ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2011/03/05
    شيراز
    116
    14

جلوگيري از سوختن ترانس تغذيه

سلام
    يه كنترل كننده ي دستگاه بافتگي هسته كه قديميه ولي از طراحي بردش مشخصه كه حساب شده طراحي شده و كيفيت خوبي داره ،
    اما منبع تغذيش از ترانس هاي 220 به 15 كه بر روي برد لحيم ميشن استفاده شده و زماني كه برق ورودي نوسان پيدا ميكنه (به علت كار در صنعت) اين ترانس به راحتي ميسوزه و هيچ قطعه ديگه اي آسيب نميبينه (اين نشون ميده كه از خروجي ترانس به خوبي محافظت شده)
    حالا به نظر شما چه مداري برا ورودي ترانس بسازم كه ترانس با اين نوسانات نسوزه ؟
    ممنون ميشم نظراتتون رو بگين
    * *
    2012/03/06
    1,628
    33

پاسخ : جلوگيري از سوختن ترانس تغذيه

نقل قول نوشته اصلی توسط gh-m
    سلام
    يه كنترل كننده ي دستگاه بافتگي هسته كه قديميه ولي از طراحي بردش مشخصه كه حساب شده طراحي شده و كيفيت خوبي داره ،
    اما منبع تغذيش از ترانس هاي 220 به 15 كه بر روي برد لحيم ميشن استفاده شده و زماني كه برق ورودي نوسان پيدا ميكنه (به علت كار در صنعت) اين ترانس به راحتي ميسوزه و هيچ قطعه ديگه اي آسيب نميبينه (اين نشون ميده كه از خروجي ترانس به خوبي محافظت شده)

سلام
    من داخل این ترانس هارو ندیدم ولی اگه بعد باز شدن مثل نمونه های بازاری از ورق اهنی تشکیل شدن میتونی ببری ترانسو بگی رو هستش برات با اولیه ضخیم تر بپیچن ترانسو که با نوسان برق هم طوریش نشه. البته بسته به حساسیت دستگاهتون باید ببرید پیش ترانس پیچ خبره تر

ی راه دیگش هم استفاده از خازن بین پایه های اولیه ترانس هستش.
    خازنی حدود 100-220 نانو 450 ولت ولی زیاد به این روش اعتباری نیست !
    زکات علم نشر آن است
    بیشتر با من اشنا بشین :
    Hidden Content http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0
    2013/07/12
    شهركرد
    1,377
    83

سلام
    با سلام
    ترانس که بخاطر افت ولتاژ که نميسوزه و دليل سوختنش يا جريان کشي بيش اندازه است يا افزايش ولتاژ شما بايد ببينيد اوليه سوخته يا ثانويه تا کمکتون کنيم
    Hidden Content
    Hidden Content
    Hidden Content
    Hidden Content
    [move][b][size=18pt] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.[/size]
    2009/01/01
    422
    28

اون ترانس های رو بردی کاملا با رزین پر میشن و قابل تعمیر نیستن.

اگه از لحاظ شکل ظاهری و فضا مشکلی نیست، میشه یه منبع تغذیه سوییچینگ (البته اگه خروجی ترانس یکسو میشه) به جاش گذاشت.
    [size=10pt]خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)[/size]
    2011/03/05
    شيراز
    116
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط b e h n a m

سلام
    من داخل این ترانس هارو ندیدم ولی اگه بعد باز شدن مثل نمونه های بازاری از ورق اهنی تشکیل شدن میتونی ببری ترانسو بگی رو هستش برات با اولیه ضخیم تر بپیچن ترانسو که با نوسان برق هم طوریش نشه. البته بسته به حساسیت دستگاهتون باید ببرید پیش ترانس پیچ خبره تر

ی راه دیگش هم استفاده از خازن بین پایه های اولیه ترانس هستش.
    خازنی حدود 100-220 نانو 450 ولت ولی زیاد به این روش اعتباری نیست !
    ممنون از پاسختون
    ترانسش كه توي بازار موجوده ولي مشكل اينجاس كه دفعات زيادي ميسوزه اين مشكل رو فقط بايد با نوسان گيري روي ورودي حل كرد .

نقل قول نوشته اصلی توسط حميد رضا رياحي
    با سلام
    ترانس که بخاطر افت ولتاژ که نميسوزه و دليل سوختنش يا جريان کشي بيش اندازه است يا افزايش ولتاژ شما بايد ببينيد اوليه سوخته يا ثانويه تا کمکتون کنيم
    خوب من هم كه نگفتم با افت ولتاژ ميسوزه گفتم با نوسان برق ميسوزه و سيم پيچ اوليه هم ميسوزه .

اين مشكل رو فقط بايد با يه مدار نوسان گير حل كرد چون خود دستگاه جايي برا منبع تغذيه جديد نداره ولي ميشه مدار نووسان گير رو جاي ديگه نصب كرد.

كسي مدار نوسان گيري داره اينجا بزاره ؟؟
    ممنون ميشم
    * *
    2013/07/12
    شهركرد
    1,377
    83

ممنون از پاسختون
    ترانسش كه توي بازار موجوده ولي مشكل اينجاس كه دفعات زيادي ميسوزه اين مشكل رو فقط بايد با نوسان گيري روي ورودي حل كرد .
    خوب من هم كه نگفتم با افت ولتاژ ميسوزه گفتم با نوسان برق ميسوزه و سيم پيچ اوليه هم ميسوزه .

اين مشكل رو فقط بايد با يه مدار نوسان گير حل كرد چون خود دستگاه جايي برا منبع تغذيه جديد نداره ولي ميشه مدار نووسان گير رو جاي ديگه نصب كرد.

ممنون ميشم

ممنون ميشم
    با سلام
    اقا خوب بهترين کار واسه اين کار گذاشتن يه تثبيت کننده ولتاژ که تو توان هاي مختلف توبازار هست و ميتوني سر راه اين ترانس ها بزاريد
    Hidden Content
    Hidden Content
    Hidden Content
    Hidden Content
    [move][b][size=18pt] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.[/size]
    2017/06/10
    1
    0

سلام.یا استابلایزر بذار یا یک مدار فیلتر برق ورودی تهیه کن.مدار فیلتر بدین شکل هست که، برق ورودی میاد از یک ترانس پالس عبور میکنه وارد یک خازن 100 نانو 400 ولت و بعد از 2 تا فیوز که یکی برای نول یکی برای فاز هست رد میشه بعد تونستی یک ترمال سوئیچ حدود 50 درجه هم بذار سر راه فاز.فقط میمونه ترانس پالس که فکنم حدود 1mh مناسب باشه البته مقدار آمپر خروجی تارنس مهم هست من برای حدود 2 آمپر در نظر گرفتم.میتونی بین فاز و نول هم وریستور 431/275 هم بذاری
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7