ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22
    2014/02/14
    تهران
    167
    20

برنامه نویسی آردوینو

سلام!
    خوب چطوره اولین استارت کار کردن با این برد هارو بزنیم؟
    من که خیلی به این برد و برنامه نویسیش علاقه دارم مخصوصا که منابع بسیار زیادی هم در مورد برنامه نویسیش و آموزش هاش و حتی برنامه های آمادش وجود داره...
    خود سایت آردوینو بزرگترین منبع هستش که همه چیز توش هست

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

یکی از سایت هایی هم که پروژه های بسیار زیادی رو با همین برد ها درست کرده و ارائه داده سایت instructables هستش.

البته با یک سرچ کوچیک متوجه میشید که این آردوینو تو دنیای بیرون از ایران چقد محبوبه ولی متاسفانه تو ایران هنوز خوب جا نیوفتاده.
    راستی این آردوینو یه سایت ایرانی هم داره که به گفته خودشون میخوان نمایندگی آردوینو در ایران رو بگیرن. استفاده از این سایت هم بد نیست ولی هنوز خیلی جا داره تا بخواد مثل سایت اصلی کامل و پر محتوا باشه.

خوب این فعلا یه تایپیک کوچیکه تا ببینیم علاقه مندی وجود داره که پیگیر این برد ها باشیم یا نه!
    مسلما هستن کسانی که اطلاعات زیادی در مورد این برد ها داشته باشن و بخوان این تایپیکو زنده نگه دارن من فقط علاقه مندم و اطلاعات آنچنان زیادی ندارم پس حمایت اساتید لازمه.........
    راستی اینم بگم که این بردها اوپن سورس هستن و به راحتی میشه با چند تا قطعه ارزون قیمت و یک میکرو این برد هارو ساخت. :nerd:
    اینم بگم که مطالبی که من در مورد آردوینو میزارم اکثرا از جاهای دیگه کش رفته شدس و فقط جنبه جمع آوری اطلاعات نسبتا مهم برای کسانی که میخوان کار کردن با این برد هارو تازه شروع کنن داره و فاقد هرگونه ارزش قانونی دیگری میباشد!!!
    فقط خودمو خودشو خدامون...
    2014/02/14
    تهران
    167
    20

پاسخ : برنامه نویسی آردوینو

آردوینو چیست؟

آردوینو ابزاری است برای تولید کامپیوترهایی که نسبت به کامپیوتر شخصی شما، مقدار بیشتری از دنیای فیزیکی را احساس و کنترل می کنند. این ابزار، یک پلت فرم محاسباتی فیزیکی open-source است که بر اساس یک برد میکروکنترلر ساده تهیه شده، و نیز یک محیط توسعه برای نوشتن نرم افزار جهت کار با برد می باشد.

آردوینو می تواند جهت ایجاد اشیای تعاملی، گرفتن ورودی از تعداد زیادی سوییچ و حسگر، و کنترل تنوعی از لامپ ها، موتورها، و سایر خروجی های فیزیکی به کار گرفته شود. پروژه های آردوینو می توانند مستقل باشند، و یا با نرم افزاری که روی کامپیوتر شما در حال اجراست(مثل Flash ، Processing، MaxMSP)، ارتباط برقرار کند. شما می توانید بردها را به طور دستی مونتاژ کنید و یا به صورت از پیش مونتاژ شده، خریداری کنید؛ محیط برنامه نویسی open-source را می توانید به صورت رایگان دانلود کنید.

زبان برنامه نویسی آردوینو، یک پیاده سازی از Wiring(یک پلت فرم محاسباتی و فیزیکی مشابه) است، که بر اساس محیط برنامه نویسی چندرسانه ای Processing کار می کند.
    چرا آردوینو؟

تعداد زیادی میکروکنترلر و پلت فرم میکروکنترلر دیگر، جهت محاسبات فیزیکی موجود است. بردهای Parallax Basic Stamp، Netmedia's BX-24، Phidgets، MIT's Handyboard و بسیاری بردهای دیگر، عملکرد مشابهی را ارائه می دهند. کلیه این ابزارها، جزئیات درهم و برهمی از برنامه نویسی میکروکنترلر را برداشته و آن را در یک پکیج easy-to-use جمع بندی نموده اند. برد آردوینو همچنین فرایند کار با میکروکنترلرها را تسهیل می کند. لیکن مزایایی را برای معلمان، دانش آموزان و مبتدیان علاقه مند در کلیه سیستم های دیگر ارائه می دهد:

ارزان - در مقایسه با سایر پلت فرم های میکروکنترلر، بردهای آردوینو نسبتاً ارزان هستند. ارزان ترین نسخه از ماژول آردوینو می تواند به صورت دستی مونتاژ شود، و حتی ماژول های آردوینو از پیش مونتاژ شده، کمتراز 50 دلار قیمت دارد.
    مستقل از سیستم عامل (Cross-platform) - نرم افزار آردوینو روی سیستم های عامل ویندوز، مکینتاش OSX و لینوکس اجرا می شود. اکثر سیستم های میکروکنترلر منحصر به ویندوز شده اند.
    محیط برنامه نویسی شفاف و ساده - محیط برنامه نویسی آردوینو برای استفاده مبتدیان، ساده است، در عین حال جهت استفاده ی کاربران حرفه ای از مزیتها نیز به اندازه کافی منعطف است. برای مدرسان، بر اساس محیط برنامه نویسی Processing به راحتی قابل استفاده است، بدین ترتیب، دانش آموزانی که برنامه نویسی در آن محیط را یاد می گیرند، با ظاهر و باطن آردوینو آشنا خواهند شد.

نرم افزار قابل توسعه و open-source - نرم افزار آردوینو به صورت یک ابزار open-source منتشر شده است که برای توسعه توسط برنامه نویسان باتجربه موجود می باشد. این زبان می تواند از طریق کتابخانه های C++ گسترش یابد، و افرای که می خواهند جزئیات فنی را بفهمند، می توانند از آردوینو گریزی به زبان برنامه نویسی AVR C که زبان پایه ی آن است، بزنند. به طور مشابه اگر بخواهید، می توانید مستقیما کد AVR-C را درون برنامه های آردوینو خود درج کنید.
    سخت افزار قابل توسعه و open-source - آردوینو بر اساس میکروکنترلرهای ATMEGA8 و ATMEGA168 شرکت Atmel پایه ریزی شده اند. طرح ماژول ها تحت لیسانس Creative Commons مجوز گرفته اند، بنابراین طراحان با تجربه مدار، می توانند ماژول خود را ساخته، توسعه داده و آن را بهبود ببخشند. حتی کاربران نسبتاً بی تجربه می توانند یک نسخه بردبوردی از ماژول را جهت فهم شیوه کار آن بسازند و هزینه ای جهت آن نپردازند.
    خوب اینطور که من متوجه شدم زبان اختصاصیه آردوینو چیزی شبیه C هست اما دقیقا C نیست. اما میشه از زبان C برای برنامه نویسیه این برد ها استفاده کرد و پروژه هارو بر اساس زبان C نوشت.
    نمیدونم درست گفتم یا نه چون نرم افزار processing اونطور که من متوجه شدم با زبان جاوا برنامه نویسی میشه البته اینو بهم گفتنا چون من نمیتونم زبان هارو از هم تشخیص بدم این گفته ی یکی از دوستانه حالا اگه یکی از اساتید بتونه دقیقا بگه زبان آردوینو و processing چه زبانی هست ممنون میشم.
    فقط خودمو خودشو خدامون...
    2012/06/02
    1,305
    15
    IRT

پاسخ : برنامه نويسي آردوينو

Syntaxش با C يکيه ولي کتابخونه هاي اصليش و بعضي از توابعش ساده تر شدن :-?
    2013/06/30
    281
    2

دقيقا كلمه open source مناسبشه....
    به نظر من اگر كسي c را ياد بگيره خيلي موفق تره چون مسلما قابليت هاي تجاري سازي بيشتري داري.البته arduino هم خيلي خوبه اما خوب يك سري محدوديت ها داره :rolleyes:
    2010/09/19
    تبریز
    608
    23

سلام
    واقعا جای آردوینو تو سایت خالی بود خوشحالم که راه افتاد
    اگه همت کنیم از سایت ایرانی خودش جلومیزنیم
    من یکم کار کردم با بورد مگا2560
    خیلی کار باهاشون جالبه دیگه دنگ و فنگ برنامه نویسی فیوزبیتو اینجور چیزا رو نداره
    برای اکثر قطعات کتابخونه داره که کار برنامه نویسی رو راحتتر میکنه
    این یه شبیه سازی آنالوگ به دیجیتال تو پروتئوسه که کار کردم
    از مدارای عملیشم در اسرع وقت فیلم میذارم
    http://www.aparat.com/v/f37ko
    telgram:09396888049
    2013/08/30
    1,000
    5

اقا از برد اردینو میشه در صنعت استفاده کرد سرعت پروگرام شدن با یو اس بی چقدره
    2011/03/18
    تهران
    574
    2

زبان برنامه نويسيش دقيقا خود C++ هست! شک نکنيد
    فقط شي گراش کرده، و شما رو هم ناچار کرده شي گرا کد بزنيد.
    تمام توابعي که توش استفاده ميکنيد سورسش به زبون C++ يا C تو محل نصب هست، و همچنين کتابخونه هاش هم همينطوره
    براي کامپايل هم از GCC استفاده ميکنه
    ;()((void (*)(void))0x0000))
    2010/09/19
    تبریز
    608
    23

سرعت پروگرمش خوبه فقط وقتی از طریق متلب میخواین پروگرم کنید یکم زمانبره
    2010/10/11
    Sabzevar
    897
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط بنيامين خليلي
    اقا از برد اردينو ميشه در صنعت استفاده کرد سرعت پروگرام شدن با يو اس بي چقدره
    An Arduino Board is NEVER EVER reliable for industrial usage :angry:
    حتي کتابخونه هايي ک تاييد رسمي سايت آردوينو هستن، بعضن buggy ين. مثل کتابخونه ي OneWire و بعضي ديگر از دوستان.
    ولي ب عنوان ي برد راه انداز و برا آموزش (بر پايه ي ميکروهاي 8بيتي AVR) بي نظيره و تقريبن بدون رقيب. :read:
    2010/09/19
    تبریز
    608
    23

درباره کتابخونه ها حق با شماست مثلا کتابخونه انکودرشم که من دانلود کردم و اضافه کردم ارور میده و کامپایل نمیشه
    باید خودمون برنامه بنویسیم
    ولی تو نت کارای صنعتی دیدم که با آردوینو انجام دادن
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22