اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پایه های خشاب سیمکارت چه ترتیبی دارند؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پایه های خشاب سیمکارت چه ترتیبی دارند؟

با سلام
    امیدوارم سوالم در جای درست مطرح شده باشه
    چند وقت پیش خشاب سیم کارت تبلتم توسط یک تعمیر کار ناشی از محلش روی برد کنده شد طوری که حتی پد های روی برد هم جدا شدن. تصمیم گرفتم که خودم با کمک سیم های نازک و مقداریحوصه این خرابکاریو درست کنم . الان که با هزار مصیبت تونستم لحیم کاری های لازمه رو انجام بدم دیدم که دوباره سیم کارت شناسایی نمیشه . میخواستم بدونم کسی هست که در مورد پایه های خشاب فنری که سیم کارت درون اون جا میگیره اطلاعاتی به من بده ؟ ولتاژ پایه ها چطور باید باشه ؟ پایه زمین ؟ و بیه پایه ها .
    این سوالو به این دلیل اینجا مطرح کردم که فکر کردم شاید شباهتی بین ماژول های gsm و پایه های خشاب تبلت وجود داشته باشه
    لطفا" اگر روشی برای تست سالم بودن پایه ها و یا کلا" برای عیب یابیش پیشنهادی دارید بفرمایید . ممنون میشم

پاسخ : پایه های خشاب سیمکارت چه ترتیبی دارند؟

سیم کارت هایی که حالت اتصال فنری دارند باید کلا تعویض بشن هیچ راهی نداره. چون اغلب یک روکش پلاستیکی روشون یا زیرشون دارند و اگه بخوای با هویه روش کار کنی کلا گند کاری میشه ! بهترین راه اینه که با یه سشوار صنعتی روش حرارت داد تا پایه ها خودشون رو از روی برد ول کنند و کانکتور سیم کارت کاملا جدا بشه . البته برای بعضی برد ها که زیرشون خالیه (یعنی هیچ قطعه ای پشت برد قرار نداره مثل برد تبلت چینی ها) میشه هیتر رو داد پشت برد و کانکتور رو به راحتی بدون گند کاری جدا کرد و پایه ها رو بررسی کرد و اگر پایه ها ایراد داشتند اون ها رو ترمیم و سیم کشی کرد و کانکتور سیم کارت اصلی رو انداخت (البته بهتره کانکتور رو هم عوض کرد) اگر پایه ها مشکل نداشتندو متالیزه ها جدا نشده باشند لذا با عوض کردن خود کانکتور مشکل عدم شناسایی سیم کارت حل میشه. در غیر این صورت عیب مداری است و هیچ کاری نمیشه کرد !
    اگه کانکتور سیم کارت رو کمی باهاش ور برید و قسمت فلزی رویی رو جدا کنید، میتونید به راحتی داخل سیم کارت رو ببینید که یک فنر بسیار ریز بین دو تا قطعه پلاستیکی قرار گرفته و وقتی سیم کارت رو جا میزنید این فنر سیم کارت رو روی پایه ها قرار میده و اتصال سیم کارت به پایه های برد رو برقرار می کنه .
    اما سیم کارت هایی که حالت فنری ندارند رو راحتتر میشه ترمیم کرد و میشه با هویه روش کار کرد چون معمولا از بین شیارهای روی قسمت فلزی میتونید پایه های کانکتور سیم کارت و اتصالات اون ها رو روی برد ببینید و گاهی اوقات با کمی آب کردن قلع روی پایه ها مشکل اتصال برطرف میشه ولی اگر نشد باید این نوع کانکتور هم از روی برد جدا کنید و زیرشو بررسی کنید و در صورت لزوم کانکتور رو تعویض کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X