اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره شارژر باطری 14.4 با 1.2 امپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درباره شارژر باطری 14.4 با 1.2 امپر

سلام یک باطری 14.4 ولت با 12 عدد باطری 1.2 سری شده که 2 امپر هست میخام یک شارژر با ترانس برایش درست کنم نه سوئیچینگ ترانس بالاتر از 12 پیدا نکردم و از ترانس 24 ولت 4 امپر استفاده کردم و با دیود پل مستقیم کردم و به باطری دادم دیدم شارژ میشود ولی ترانس به شدت گرم میشود البته این ترانسها نامی 4 امپر است که کینم 2 امپر هم نمیده
    دوستان راه حلی دارید ؟
    امکان داره ترانس نیمسوز باشه؟

پاسخ : سوال درباره شارژر باطری 14.4 با 1.2 امپر

نوشته اصلی توسط elect2
    سلام یک باطری 14.4 ولت با 12 عدد باطری 1.2 سری شده که 2 امپر هست میخام یک شارژر با ترانس برایش درست کنم نه سوئیچینگ ترانس بالاتر از 12 پیدا نکردم و از ترانس 24 ولت 4 امپر استفاده کردم و با دیود پل مستقیم کردم و به باطری دادم دیدم شارژ میشود ولی ترانس به شدت گرم میشود البته این ترانسها نامی 4 امپر است که کینم 2 امپر هم نمیده
    دوستان راه حلی دارید ؟
    امکان داره ترانس نیمسوز باشه؟
    با سلام
    شما باید باتری را با 17 ولت شارژ کنید و اگه ار نوع لیتیوم هست میتونیدبا جریان شارژ 0.5 امپر اون را شارژ کنید وبرای این کار هم میتونید از lm317 استفاده کنید
    دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
    بانك اطلاعاتي سنسورها
    ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
    تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
    [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

تشکر ولی ترانس 17 پیدا نمیشه چه کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elect2
        چون شارژر 9.6ولت بیشتر باتریه جریان زیادی از ترانس کشیده میشه واسه همین داغ میکنه.ترانس کاملا سالمه و باید هم این اتفاق بیفته
        میتونید از دو تا ترانس 9 ولت یا 12 و 6 ولت استفاده کنید اما اگه میخواید ترانس جدا نخرید بیاید یه مقاومت سر راهش بذارید تا درست بشه.اما مقاومت باید وات بالا باشه چون احتمالا گرم میشه.
        پیشنهاد من 10 تا مقاومت 5 اهم 1 وات با هم سری کنید و سر راهش بذارید.اگه میخواهید باتری ها سریع تر شارژ بشن هر 45 دیقه یکیشو حذف کنید(دو سر مقاومتو اتصال کوتاه) اما برای دقت بیشتر جریان رو هم چک کنید.این کارو تا زمانی انجام بدید که ولتاژ باتری ها به 15 یا کمتر رسید.دقت کنید که خوتون باید شارژ رو متوقف کنید چون ترانس میخواد ولتاژ باتری ها رو 24 ولت کنه که عملا به باتری ها آسیب میرسه.
        اما یه کار نسبتا ساده تر هم هست اونم اینکه تعداد دور سیم پیچ های ثانویه را اونقدر کم کنید تا به ولتاژ 15.5 یا کمتر برسید و بعد بازم باید از مقاومت استفاده کنید اما مثلا 5 تا مقاومت 5 اهم 1 وات.دیگه هم نمی خواد خودتون شارژ رو متوقف کنید چون اتفاق بدی نمی افته.واسه شارژ سریع تر همون کارو میتونید بکنید.
        اما راه حل دوم به مراتب بهتره. :job:
        آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elect2
          با سلام
          اقا میتونی از 24 استفاده کنی وبا lm317 ومدارات کنترلی یه مدار شارژ توپ واسش درست کنی .. اما همه چب بستگی به هزینه و سلیقه خودتون داره
          دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
          بانك اطلاعاتي سنسورها
          ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
          تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
          [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X