اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مبدل ولتاإ¾ژ dc به dc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مبدل ولتاإ¾ژ dc به dc

سلام به دوستان از رگلاتور lm317f برای تبدیل ولتاژ باطری ماشین استفاده کردم با تغییر مقاومت متغییر کاملا عمل میکند اما وقتی آنرا زیر بار میبرم ( یک موتور 4.5 ولتی جارو برقی ماشین ) به نظر میرسد جریان بسیار کمی در خروجی داریم چون موتور حرکتی نمی کند راهنمایی بفرمایید چه مداری را برای این منظور مونتاژ کنم تا جریان مورد نیاز موتور dc را در خروجی داشته باشم.

پاسخ : مبدل ولتاإ¾ژ dc به dc

نوشته اصلی توسط farhad_rezae
    سلام به دوستان از رگلاتور lm317f برای تبدیل ولتاژ باطری ماشین استفاده کردم با تغییر مقاومت متغییر کاملا عمل میکند اما وقتی آنرا زیر بار میبرم ( یک موتور 4.5 ولتی جارو برقی ماشین ) به نظر میرسد جریان بسیار کمی در خروجی داریم چون موتور حرکتی نمی کند راهنمایی بفرمایید چه مداری را برای این منظور مونتاژ کنم تا جریان مورد نیاز موتور dc را در خروجی داشته باشم.
    واسه دونستن این موضوع باید بدونی که موتورت چقدر جریان میکشه
    یه ایسی هست بنام lm2576 adj تو انجمن خودمون یا تو نت ی سرچی بکنی پیدا میکنی.جریان خروجیش نسبت به lm 317 خیلی بیشتره.و همچنین میتونی با موازی سازی چند تا ماسفت تو خروجی به جریان های بالاتری هم دست پیدا کنی.
    مدل adj میتونه خروجی متغیر بده
    موفق باشی
    تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........

دیدگاه

دوست گرامی جناب سعید دلشاد منور
      ممنون از راهنمایی ، موتور dc مورد نظر چینی است و هیچ مشخصه ای رو ی آن نیست این موتور مربوط به جارو برقی سیار پرتابل که چهار تا باطری شارژی 1.2 ولت جمعا 4.8 داخل آن است . اگر مشکلی نیست لطف کنید مدار موسفت را برایم توضیح دهید .

دیدگاه

دیتاشیت اون رگولاتور که آقا سعید معرفی کردن رو دانلود کنین و از مدارات نمونه که داخل دیتاشیت کشیده استفاده کنین.
        مشابه اون IC هم هست به شماره ی MC34063 که راه اندازیش هم راحته.تو دیتاشیت این رگولاتور هم مدار نمونه وجود داره.

دیدگاه

سلام دوست عزیز. این جارو برقی های شارژی جریان خیلی بالایی میکشن.و من یه مدل 6 ولت دارم که تا 10 آمپر میکشه و یه مدل 12 ولت هم دارم که 8 آمپر میکشه. موتور شما هم حد اقل 6 آمپر باید نیاز داشته باشه. اگه ولتاژ وردیتون 12 ولته(ماشین سواری) این مدار:
          https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=we b&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CBwQFjA A&url=http%3A%2F%2Fstatic.elitesecurity.org%2F uploads%2F3%2F4%2F3414415%2Fgetfile.pdf&ei=7U_ CU4ioOIrfsATJg4KoBg&usg=AFQjCNHTuw6f-mO4heC-E4EBeFdF1-q86w&sig2=KE9dol67or6byY-ARLKlCA&bvm=bv.70810081,d.cWc
          واگه ولتاژ ورودیتون بالای 16 ولته(مثلا ماشین سنگین دارید و ولتاژش حدود 24 تا 28 ولته):
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=95872.0
          ساختشون هزینه بالایی هم ندارند
          دیاشیت آی سی ها رو هم حتما بخونید
          نکته مهم: آی سی اوریجینتال بخرید و این نمونه های هزار و خورده ای تومنی رو نخرید
          لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

با سلام
            دوست عزیز شما حتما می دونید که lm317یه رگلاتور خطی می باشد و دارای جریان 1امپر هست که اونم اگه با هیت سینک بتونی بکشی شما بهتره از رگلاتور های 2576یا 2596با 2577استفاده کنید که نسبت به 317دارای کیفیت مناسبی می باشند :wow:
            موفق باشین
            به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ

دیدگاه

از همه سپاسگزارم ، من ماسفت irfz44 دارم میتونم از اون استفاده بکنم

دیدگاه

از همه سپاسگزارم ، من ماسفت irfz44 دارم میتونم از اون استفاده بکنم
                نه باید از ماسفت p استفاده کنی
                لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X