اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک فوری سنسور آلتراسونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک فوری سنسور آلتراسونیک

سلام به دوستان عزیز :bye
    من یک جفت فرستنده و گیرنده آلتراسونیک دارم میخوام به صورت آنالوگ(بدون استفاده از میکرو) راه اندازی کنم به طوری که اندازه گیری فاصله برام مهم نیست فقط میخوام اگر مانع از یه حدی مثلا دومتر به سنسور نزدیک تر بشه یک ولتاژ صفر یا یک منطقی در خروجی مدار داشته باشم.
    خیلی از مدار ها یی که تو همین سایت پیدا کردم جواب ندادن و بعد از کلی گشتن تو ی نت چندتا مدار اصولی پیدا کردم که متاسفانه بردش حتی به 30 سانت هم نمیرسن :angry:
    از شما دوستان تقاضا دارم وخواهش میکنم نقشه مدار هایی که به درد این کار بخوره وبستین و جواب داده برام بذارین و توضیحات لازم رو هم بگین .
    چند روزه کلافه شدم از دست این سنسورها خواب باسم نذاشتن ~x(
    خودم چندتا سوال کلی دارم این که اصولا سیگنال در یافتی در چه حدیه و چند برابر باید تقویت بشه؟
    سوال مهم تر این که آیا پالس ارسالی توسط فرستنده علاوه بر این که باید 40کیلو باشه آیا باید دائمی باشه یا به صورت برست باشه یعنی خود این 40 کیلو هم با فرکانس کمی مثلا 25هرتزقطع و وصل بشه؟

زکات علم نشر دادن آن است

پاسخ : کمک فوری سنسور آلتراسونیک

دوستان من کمک فوری خواستم خواهش و تمنا هم کردم زیرش هم نوشتم که زکات علم بدین پس چرا کسی جواب نمیده !!!!!! :cry2:
    زکات علم نشر دادن آن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojtaba elec
      سلام به دوستان عزیز :bye
      من یک جفت فرستنده و گیرنده آلتراسونیک دارم میخوام به صورت آنالوگ(بدون استفاده از میکرو) راه اندازی کنم به طوری که اندازه گیری فاصله برام مهم نیست فقط میخوام اگر مانع از یه حدی مثلا دومتر به سنسور نزدیک تر بشه یک ولتاژ صفر یا یک منطقی در خروجی مدار داشته باشم.
      خیلی از مدار ها یی که تو همین سایت پیدا کردم جواب ندادن و بعد از کلی گشتن تو ی نت چندتا مدار اصولی پیدا کردم که متاسفانه بردش حتی به 30 سانت هم نمیرسن :angry:
      از شما دوستان تقاضا دارم وخواهش میکنم نقشه مدار هایی که به درد این کار بخوره وبستین و جواب داده برام بذارین و توضیحات لازم رو هم بگین .
      چند روزه کلافه شدم از دست این سنسورها خواب باسم نذاشتن ~x(
      خودم چندتا سوال کلی دارم این که اصولا سیگنال در یافتی در چه حدیه و چند برابر باید تقویت بشه؟
      سوال مهم تر این که آیا پالس ارسالی توسط فرستنده علاوه بر این که باید 40کیلو باشه آیا باید دائمی باشه یا به صورت برست باشه یعنی خود این 40 کیلو هم با فرکانس کمی مثلا 25هرتزقطع و وصل بشه؟
      سلام دوست عزیز
      من تنها کاری که تونستم براتون انجام بدم اینه که
      تو لینک زیر ی فایلی پیدا کردم که فک کنم به دردتون بخوره
      اگه سوال هم داشتین از کسی که pdf رو قرار دادن بپرسید
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=39236.msg192329#msg192329

دیدگاه

با سلام
        دوست عزیز تمام سنسورهای دنده عقب اتوموبیلها بر اساس الترا سونیک کار میکنند میتوانید از آنها ایده بگیرید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X