اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خرید مولتی متر و خازن سنج

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خرید مولتی متر و خازن سنج

با سلام خدمت دوستان عزیز

من برای چند تا پروژه نیاز به فرکانس متر و همینطور خازن سنج دارم. بازه فرکانس متر فک کنم 5 مگا هرتز و خازن سنج 10000 میکرو فاراد کافی باشه. دقت در حد حداکثر 1-2% خطا فک کنم کافی باشه. بودجه هم حدود 300 تومن
    کمی تو نت گشتم و به این موارد رسیدم:

یه مولتی متر ویکتور مثل VC97 یا 88C بخرم با یه خازن سنج ویکتور VC6013 که در مجموع قیمتشون زیر 200 تومن میشه
    یا یه مولتی متر بهتر بخرم که هم خازن سنج با رنج زیاد داشته باشه و هم فرکانس متر مثل UNI-T UT 139C
    سوالاتی که دارم اینان:
    محصولات ویکتور یا همین یونیت به اندازه کافی دقیق هستن ؟ یا باید برای رسیدن به دقت زیاد (بخصوص برای خازن سنج) بودجه بیشتری خرج کنم ؟
    انتخاب دیگه ای هم دارم ؟

با تشکر از همگی :smile:

پاسخ : خرید مولتی متر و خازن سنج

ویکتور (مخصوصا VC97) نگیر. دقت خیلی بالایی نداره و ممکنه در بعضی اندازه گیری ها مشکل ساز بشه..
    شخصا یونیت نداشتم ولی تعریفشو شنیدم.. حتی در برخی از فروم های خارجی هم در موردش بحث بوده.. حداقل از ویکتور بهتره..

Vision without action is a daydream. Action without vision is a nightmare

دیدگاه

خازن سنجی که روی مولتی مترهای یونیت هست از خازن سنج تکی ویکتور بهتر هستش به نظر شما ؟

دیدگاه

مدل یونیت من خازن سنج نداشت اما خازن سنج مستقل ویکتور (حداقل با توجه به قیمتش) خیلی بد نیست..
        بنده توصیه میکنم یونیت تهیه کنید و حدالامکان از ویکتور لعنتی دوری کنید.. :angry:

Vision without action is a daydream. Action without vision is a nightmare

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X