اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی سلف برای انتقال انژی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی سلف برای انتقال انژی

سلام خدمت مهندسین عزیز
    دو تا سلف جدا از هم داریم با فاصله حدود 4 سانتیمتر که میخوایم دو طرف مدار را از هم ایزوله کنیم و تغذیه طرف دوم را از سلف دوم بگیریم
    حالا سوالات از اینجا شروع می شود که:
    1 - چه شکل موجی و با چه فرکانسی باید داده شود؟
    2 - چه فرمول هایی برای محاسبه آن استفاده میآ‌شود؟

جریان خروجی درحد 150 تا 200 میلی آمپر و 4 ولت است. (تا حدودی قابل تنظیم است)

از دوستانی که اطلاعاتی دارند خواهش میکنم کمک کنند.
    پیشاپیش تشکر

پاسخ : راه اندازی سلف برای انتقال انژی

نوشته اصلی توسط J.Esmaili92
    سلام خدمت مهندسین عزیز
    دو تا سلف جدا از هم داریم با فاصله حدود 4 سانتیمتر که میخوایم دو طرف مدار را از هم ایزوله کنیم و تغذیه طرف دوم را از سلف دوم بگیریم
    حالا سوالات از اینجا شروع می شود که:
    1 - چه شکل موجی و با چه فرکانسی باید داده شود؟
    2 - چه فرمول هایی برای محاسبه آن استفاده میآ‌شود؟

جریان خروجی درحد 150 تا 200 میلی آمپر و 4 ولت است. (تا حدودی قابل تنظیم است)

از دوستانی که اطلاعاتی دارند خواهش میکنم کمک کنند.
    پیشاپیش تشکر
    دلیل خاصی برای عدم استقاده از ترانس وجود داره؟
    خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

همین طور که آقا حامد فرمودند ترانس هم ایزولست و هم جریان بیشتری میده

( ویرایش: از بس غلط امایی داشت خودم هم نفهمیدم چی نوشتم! )
      اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

دوبرد باید از هم فاصله داشته باشند و نمی توان از ترانس ایزوله استفاده کرد

دیدگاه

اولا که باید شکل موج سینوسی باشه.
          دوما اگه هسته نداشته باشه ( هسته ی هوا باشه ) ، باید از سلف ها غول آسا استفاده کنی.
          [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
          درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط J.Esmaili92
            دوبرد باید از هم فاصله داشته باشند و نمی توان از ترانس ایزوله استفاده کرد
            میشه این کار رو کرد ولی یه کم مدار حجیم میشه. (البته من تا حالا این کار رو نکردم ولی مشابه اون رو فک کنم انجام دادم :mrgreen: )

اصول کار اینطوره که باید یه فرکانس بالا ایجاد کنید و اون رو با آنتن مناسب به سمت گیرنده بدین. گیرنده هم باید آنتن مناسب داشته باشه.
            خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

راستش نمونه های مشابه که تو سایت های خارجی بود خیلی کوچیک و جمع و جور بود

دیدگاه

اینجور که من فهمیدم ، شما میخاید ولتاژ و جریان رو به اصطلاح از سلف اولی به صورت بی سیم بفرستید برای سلف دومی،و سلف دومی بیاد این جریان و ولتاژ و بگیره و بعدش تغذیه کنه مدار یا برد دومی رو؟
                یچیز تو این مایه ها باشه؟
                به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
                (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

مداری متل کوره القایی بسازید جواب میده ولی درکل بازدهیش زیر ده درصده!
                  اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam1370
                    اینجور که من فهمیدم ، شما میخاید ولتاژ و جریان رو به اصطلاح از سلف اولی به صورت بی سیم بفرستید برای سلف دومی،و سلف دومی بیاد این جریان و ولتاژ و بگیره و بعدش تغذیه کنه مدار یا برد دومی رو؟
                    یچیز تو این مایه ها باشه؟
                    درسته هدف تقریبا همینه

ولی درکل بازدهیش زیر ده درصده!
                    فعلا بازده اصلا مهم نیست

دیدگاه

مداری متل کوره القایی بسازید
                      اگر امکان دارد بیشتر توزیه بدهین
                      من تاحالا میانه خوبی با سلف و ترانس نداشتم و میشه گفت تعطیل هستم (ولی خوب بالاخره سرو کارمون افتاد بهش)

تا انجایی که من فهمیدم کوره برای ذوب کردن فلز دورن میدان استفاده میشود و میدان هم تقریبا داخل سیم لوله ایجاد میشود حالا مشکل اینجاست که مدار باید کوچک و تخت باشد ، بازم میشود از اون فرمول ها استفاده کرد؟
                      نحوه راه اندازی برای ایجاد توان و میدان برای تولید گرما، با ایجاد میدان برای انتقال توان فرقی نمی کند؟
                      در نمونه های دیده شده یک سلف

دیدگاه

دوسته عزیز من فک میکنم کار با انتقال توان به صورت بیسیم ، به این سادگی نباشه،
                        چون شما باید از فاصله هوا انتقال بدید.تقریبا میشه تو مایه های شارژر های بیسیم..

یا شما باید ترانس بزرگی بسازید تا کوپلینگ مغناطیسی از سیم پیچ اولیه به سیم پیچ ثانویه انتقال بدید.اونم با این همه فاصله ی هوایی
                        فرضا شما اینو ساختی ، باید فرکانستم بسیار بالا ببری (حداقل حداقل khz) تا بتونی مثل واکی تاکی یخورده توان رو با آنتن انتقال بدی،که همونطور گفتم یخورده ،بعدش باید ون سمت بیای تقویت کنی ، و فرکانس و بیاری پایین، با اون همه دردسر هاش.

درضمن کره القایی که میگیدسیم پیچش به دور هسته اش چرخیده و چسبیده ،(بدون فاصله هوایی) تازه اون از تلفات فوکو استفاده میکنه برای گرم کردن و فرکانسی بین 500 تا 10kh
                        http://metallurgybank.persianblog.ir/post/29/

درضمن اینطور که من فهمیدم کاری که شما میخای بکنی شبیه شارژر های بیسیم هست ،که دنیا داره روش کار میکنه،البته ساختنش ، اما نه تا این فاصله ، اونم با اون تکنولوژی که داشتن نگاه کنید :
                        http://www.beytoote.com/computer/tec...ess2-year.html

دیگه تصمیم با خودتون . من نظرم همین بود.
                        موفق باشید.
                        به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
                        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X