C%D9%86%DA%AF/649-%D8%A2%D8%AF%D8%A7%D9%BE%D8%AA%D9%88%D8%B1-9-%D9%88%D9%84%D8%AA--1-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1.html
      فک نکنم کوچکتر بتونی پبدا کنید
      البته یه نوع دیگه هم وجود داره که بهش میگن منابع خازنی(همون پاسخ بالایی) که البته بازده خوبی ندارن ولی در عوض خیلی کوچیکند که من خودم زیاد بلد نیستم اما تا جاییکه من میدونم میان یه خازن پلی استری در حد نانوفاراد 400 ولتی را با برق 220 ولت متناوب سری میکنند بعد به یه دلایلی که بازم نمی دونم ولتاژش کم میشه مثلا میشه 9 ولت متناوب که بازم با استفاده از پل دیود و خازن میشه 9 ولت مستقیم
      یه نکته هم بگم که این منابع ایزوله نیستند و نباید به اتصالات دست زد حتی وقتی که از برق قطعند(به خاطر وجود خازن هنوز ولتاژ قوی وجود دارد)که معمولا برای امنیت بیشتر یه مقاومت در حد کیلو اهم با خازن 400 ولت پلی استر موازی میکنند که بهش میگن مقاومت نشتی یعنی باعث میشه وقتی مدار از برق قطع میشه خازن تخلیه بشه
      اما در کل من همون منابع سوچینگ رو پیشنهاد میکنم
      :job:
      آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

ممنون دوستان: من این منبع را برای یک کیت که با میکرو کنترلر هست میخوام!!! و میخوام 5 ولت اش خوب باشه!! یعنی کار ما را راه بندازد!!
        دوستان لطفا یک تحلیلی بر روی این مدار داشته باشید!؟؟؟ مثلا از نظر برق گرفتگی!! اگر من این مدار را توی یک جعبه پلاستیک بزارم ایا باز مشکلی پیش می اید؟؟ برق که به کل مدار نمی رسد؟؟؟ مدار اصلی؟؟؟ راستی خروجی اش چند امپر هست؟؟؟500 میلی هست؟؟

سپاس

دیدگاه

خروجیشو به 7805 وصل کن
          خوراکش میکرو :nice:

ولی جریانش کمه دیگه ولی برای راه اندازی میکرو خیالت راحت :agree:

در مورد برق گرفتگی به هرجایی از مدار قبل از 7805 (یا دیود زنر) دست بزنی برق گرفتگی حتمی هست
          البته اگر 7805 نگذاری هم کار میکنه ولی خب اگر بگذاری خیالت راحته

توی جعبه بذاری همه چی حله
          توی همی سایت هم یه سرچ بزنی کلی مطلب هست
          اینو سرچ کن
          "منبع تغذیه بدون ترانس"
          دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

ممنون
            لطف کن مدار 7805 را هم اگر میدانید بزار!! مثلا برای تبدیل این مدار یا 5 به 9 و...
            راستی شما مطمئن هستی که این مدار ها برای میکرو مناسب هستند؟؟ چون میگن نویز داره!! ایا واقعیت داره؟؟؟
            سپاس

دیدگاه

داداش شما که دیگه رشته ات نرم افزار چرا :surprised:

فقط کافی بود داخل همین سایت یه سرچ کنی
              به خدا جواب همه سئوالات میگیری

من جای شما سرچ کردم

http://www.eca.ir/forum2/index.php?a...6QrC3kf63-gmA.
              راه حل بعدی هم استفاده از دیتا شیت آن قطعه هست

اگر نتونتسی بگو که کمک کنم :read:

به جان خودم هدف من اینه که ماهیگیری بهت یاد بدم :nice:

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: ان تایپیک ها را خوندم!! ولی خیلی کم جریان میده!!! مثلا 20 میلی امپر!!! چیزی نمیشه که!! ایا میشه تا 100 یا 200 میلی امپر از مدار گرفت؟؟؟ به چه چیزی ربط داره؟؟
                خازن یا دیود زنر؟؟؟
                سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X