اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال lf33 به باتری ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال lf33 به باتری ماشین

سلام
    من برای راه اندازی microSD و میکرو AVR میخوام از lf33 داخل ماشین استفاده کنم. اما تو همین انجمن چند جا دیدم که نوشته بود باتری ماشین های سنگین 24 ولته! درسته؟
    اگه اینطور باشه آیا اگه یه مقاومت با ورودی رگولاتور سری کنم مشکلی ایجاد میشه؟ اگه آره راهکار چیه؟ (از نظر فضا محدودیت دارم.)

پاسخ : اتصال lf33 به باتری ماشین

نوشته اصلی توسط redown
    سلام
    من برای راه اندازی microSD و میکرو AVR میخوام از lf33 داخل ماشین استفاده کنم. اما تو همین انجمن چند جا دیدم که نوشته بود باتری ماشین های سنگین 24 ولته! درسته؟
    اگه اینطور باشه آیا اگه یه مقاومت با ورودی رگولاتور سری کنم مشکلی ایجاد میشه؟ اگه آره راهکار چیه؟ (از نظر فضا محدودیت دارم.)
    باتری ماشین پر از نویزه! مواضب باش نره رو هنگ!
    1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
    من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
    !Electronic On! Programming On
    هوشمندانه سوال بپرسیم!
    http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

خودم یه راه حلی پیدا کردم. خروجی 4 ولت یه رگولاتور دیگه رو میدم به ورودیش. ولی در کل دلم میخواد بدونم سری کردن مقاومت با ورودی رگولاتور مشکلی ایجاد میکنه؟
      نوشته اصلی توسط Mahan.Rafiee
      بعد از عبور از دو تا رگولاتور دیگه فکر نکنم چیزی از نویز بمونه هان؟ در کل فضای ماشین به جز باتریش زیاد که نویزی نیست هست؟ البته منظورم کنار موتورش نیست.

دیدگاه

من سوادم زیاد نیست ها ولی فکر میکنم باطری ها خالص ترین منابع دی سی باشند حالا می خواد باطری ماشین باشه یا باطری کشتی
        یه مقداری ریپل هست که یا براشارژر هست یا برای مصرف کننده که باز هم میگم ریپل مصرف کننده هست یا شارژر و نویز نیست .
        معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

سلام. خیالتون از بابت نویز برق ماشین دیزلی راحت باشه. حتی بنزینی هم باشه رگولاتور که بزاریم حله.
          ماشین های دیزل بر خلاف بنزینی ها سیستم شمع و جرقه زنی ندارند و ریپل آلترناتور هم توسط خود باتری که مثل یه خازن بزرگه گرفته میشه. ولتاژ در حالت خاموش بودن ماشین: 24 تا 26 ولت. روشن بودن: 27 تا 29 ولت.
          نویزی که تو ماشین ها به وجود میاد اکثرا به خاطر خرابی آلترناتور و تموم شدن زغال روتور و جرقه کاریه که اونم رو رادیو نویز میندازه نه رو رگولاتور.
          لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

والا من اینو از یجا شنیدم
            مطمئن نیستم که درست باشه
            1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
            من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
            !Electronic On! Programming On
            هوشمندانه سوال بپرسیم!
            http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

اگه اینطور باشه آیا اگه یه مقاومت با ورودی رگولاتور سری کنم مشکلی ایجاد میشه؟
              نه مشکلی ایجاد نمیشه فقط بسته به مقدار مقاومت ممکنه توان زیادی روش تلف بشه که باید توان بالا در نظر بگیری مقاومت رو(احتمالا آجری)

دیدگاه

باتری ماشین هایی که 24 ولتین از دوتا باتری12 ولته شما میتونین از یه باتری اسفاه کنید
                نویز هم نداره اگه داشت 99 درصد بایه فیلتر ال سی سر راه تغذیه حل میشه
                به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                الکترونیک قدرت
                الکترونیک آنالوگ
                طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                ---------------------BMCELEC@-------------------
                ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                ---------------www.bmc-elec.com--------------
                ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : اتصال lf33 به باتری ماشین

نوشته اصلی توسط redown
                  ولی در کل دلم میخواد بدونم سری کردن مقاومت با ورودی رگولاتور مشکلی ایجاد میکنه؟
                  با سلام
                  نه. مشکلی ایجاد نمیکنه. ولی چون افت ولتاژ روی مقاومت به جریان مصرفی مدار بستگی پیدا میکنه، باید مقدارش رو طوری محاسبه کنین که تو حداکثر و حداقل مصرف جریان، ولتاژ ورودی رگولاتور از محدوده مجاز، بیشتر یا کمتر نشه.
                  کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni imeni
                    باتری ماشین هایی که 24 ولتین از دوتا باتری12 ولته شما میتونین از یه باتری اسفاه کنید
                    واقعا دو تا باتریه؟ پس با این حساب من ورودی lf33 رو از باتری بگیرم یا از رگولاتور که خروجیش بین 3.9 تا 4 ولته؟ lf33 باید با 3.75 ولت ورودی کار کنه ولی اگه اون یکی رگولاتور خیلی افت کنه اون وقت میکرو ریست میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط redown
                      واقعا دو تا باتریه؟ پس با این حساب من ورودی lf33 رو از باتری بگیرم یا از رگولاتور که خروجیش بین 3.9 تا 4 ولته؟ lf33 باید با 3.75 ولت ورودی کار کنه ولی اگه اون یکی رگولاتور خیلی افت کنه اون وقت میکرو ریست میشه
                      من که دیدم اینطوری بود .
                      شما میتونین رگلاتور رو به یه باتری وصل کنین بعد بدین به lf33 که تلفات تقسیم میشه و lf33 کمتر داغ میکنه.
                      یا میتونین یکسره وصل کنید که تمام تلفات روی lf33 می افته.
                      به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                      الکترونیک قدرت
                      الکترونیک آنالوگ
                      طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                      ---------------------BMCELEC@-------------------
                      ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                      ---------------www.bmc-elec.com--------------
                      ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

سلام
                        اینو ببین
                        نویز برق خودرو

من قبلا اینا رو تست کردم حتی اسکپ روی ماشین گذاشتم و هنگام استارت و کار همه چی رو بررسی کردم

باتری ماشین اصلا نویز نداره چون بااری مثل یه خازن بزرگ همه چی رو فیلتر میکنه
                        پیشنهاد من استفاده از 1 باتری هست ( همیشه 24 ولت 2 تا باتری سری شده است )
                        از باتری ای استفاده کن که منفیش به بدنه وصل شده
                        یه ریگولاتور سویچینگ LM2576 بذار و خروجی 4.2 به بالا تولید کن ( بر اساس جریان مصرفی مدارت )
                        این ولتاژ رو با LF33 برسون به 3.3 و مدارو تغذیه کن
                        همون خازن هایی که برای ریگولاتور همیشه مذاشتی بذار ( نیازی نیست بزرگتر انتخاب کنی )
                        مقاومت سری اصلا نیاز نیست ( کار بیخودیه اصلا برای چی میخوای مقاومت بذاری؟!!!! )
                        همین کارایی گفتمو بکن مشکلی نخواهی داشت
                        توی اون پروژه رو کلی ماشین کلی بر نصب شد و هنوز هم دارن کار میکنن
                        درایور شبکه و nRF24L01
                        کاتالوگ محصولات
                        کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
                        شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
                        فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X