اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شروع کار با الکترونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شروع کار با الکترونیک

با سلام
    من یک فارغ التحصیل برق هستم که قراره برم سربازی
    تا حالا کار عملی در زمینه برق نداشتم
    سوالم اینه که برای ورود به کار های عملی از کجا شروع کنم ؟؟
    آیا برم سراغ میکرو و برنامه نویسی؟
    آیا با تعمیر مدار های الکتریکی شروع کنم؟
    یا هر چیز دیگه
    نظر شما چیه ؟؟
    ...
    دواي درد عاشق را کسي کو سهل پندارد ز فکر آنان که در تدبير درمانند در مانند
    چو منصور از مراد آنان که بردارند بر دارند بدين درگاه حافظ را چو ميآ‌خوانند ميآ‌رانند
    در اين حضرت چو مشتاقان نياز آرند ناز آرند که با اين درد اگر در بند درمانند در مانند
    http://www.iranboomerang.blogfa.com

پاسخ : شروع کار با الکترونیک

سلام
    یک کتاب avr یا حالا هر چی دوست داری بگیر بعدش هیچی دیگه بخون :mrgreen: با کامپایلری که کتاب میگه کار کن پیشرفت می کنی
    ان شاالله سربازی هم به سلامتی بری برگردی
    برد جوجه کشی:
    مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
    این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
    برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

یه کتاب avr دارم می خونم تا نصفه هم رسیدم ولی هیچ چیز از الکترونیک توش نیست خودم فکر می کنم این روش به جایی نمی رسه
      البته اصل سوالم اینه که تو چه زمینه ای وارد بشم و چیکار کنم که در صنعت کار و کاربرد داشته باشه؟
      ممنون میشم اگر جوابی کامل داده شود
      ...
      چو منصور از مراد آنان که بردارند بر دارند بدين درگاه حافظ را چو ميآ‌خوانند ميآ‌رانند
      در اين حضرت چو مشتاقان نياز آرند ناز آرند که با اين درد اگر در بند درمانند در مانند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrbp
        یه کتاب avr دارم می خونم تا نصفه هم رسیدم ولی هیچ چیز از الکترونیک توش نیست خودم فکر می کنم این روش به جایی نمی رسه
        البته اصل سوالم اینه که تو چه زمینه ای وارد بشم و چیکار کنم که در صنعت کار و کاربرد داشته باشه؟
        ممنون میشم اگر جوابی کامل داده شود
        سلام
        یه کتاب بگرد پیدا کن با نام مفاهیم پایه الکترونیک تو کتابفروشیا هست که تو اون کتاب همه ی قطعات الکترونیک رو توضیح داده کنار اون می تونی با کتاب avr هم که داری برنامه نویسی کنی ولی عملیم کار کنی که خیلی بهتره راه میفتی ولی اگر می خوای از این الکترونیک تو صنعت استفاده کنی و بخوای ازش پول بزنی اگه وضع مالیت خوبه برو سمت plc و plc دلتا و hmi البته اینا صنعتی هستن و قیمتشون هم خیلی بالاست مثلا بعد اینکه فول شدی می تونی یه پروژه قبول کنی که پولش هم خوبه البته من حرف بزرگتر از دهنم نزنم پسر خالم الان با plc کار می کنه برای همین اطلاع دارم
        نه اگه برای کار های معمولی می خوای مثلا دماسنج و رطوبت سنج و ... همین خانواده های avr و pic و ... خوب هستن ولی اگه از اینا مثلا تو کارخانه ها کنار تابلو برق استفاده کنی مهندس بودنت زیر سوال میره به خاطر اینکه به نویز حساسن
        اون plc واسه پروژه های بزرگ تو کارخانه ها می تونی استفاده کنی که تا دلت بخواد انواع مختلفی دارن hmi هم که معروفه همون ال سی دی های لمسی که عکس های سه بعدی رو می تونی توش نشون بدی
        اگه می خوای از الکترونیک پول دربیاری بهت پیشنهاد می کنم بری سراغ همین plc اگه صبر داشته باشین می تونین به جای خوبی برسین
        البته یه چنتا کتاب هم بگیر با خودت ببر سربازی که بیکار شدی بخون وقتت الکی هدر نره
        برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

با تشکر از آقا محمد
          وضع مالی خدا را شکر بد نیست اگر بدونم یک چیزی خوبه و بعدها به دردم می خوره میرم دنبالش
          آیا شما منظورتون اینه که plc و hmi بخرم و با هاش کار کنم یا یه چیز دیگه؟
          چه نوع plc و hmi برای تمرین و آموزش خوبه که هم کاربرد داشته باشه و هم زیاد سخت نباشه و هم زیاد گران نباشه و در کل به درد من بخوره؟
          برای این کار غیر از plc و hmi چیز های دیگه ای هم لازمه؟
          قیمت حدودی plc , hmi چنده؟؟
          ممنون میشم سوالاتم رو کامل جواب بدید :smile:
          ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrbp
            با تشکر از آقا محمد
            وضع مالی خدا را شکر بد نیست اگر بدونم یک چیزی خوبه و بعدها به دردم می خوره میرم دنبالش
            آیا شما منظورتون اینه که plc و hmi بخرم و با هاش کار کنم یا یه چیز دیگه؟
            چه نوع plc و hmi برای تمرین و آموزش خوبه که هم کاربرد داشته باشه و هم زیاد سخت نباشه و هم زیاد گران نباشه و در کل به درد من بخوره؟
            برای این کار غیر از plc و hmi چیز های دیگه ای هم لازمه؟
            قیمت حدودی plc , hmi چنده؟؟
            ممنون میشم سوالاتم رو کامل جواب بدید :smile:
            خواهش می کنم
            خوب بس وصع مالی تون الحمدلله خوب هست پس مشکلی نیست
            ببین plc ها انواع مختلفی دارند با مارک های متفاوت که معروفترین و قابل اعتماد ترین آنها plc های شرکت زیمنس هستند این plc ها هم انواع مختلفی دارند مثل plc 200 یا plc 300 یا plc 400 که امروزه از 300 و 400 بیشتر استفاده میشه نر افزار کار با اینها هم چه 300 چه 400 ، step 7 می باشد که بعد از اینکه برنامه رو نوشتی عین نرم افزار های دیگر می تونی شبیه سازی کنی تفاوت plc های 300 با 400 در حافظه تعداد کانتر ها تعداد مبدل آنالوگ به دیجیتال سرعت cpu و ... هست که سری 400 کاملتر ند یعنی برای پروژه های پیچیده مناسب هستند ولی 300 برای پروژه های معمولی و کمی بالاتر از معمولی کاربرد دارند شما ابتدا یه اطلاعات کلی از نرم افزار step 7 و نحوه ی کار با آن بدست بیاورید سپس پس از اینکه قلق نر مافزار دستت اومد راحتر میتونی مثلا یه plc 300 یا 400 بخری و بعد باهاش کار کنی قیمتشون هم از دور و بر 300 شروع تا چند میلیون هست سری f که به عنوان plc های امنیتی شناخته شده اند گرانتر از معمولی ها هستند که این ها در جایی به کار میرن که plc ها نباید دچار مشکل شوند که در غیر این صورت خصارت زیادی می زنند شما ابتدا همین plc رو بخون بعد که راه افتادی برو سراغ hmi که اونو هم یاد بگیری البته نرم افزار اون هم فرق میکنه که با ترکیپ plc و hmi می تونی پروژه های زیبا و کار آمد قبول کنی
            آموزش plc هم فک کنم سری 300 تو نت زیاد هست بگردی پیدا می کنی
            برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

ممنون
              ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X