ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 6 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 52
    2005/11/18
    تهران
    1,181
    122

کار گروهی در کشور ما

سلام--بنظر شما چه عاملی باعث میشود که کار گروهی نتوان انجام داد؟در ممالک خارجه شرکتهای خصوصی به قدمت بالای 100 سال وجود دارند ولی در مملکت ما فکر نمیکنم --و هر کسی میخواهد همه امور را خودش در دست بگیرد و خودش باشد.و در اخر کار هم تنهایی و شکست.بارها شنیده ام که اشخاص میگویند "من نمیتونم خودمو معطل یه چیز کنم و باید اختیار همه چیو خودم داشته باشم".لطفا نظرات خود را بیان کنید تا بدانیم اشکال کار از کجاست؟
    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp
    2013/08/26
    553
    31

پاسخ : کار گروهي در کشور ما

سلام
    چند نفر با تخصص در يک زمينه کار گروهي انجام بدن؟
    که يکي از اولين مشکلاتش اينه که هنوز براي خيلي ها قابل قبول نيست که مديريت رو به کسي هم رده خودشون بدن.
    افرادي که فکر ميکنند تخصص کمتري نسبت به بقيه دارن حاضر به کارگروهي نميشن.
    چون جواب گرفتن يا در حد انتظار بودن کار از قبل مشخص نيست کنار کشيدن از کار گروهي کمي سخته.
    قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.
    2005/11/18
    تهران
    1,181
    122

پاسخ : کار گروهی در کشور ما

سلام و تشکر از توجه شما--حتی سه نفر هم به زحمت میتوان یافت که بیش از 10 سال با هم کار کنند و اگر هم یافت شود به احتمال زیاد نسبت فامیلی باعث این اتفاق شده.
    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp
    2007/03/15
    تبريز
    2,688
    133

به نظر من بحث مهمتر از کار گروهی بحث کار تولیدی است .توی کشور ما بقدری تغییرات اقتصادی و تغییر بازار و تورم و ... بقدری زیاده که کسی نمی تونه برای 2 سال بعد برنامه ریزی کنه .از طرفی تو یک کشور بن بست - خودبزرگ بین - متوهم دشمن طلب - ثروتمند - فقیر زندگی میکنیم.
    بنا براین همه دنبال حقوق بگیری هستند .البته حق هم دارن .عوامل زیادی دست به دست هم میبده که تو ایران کسی به فکر کار تولیدی نباشن . بعنوان مثال افراد میان سال که کمرشون زیر بار اقتصادی خانواده خم شده و دیگه مجال نفس کشیدن براشون نمونده چه برسه به کار تولیدی . افراد جوون هم میگن تا زیر 27-28 سال میتونن استخدام بشن .
    کلا به نظر من تو کشوری میشه کار تولیدی انجام داد که حداقل کشور به بازار جهانی وصل بشه . واینطور نباشه که شما یک المان رو به 15 برابر قیمت جهانی اون هم با منت نخرید .
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
    2011/09/04
    کردستان
    1,365
    62

یکی از چیزهایی که منو همیشه در کارگاه ها هنرستان دانشگاه اذیت میکرد این بود که با اینکه خودم چیز زیادی نمیدونم بجز چند نفر انگشت شمار بقیشون همگی سطح اطلاعاتوشون از من بسیار پایین تر و ادعاشون خیلی زیاد بود و طبعا نمیشه با همچین افرادی که قبول ندارند کار بلد نیستند و گول مدرکشون رو خودن کار کرد.
    در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
    گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی
    fsk333kh
    Guest

حسادت طمع دروغ خودخواهی و ... .
    این ها عواملی هستند که مانع پیشرفت هر انسان میشوند. و بهتره بگم هر مملکت پیشرفته ای رو به فقیرترین از همه نظر از جمله اقتصادی بدل میکند.
    این افراد در همه جوامع و فرهنگ ها وجود دارد و درست بشو هم نیستند. اما ما مجبور نیستیم با این افراد کار گروهی یا شراکت رو شروع کنیم.پس برای شروع یک کار گروهی ابتدا باید همکاران خود رو از بین بهترین افراد ممکن و کسانی که نزدیکترین افکار و به ما دارند انتخاب کنیم.
    کار ساده ای نیست اما برای آغاز یک همکاری پایدار واجب و ضروری است.در یک کار گروهی باید نظر همه افراد دخیل منظور شده و با یررسی همه جانبه چکیده ای از آن که بهترین راه ممکن برای انجام مقصود نظر است گزینش و اجرا شود.
    در میانه راه افرادی از گروه که احساس برتری نسبت به سایرین میکنند ولو اینکه درست هم باشد نباید این احساس را به اعضا منتقل کنند چرا که باتوجه به فرهنگ ما اولین قدم و البته موثرترین آن برای شکست همکاری و قطع آن می باشد.
    از همه اینها مهمتر هدف گروه است.هدف باید قبل از اجرای کار مشخص شده باشد و در میانه راه تغییر نکند.اکثر کارهای گروهی اینور آبی به همین خاطر دچار لغزش میشوند.چرا که پس از مدتی هریک از افراد به تنهایی اهدافی در سر می پرورانند و آهسته آهسته به سمت هدف شخصی خود زیر چتر کار گروهی می روند تا اینکه به دلیل همین اهداف فردی کارگروهی را به بنبست و نهایتا شکست میرساند.
    این فقط نظر شخصی منه ممکنه درست یا نادرست باشه.ممنون میشم اگه دوستان ایراداتی دارند بیان بفرمایند.
    2008/12/29
    1,660
    249

به نظر من مهمترین خلا ما نبود آموزش کار گروهی است کلا نظام آموزشی ما قبل انقلاب و هم بعد از اون .آموزش برای زندگی کردن نمیده .آموزش برای مدرک گرفتن میده .بچه ها یاد گرفتند برای پیشرفت، انفرادی و پنهانی کار کنند چرا؟چون تو مغز بچه دیکته میشه اگر رفتی با دوستت یک کتاب را خوندی اون یک کلمه بیشتر یاد میگره تو کنکور همون یک کلمه میشه یدونه تست و اون تست...........

من برعکس خیلی از افراد که همیشه نوک پیکان را به سمت دولت و مسئولین و ...نشونه می گیرند من مشکل را از خود جامعه و تک تک خانواده ها می دونم و تا وقتی که خودمون را درست نکنیم وضعیت همین شکله .

راه حل چیه؟همین طور که برای کلاس کنکور و .......اینقدر هزینه و وقت گذاشتیم برای مطالعه روانشناسی و آموزش زندگی هم وقت و هزینه کنیم تا زندگی بهتری داشته باشیم
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2013/12/21
    908
    286

مردم ما (به هر دلیلی) به شکلی تربیت شدن که به دنبال اهداف سازمانی نمیرن معمولا!!!. عموما هدف پیشرفت شخصی هستش!!!. افراد و سازمانهای بزرگ معمولا با اهداف شخصی پیش نمیرن. هدفی تعیین میکنن برای سازمان و هر کسی حاظره در هم سمتی برای هدف سازمان تلاش بکنه!!!. وقتی هدف سازمان تو اولویت باشه کسی که متخصص تره خودشو میزاره در سمت یک متخصص. و اصرار نمیکنه که مدیریت بکنه. در کشور ما متاسفانه حتی تو دولت هم این موضوع دیده میشه!!> هر هشت سال یکبار کل بدنه مدیریتی و تخصصی کشور میریزه و دوباره جمع میشه. (منظور از این مثال این بود که این مشکل از سالها پیش تو حوزه اموزشی ما وجود داشته به قدری که پدران و حتی پدربزرگان ما هم همچین باوری دارند. باوری که میگه دیگی که واسه من نجوشه میخوام سر سگ توش بجوشه)
    شاید یکی از دلایل اینکه همه دوست دارن در یک تیم مدیر بد باشن تا متخصص خوب اینه که تو این کشور مدیرها همیشه مزایای بیشتری داشتن و رفاه بیشتری داشتن. (این بزرگترین دلیل دووم نیاوردن تیم هاس که هیچکس دوست نداره کس دیگه ای مدیر تیم باشه) با بررسی همون تیم های خارجی میبینید که گاهی درامد یک متخصص از یک مدیر بیشتره. یکی از وستان یکی از دوستام!! کانادا برنامه نویس fpga هستش. قرارداد های سالانه ش (حداقل امسالش اینطور بود) صد هزار دلاره!!. ولی مقایسه بکنید تو کشور ما درامد یک متخصص چقدره!!؟؟
    یکی دیگه از دلیلاش هم میتونه این باشه که وقتی شخصی(حتی اگ بر اساس صلاحیتش انتخاب بشه برای مدیدیت) مدیر میشه(بر اساس باور فکری که توسط رسانه ها یا هر جای دیگه ای که ایجاد شده) فکر میکنه دیگه همه زیر دست اونن!!. هر چی میگه باید بگن چشم!!.شاید یکی از دلایلی که باعث میشه همه دوست داشته باشند مدیر باشن همین باشه!!!.
    حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
    به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show
    2009/05/05
    905
    125

به نظر من هم اين قضيه برميگرده به فرهنگ چندهزار ساله ما. اونجا که فردوسي ميگه يک مرد جنگي به از صد مرد، يعني يه جورايي توي ذهن مردم ما جا افتاده که بايد منتظر بود يک نفر بياد که همه فن حريف باشه و همه کارها رو انجام بده و باقي بشينن نگاه کنن.
    اما هيچ انساني از اول کارگروهي توي خونش نيست و سيستم آموزشي هست که اون رو براي کار جمعي آماده ميکنه. انصافا کدوم از ما در دوران دبستان تا دبيرستان يک کار گروهي انجام داديم؟؟؟
    بايد از اين فرصت 12 سال استفاده کرد و اينقدر طرف کار گروهي انجام بده که براش ملکه بشه و به سرعت بتونه خودش رو هماهنگ کنه.
    نمونه خوب اين قضيه رو در زمان جنگ داشتيم. انصافا در خيلي از مقاطع که کار گروهي درست و حسابي انجام ميدادن و همدلانه عمل ميکردن کلي پيروزي کسب ميکردن اما هرجا که تک روي صورت ميگرفته همه چيز از همه ميپاشيده.
    اگر توي يک گروه همه بتونن با اين تفکر کنار بيان که من از همه بايد بيشتر کار کنم و کمتر مزايا داشته باشم و روحيه ايثار و فداکاري داشته باشم، گروه پابرجا ميمونه وگرنه فاتحه

از طرفي تو يک کشور بن بست - خودبزرگ بين - متوهم دشمن طلب - ثروتمند - فقير زندگي ميکنيم.
    اين دوستمون هم فکر کنم دلش خيلي پره
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ*هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ*ها، خاطره همتآ*هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ*البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)
    2007/12/13
    تهران
    732
    15

من با شخصي کار ميکردم که به لحاظ فني بسيار عالي بود و از نظر مديريتي بسيار
    ضعيف بود .در نتيجه بعد از چند سال کار بسيار سنگين (چون تنها کار ميکرد) از کار زده شد
    و عملا فقط به فروش محصولات قبلي اکتفا کرد .

بعد از اين تجربه با تمام وجود فهميدم که کار تنها منجر به شکست ميشه و کار تيمي
    در دراز مدت به ثبات کار.
    الان من دارم با چند تا از دوستانم بصورت تيمي کار ميکنيم در بيشتر موارد سليقه شخصي
    سهم انکار ناپذيري در بگو مگو ها دارد !(خود من از اين قضيه مستثنا نيستم)

و اين چيزي که راه حلي تا به امروز پيدا نکردم شايد آموزش لازم دارد.....
    و اگر اين امر اصلاح نشود در دراز مدت کار فرسايشي ميشود و در نهايت ......

خود من هم بارها به اين مسئله فکر کردم غول هاي بزرگ چطور اين کار را انجام ميدهند .
    اگر از دوستان اون ور آبي کسي تجربه کار تيمه در پروژه هاي بزرگ را داره مطرح کنه
    تا همه استفاده کنيم .

از جمله ی رفتگان این راه دراز
    باز آمده ای کو که به ما گوید راز
    هان بر سر این دو راهه از روی نیاز
    چیزی نگذاری که نمی آیی باز
صفحه 1 از 6 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 52