اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال Micro SD به میکرو PIC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال Micro SD به میکرو PIC

سلام
    من باید یه فلش SD رو به میکرو متصل کنم تا عکس و فیلم رو به فلش منتقل کنه و اگر اون عکس و فیلم اشتباه بود پاکشون کنه، میخواستم بدونم دستوری هست که این کار رو بکنه؟؟؟برنامه ای که باید بنویسم چطور باید باشه؟؟
    ممنون

پاسخ : اتصال Micro SD به میکرو PIC

سلام.
    با میکروهای PIC هشت بیتی (یا16 بیتی) بخواین این کار رو انجام بدین، کار راحتی نیست.
    بهتره برین سراغ میکروهای 32 بیتی(PIC-AVR-ARM) که سرعت بالاتر و حافظه کد و RAM بیشتری دارن.

دیدگاه

با سلام

دو روش برای ارتباط با کارت حافظه وجود داره. یکی استفاده از کتابخونه FAT که در اینصورت شما میتونین روی کارت، فایل رو ایجاد کنین یا حذف کنین و از امکانات FATآ‌ استفاده کنین که توی اون باید FAT و فرمتهای فایلهای مختلف رو بلد باشین. در اینصورت، کارت توسط ویندوز هم قابل خوندن و نوشتنه.

روش دوم روش سکتوری هست که تو اون شما از کارت بصورت یه حافظه استفاده میکنین و اطلاعاتتون رو بایت به بایت ( در اصل سکتور به سکتور ) توش مینویسین و میخونین. تو این روش ما FAT نداریم و فقط سکتور و بایت داریم. اطلاعات هم توسط ویندوز یا هر سیستم دیگه ای خونده نمیشه.

از لحاظ فیزیکال لایر، هر دوی اینها از پروتکل SPI استفاده میکنن.
      کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

سلام خیلی ممنون از شاهرخ مستقیمی و نورسیده
        حالا یه سوال، من باید بعدش مموری رو به لپ تاپ وصل کنم و اطلاعاتش رو بردارم، حالا با این صحبت شما،باید از FAT استفاده کنم؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lililotfi
          حالا یه سوال، من باید بعدش مموری رو به لپ تاپ وصل کنم و اطلاعاتش رو بردارم، حالا با این صحبت شما،باید از FAT استفاده کنم؟؟؟؟
          دز اینصورت بله. باید از fat استفاده کنین. مثالهای کامپایلر MIKROE رو ببینین. هر دو روش رو داره.
          کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X