ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 20 از 20 نخست ... 1011121314151617181920
نمایش نتایج: از 191 به 195 از 195
    2015/08/01
    4
    0

پاسخ : *آپدیت شد*[پروژه کامل شده] منبع سویچینگ 1.2 تا 50 ولت 8 آمپر با lm257X با محدود کننده جریان

سلام.واقعا ممنون از بابت این تاپیک.خیلی دنبالش بودم.فقط یک سوال.من ولتاژ خروجیم 24 ولت میخوام.
    ماکسیمم چند امپر بخم میده با این ولتاژ؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام.واقعا ممنون از بابت این تاپیک.خیلی دنبالش بودم.فقط یک سوال.من ولتاژ خروجیم 24 ولت میخوام.
    ماکسیمم چند امپر بهم میده با این ولتاژ؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ماکسیمم چند امپر بهم میده با این ولتاژ؟
    2019/04/01
    1
    0

پاسخ : *آپدیت شد*[پروژه کامل شده] منبع سویچینگ 1.2 تا 50 ولت 8 آمپر با lm257X با محدود کننده جریان

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام به دوستان عزيز. از اونجايي که خيلي از دوستان به مبدل هايي با جريان بالاتر احتياج پيدا ميکنن و در نت هم فقط مدار با ورودي 12 ولت پيدا ميشه. اومدم مدارو با کمي تغييرات سازگار با ولتاژ هاي بالاتر کردم تا ماسفت بتونه به درستي درايو بشه و گيت نسوزه. مدار رو ساختم و عملا به خوبي کار ميکنه ولتاژ ورودي هم با ديود زنر و مقاومت و خازن 470 ميکرو که من اضافه کردم از 14 ولت تا 40 و براي نوع HV تا 55 ولت ميتونه باشه. :mrgreen: اگر ولتاژ وروديتون بين 10 تا 16 بود نيازي به اون زنر و مقاومت و خازن 470 ميکرو نيست. مدار رو ميشه با هر نوع lm2576 يا lm2575 از هر نوع ADJ و HV و فيکسش(خروجي ثابت) ساخت.خودم با lm2575 ADJ ساختم.
    قطعات مورد نياز براي نوع HV:
    ديود: از نوع فست يا آلترا فست شاتکي با ولتاژ بالاي 65 ولت. و 8 آمپر(بالاي 10 آمپر بهتره) مانند MBR20100C که 20 آمپر هست. البته چون اين ديود ولتاژ فوروارد بيشتري نسبت به ديود هاي شاتکي ديگه داره(به خاطر 150 ولتي بودنش) بهتره ديود هاي با ولتاژ شکست کمتر بگيريد تا تلفات کمتر بشه. ميتوانيد 5 عدد ديود 3 آمپر شاتکي رو به صورت موازي استفاده کنيد(ولي توصيه نميشه)
    ماسفت : P با ولتاژ درين سورس بالاي 75 ولت. و rDSon کمتر از 0.2 اهم. مانندirf9540 .
    هيتسينک: 4*5 .البته بستگي به ماسفت داره. هيتسينک مناسب براي ديود 8 آمپر. هيتسينکي که واسه ماسفتم تو عکس گذاشتم بيش از نياز هست و خيلي کم داغ ميکنه :mrgreen:
    سلف: 150 الي 330 ميکرو هانري 8 آمپر. ميتونيد 3 تا سلف 3 آمپر رو با هم موازي کنيد. مثل 470 560 يا 680 .
    ميتونيد سلف رو خودتون بسازيد: [glow=red,2,300] سه رشته سيم نمره 0.6 يا بيشتر رو همزمان دور يک هسته تورويد زرد سفيد پاور کامپيوتر با قطر 2.7 بپيچيد. تعداد دور حدود 70 تا باشه[/glow]
    ترانزيستور هم BD139 خيلي خوبه.
    بقيه قطعات در شکل معلومه.
    قطعات مورد نياز براي نوع معمولي:
    ديود: يکسان با HV ولي ميتونه بالاي 40 ولت باشه مثل 20c40 که 20 آمپره خيلي عاليه و چون 40 ولتي هست تلفاتش خيلي کمه و خودم هم همينو استفاده کردم. 10A45 هم خيلي خوبه که 10 آمپره.
    ماسفت: P با ولتاژ درين سورس بالاي 55 ولت و مقاومت زير 0.2 اهم. ماسفت irf4905(تلفاتش خيلي خيلي کمه :mrgreen به خوبي جواب ميدهد.
    هيتسينک : يکسان با HV
    سلف: يکسان با HV
    ترانزيستور: يکسان با HV

نحوه محاسبه R ديود زنر: Vin-12/0.03 به وات مقاومت هم توجه کنيد. به وات ديود رنر هم توجه فرماييد.
    [glow=red,2,300]نکات خيلي مهم:[/glow]
    1- ولتاژ ورودي نبايد زير بار خيلي افت پيدا کند و اگر افت زيادي پيدا ميکند مقاومت R رو به گونه اي انتخاب کنيد که جريان عبوري از اون در حالت زير بار کمتر از 0.02 نشه.
    2-در خروجي مدار فيوز 10 آمپر بذاريد.
    3-آي سي اوريجينال بخريد. من 2575 اوريجينالش رو گير آوردم.
    در ورودي مدار بهتره خازن 100 ولت 330 ميکرو فاراد يا بيشتر قرار دهيد.
    4-اگه براي کاراي حساس تر استفاده ميکنيد بهتره که يه خازن 1 يا 2.2 ميکروفاراد پولي استر يا mkt يا mkp تو خروجي بزاريد. اگه خواستيد يه فيلتر LC مناسب هم اضافه کنيد
    5-اگه از نوع فيکس استفاده ميکنيد فيدبک(پايه 4) رو مستقيم به خروجي بديد
    اميدوارم مفيد بوده باشه :mrgreen:
    دو نمونه PCB مدار هم دوستان زحمتشو کشيدن در پست هاي بعدي ببينيد

اپدیت جدید اضافه شدن محدود کننده جریان (نوشته شده توسط armin_gera)
    مدار تست شد و ب خوبی کار کرد

سلام ب همگی
    یه حرکتی زدم pcb طراحی کردم باقلوا از بابت خازن و فیلتر lc هم کم نزاشتم ماسفت و دیودم هم خط شدن برا اتصال ب هیتسینگ اگه نیاز بود ابعاد pcb هم 10*6.5 سانته خیلی کوچیک و حرفه ای کار شده
    و از همه مهم تر به این مدار محدود کننده جریان اضافه کردم و امروز ک تست گرفتم ب خوبی کار کرد و جریانو رو مقدار مورد نظر فیکس کرد
    مداری ک اینجا میبینید رو محسن جان اولین بار تو تاپیکش گذاشت و ب راحتی از این مدار 8 امپر کشید این مدار منبع تغذیه متغیر 1.2 الی 40 ولت با جریان دهی 0 الی 8 امپر هست هسته مدار ایسی lm2576 هست ک با سویچ خارجی تا 8 الی 10 امپر میتونه جریان بده و مدار خیلی خوبی هست مشکلی ک این مدار داشت این بود ک محدود کننده جریان نداشت من روش کار کردم و بهش محدود کننده جریان + فیلتر های مناسب جهت رفع ریپل و نویز اضافه کردم همچنین قطعاتی ک گرما زا هستن رو طوری رو پی سی بی قرار دادم ک ب راحتی بشه بهشون هیت سینگ بست , رو پی سی زیاد کار شده و سعی شده ب بهترین نحو و طراحی بشه امیدوارم ازش لذت ببرید

لازم ب ذکر هست محدود کننده میتونه جریانو تا صفر کم کنه

حتما فایل اپدیت رو بخونید (داخل فایل)

از اونجایی ک محسن جان تو تاپیک خودش خیلی زحمت کشید من نمیخوام تاپیک مجدد برا این مدار باز کنم و مدار رو تو پست اول تاپیک محسن قرار میدم هرگونه سوال و پرسشی داشتید تو همین تایپک مطرح کنید

فایل دارای رمز هست و فقط ب افرادی ک تعداد پست های مفیدشون بیش از 20 عدد باشه میتونن رمز رو دریافت کنن

درصورتی که عکس های تاپیک حذف شدن نگران نباشید تمام عکس ها داخل فایل موجودن

لینک دانلود
    محتوا مخفیست ، نقل قول امکانپذیر نیست

برای دریافت رمز با ذکر اسم مدار یک پیام خصوصی به این اکانت بدید

دوستان عزیز توجه کنن برای جریان بالای 5 امپر نیاز ب یک هیتسینگ بزرگ تر + فن دارید و الا این هیتسینگ جوابگوی گرمای مدار نیست

مدارو امروز تحت جریان 6 امپر ب طور مداوم گذاشتم کار کنه ولتاژ ورودی 38 ولت و ولتاژ خروجی 14.6 ولت 6 امپر همونطور ک تو عکس میبینید فن رو باید جوری بزارید ک علاوه بر هیتسینگ سلف و مقاومت اجری رو هم خنک کنه و الا اینقدر داغ میشن ک بسوزن

اینم یک ورژن دیگه از pcb ک البته محدود کننده نداره ولی مدار جمع و جوریه ک دوست خوبمون

طراحی کرده

اينم لينک دانلود

خیلی ممنون از گذاشتن و ازمایش کردن مدارتون. این باعث می شه آدم اطمینان داشته باشه از عملکرد صحیح مدار.
    2015/11/03
    10
    0
    wwh

سلام
    اگه خازن های ورودی و خروجی 4700 میکرفاراد بزارم مشکلی پیش نمیاد از لحاظ کارای کدوم بهتره ؟ فرقی میکه؟؟

ممنون
    2010/02/16
    تهران
    15
    0

آقا ما اگه شماتیک رو بخوایم باید 20 تا پست مفید بزنیم ؟!
    2019/06/13
    4
    0

صفحه 20 از 20 نخست ... 1011121314151617181920
نمایش نتایج: از 191 به 195 از 195