اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاربرد یک خازن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاربرد یک خازن

می خوام یه منبع تغذیه متغییر درست کنم.یه مطالبی در موردش خوندم و به طور عملی تا یه جایی رفتم فقط یه سوال:
    اول ترانس بعد 4تا دیود بعدش یه خازنی موازی میشه می خوام ببینم نقش این خازن چیه و مقدارش باید چه قدر باشه؟
    یك چند پشیمان شدم از رندی و مستی
    عمریست پشیمان زپشیمانی خویشم

پاسخ : کاربرد یک خازن

مثل یک فیلتر عمل میکنه و ولتاژ یکسو شده رو به حالت dc نزدیکتر میکنه.
    هرچی بیشتر بهتر اما محدودیت داری. چون هرچی بزرگتر باشه جریان بیشتری از ترانس میکشه و ممکنه دیودها رو بسوزونه. البته بستگی به ولتاژ خروجی هم داره
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

ترانس 15 ولت هست و 4 دیود 1N4001 و بعد از ادامه مدار می خوام خروجی بین 0-12 ولت باشه.
      حالا مقدار تقریبی خازن چه قدر باید باشه؟

دیدگاه

یه دونه 1000میکروفاراد بذار. ولتاژ خازنت بیشتر 16 باشه. به جای 4001 هم 4007 بذار. برای 12 ولت هم یه دونه رگولاتور بذار
        ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

ولتاژ خروجی رگولاتور (مثل lm317) از 1.25 شروع میشه ولی من میخوام ولتاژ خروجی از صفر شروع بشه باید چه کاری انجام بدم؟

دیدگاه

یه کار راحت اینه که در مسیر خروجی 2 تا دیود بصورت سری قرار بدی . هر کدوم حدود 65/ .ولت افت میده و اونی میشه که میخوای . البته اگر چند ده میل ولت ریپل
            برات مهم نباشه .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X