ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 203 از 204 نخست ... 103153193194195196197198199200201202203204 آخرین
نمایش نتایج: از 2,021 به 2,030 از 2037
    2019/05/23
    2
    0

پاسخ : اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

سلام خسته نباشید

من برای دستگاه یک مشکلی دارم، من دستگاه جوجه کشی رو ساختم و سنسوری که استفاده میکنم dht11 هستش که خب میدونین دیگه هم دما و هم رطوبت رو اندازه میگیره، دما در دستگاه خوبه ، ولی هر کاری که میکنم رطوبت افزایش پیدا نمیکنه، مثلا حتی ظرف با آب جوش گذاشتم ولی هنوزم رطوبتش تغییر نکرد، واقعا عجیبه!
    به نظرتون مشکل چیه؟
    من چند تا سوراخ کوچک هم ایجاد کردم که هوا ورود و خروجی داشته باشه ولی زیاد سوراخ نیست ، مثلا در حد 3 تا سوراخ بغل و 7 تا سوراخ کوچک در بالای بدنه جوجه کشی ،
    بدنه دستگاه هم پلاستیکیه،
    از دو تا لامپ 15 وات استفاده کردم و دما رو خوب جواب میده و مشکلی نیست ، ولی فقط رطوبت،
    یک ظرف آهنی و یک ظرف پلاستیکی هم آب کردم و گذاشتم ولی هنوز رطوبت رو مثلا 15 درصد نشون میده!
    یکی از ظرف های آب رو نزدیک دو تا لامپ گذاشتم تا بلکه بخار بشه،
    من سنسور رو نزدیک تخم ها گذاشتم و روی سنسور حدودا به طرف بالاست،
    البته اینو نگفتم، در بدنه دستگاه قطرات آب هستشا، یعنی انگار آب بخار میشه ، فقط سنسور رطوبت رو تشخیص نمیده، بعضی وقتها مثلا دیدم که رطوبت به 45 درصد یا بیشتر میرسه ، البته در بعضی وقتها.
    ظرف هم بزرک نیست ، مثلا بگم حدودا 30 در 25 سانتیمتر هستش،
    الان با این چیزایی که من گفتم نظر شما چی هستش؟
    من امروز ممکنه که دستگاه بخور سرد هم بزارم و امتحان کنم، به نظرتون با دستگاه بخور سرد ، مشکل رطوبت حل میشه ، اگه نشد یعنی سنسور مشکل داره؟

ببخشید که مبحث زیاد شد . تشکر از شما.
    2021/07/24
    46
    12

سلام من خودم هم یک دستگاه جوجه کشی ۱۲۰ تایی ساختم

اول سنسور رو خارج کنید جا های دیگه ببیرید و امتحان کنید دستگاه تخم که نداره ؟
    چون می گید دستگاه قطره قطره روش جمع شده احتمال زیاد سنسور درست کار نمی کنه دما رو هم واسه احتیاط با دماسنج ساده امتحان کنید

سنسورتون رو هم با اموزش های توی اینترنت کالیبره کنید
    2017/01/20
    62
    16

سلام دوستان
    درمورد ولتاژ کاری مدار سوال دارم
    آیا باید دقیقا 12 ولت به ورودی بدیم یا یه بازه حداقل حداکثر داره؟
    اینو بخاطر باتری بکاپ مدار میپرسم. همونطور که میدونین هر سل باتری لیتیوم یه ولتاژ تخلیه حدود 2.9 و یه ولتاژ فول شارژ 4.2 داره و در نبود برق ولتاژ باتری تا حد تخلیه افت میکنه.
    اگر ورودی مدار باید ثابت 12 ولت باشه باید برای خروجی بکاپ از تثبیت ولتاژ استفاده کنیم.

ممنون
    2021/08/18
    1
    0

سلام وقت بخیر من این مدار رو ساختم همه چیزیش خوب کار میکنه تنها مشکلم در موتور هست در کارکرد با میکرو سوئیچ برنامه ایراد دارد به درستی عمل نمی کند و روی motor....wait LCD میاره و عمل نمیکنه و ارور موتور هم می*نویسه روی LCD دیگه تو حالت میکروسویچ ایراد داره لطفا کمک کنید باتشکر
    2016/10/11
    32
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Daqlar1400

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام وقت بخیر من این مدار رو ساختم همه چیزیش خوب کار میکنه تنها مشکلم در موتور هست در کارکرد با میکرو سوئیچ برنامه ایراد دارد به درستی عمل نمی کند و روی motor....wait LCD میاره و عمل نمیکنه و ارور موتور هم می*نویسه روی LCD دیگه تو حالت میکروسویچ ایراد داره لطفا کمک کنید باتشکر
    سلام
    دقیقا بفرمایید مشکل موتور چیست؟
    مثلا بعد از تاچ میکرو سوئیچ موتور متوقف نمیشه؟
    یا موتور متوقف میشه اما بعد مدتی ارور موتور میده؟
    2021/10/31
    10
    1

سلام دوستان من میخوام یه دونه شوکر رو با های ولتاژ تلوزیون و مدار لامپ کم مصرف ۴۰وات بسازم اگه کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم!! توی موضوع خودش هم پیام دادم ولی کسی جواب نداد
    2012/02/29
    45
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط Namvar14

سنسورaht10روو من استفاده میکنم.تولید کننده دستگاهم.
    سنسورهای shtعلی ارغم اینکه دفت بالا و حساسیت بالایی دارند خیلی سوسول تشریف دارند.بهمون بهتر که درک واصل بشن.قیمت های شون الان سر به فلک کشیده.یه رطوبت کوچیک بهش برسه میره فضا.دیگه هم برنمیگرده.ولی سری جدید aht10بی نظرین.کیفیت و دقت shtرو داره.علیالرغم اینکه به راحتی داخل اب کار میکنه.مخصوصا اگه از ماژول هایی که در بازار هست استفاده بشه.مدار تبدیل سطح ولتاژ هم داره که به سنسور اسیبی نم یرسونه.
    این سنسوربا پروتکل i2cکار میکنه اگه کسی خاست میتونم برناه سنسور رو قرار بدم.تا جایگزین برنامه تون کنید.
    من این سنسور را به مدت یک شبانه روز در حالت روشن بودن مدار داخل اب گذاشتم بدون هیچ سوختنی کار کرد.فقط روز بعد بعضی از پایه های روی ماژول سولفاته شده بودن.ولی دما رو به خوبی نشون میداد.و همون دمای اب بود.ولی رطوبت درداخل اب 100در صد بود.
    سلام دوست عزیز امکانش هست برنامه رو قرار بدید..
    ممنون
    2021/07/30
    4
    1

سلام دوستان بنده میخواستم بپرسم درورژن جدید که از کریستال خارجی استفاده شده ،درتنظیمات فیوزبیت باید رویrcداخلی تنظیم بشه یا خارجی؟؟
    واین که درتنظیمات وقتی روی میکروسوئیچ میزاریم به منوی بعدی میره ودرحالت میکروسوئیچ تنظیم نمیشه.
    اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.
    ویرایش توسط mrj2022 : 2022/03/07 در ساعت 07:39
    2016/10/11
    32
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط mrj2022

سلام دوستان بنده میخواستم بپرسم درورژن جدید که از کریستال خارجی استفاده شده ،درتنظیمات فیوزبیت باید رویrcداخلی تنظیم بشه یا خارجی؟؟ واین که درتنظیمات وقتی روی میکروسوئیچ میزاریم به منوی بعدی میره ودرحالت میکروسوئیچ تنظیم نمیشه. اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.
    سلام فرقی نمی کنه می تونی هم هشت مگ داخلی بزرای و هم هشت مگ خارجی ولی توصیه من اینه که اگر چندان با تنظیم فیوزبیت ها اشنایی ندارید فیوز بیت را بر روی هشت مگ داخلی تنظیم کنید میروسوئیچ تا جایی که تست کردم مشکلی نبوده... مشکل مربوطه رو بگید حتما بررسی می کنم
    2021/07/30
    4
    1

باعرض سلام وخسته نباشید آقای sbz956 بنده تازه وارد تاپیک شدم ولی اکثر پیام هارو خواندم متاسفانه جواب سوالم را نگرفتم اگر امکان داره بنده را راهنمایی کنید
    ممنون
صفحه 203 از 204 نخست ... 103153193194195196197198199200201202203204 آخرین
نمایش نتایج: از 2,021 به 2,030 از 2037