اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درایو تریستور (برای کنترل سه فاز)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درایو تریستور (برای کنترل سه فاز)

با سلام من میخوام پالس آتتش تریستور را بامیکرو بدم زمان بندی آن را چطور باید کنترل کنم البته برای کنترل سه فاز لطفا کمک کنید

پاسخ : درایو تریستور

باید با مقایسه کننده، عبور از صفر موج AC رو پیدا کنید و از این لحظه تایمر رو روشن کنید و متناسب با زاویه ی آتش، مقدار TOP تایمر رو تعیین کنید (مد CTC). در لحظه ای که تایمر سرریز شد تریستور رو آتش کنید.
    در این مورد می تونید اطلاعات خوبی در Application Note های شرکت ST Semiconductor پیدا کنید :smile:
    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

با سلام من برای کنترل یک دیمر سه فاز میخوام میشه یک نمونه برنامه برام بنویسید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زوار
        با سلام من برای کنترل یک دیمر سه فاز میخوام میشه یک نمونه برنامه برام بنویسید
        سلام دوست عزیز

مقاله ی زیر رو دانلود کنید
        http://www.freescale.com/files/microcontrollers/doc/app_note/AN1662.pdf?WT_TYPE=Application%20Notes&WT_VEND OR=FREESCALE&WT_FILE_FORMAT=pdf&WT_ASSET=D ocumentation
        این برای ساخت دیمر برای موتور تکفاز و با استفاده از تریاک است

که اصول روش دیمینگ رو توش نوشته

ایم یه عکس گویا :

ساخت این مدار آتش برای سه فاز یه کم مشکله

میخوام بگم انتظار نداشته باشید برنامه رو براتون بنویسن . بهتره خودتون همت کنید و شروع به کار کنید ما هم در حد توانمون بهتون کمک میکنیم :smile:
        ِِDie for Life, Not Live to Die
        Freedom Fighter
        " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

من فقط تقاضای کمک دارم با تشکر

دیدگاه

سلام.

برای سه فاز تا به حال تجربه نداشتم. یکی با تک فاز درست کردم ولی با میکرو نبود .

ولی فکر نکنم کاره زیاد مشکلی باشه.
            اگه بخوای با میکرو راه انداز کنی باید اول از هر فاز یه نمونه بگیری که چه زمانی صفر میشه(zero detector) بعد زمان صفر شدن یه اینتراپت به میکرو بدی.
            بعد تو برنامه طبق این اینتراپت زمان آتش تریستور رو تنظیم کنی.

دیتا شیت این ic رو ببینی ضرر نداره http://www.md.utfpr.edu.br/Intranet/professores/adm/download/apostilas/083859.pdf
            www.icesi.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X