ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2013/10/20
    60
    3

5 ولت 100 ميلي آمپر مسئله اين است!

سلام به همه عزيزان
    من واسه يه مداري که فقط يه ميکرو و يک رله رو با ولتاژ 5 ولت ميخواد راه اندازي کنه جريان لازم دارم که فک نميکنم بيشتر از 100 ميلي آمپر نياز داشته باشه براي همين دنبال مداري هستم که بتونه اين ولتاژ و جريان رو برام فراهم کنه اما چندتا شرط رو حتما بايد داشته باشه به صورت زير:
    1-تلفاتش خيلي کم باشه
    2- هزينش از يک آدابتور 5 ولت 300 ميلي آمپرکمتر بشه(البته قيمتش دقيق نميدونم)
    يک نکته هست اونم اين که شايد بگيد خوب همون 300 ميلي رو واسه 3 تا مدار ستفاده کنم اما به دليل فاصله مدارها و هزينه سيم کشي هزينش به صرفه نيست.
    خودم توي اينترنت گشتم و يه مداري پيدا کردم واسه رو شن کردن led با برق 220 ولت :read: ولي واسه کار من که نيم وات لازم دارم حدود 22 واتش توي خودش تلف ميشه :eek: که اين وقتي تعداد بره بالا اصلا کار درست وبه صرفه اي نيست براي همين دورشو خط کشيدم :rolleyes:
    دومين راهي که به ذهنم رسيد آدابتور بود 5 ولت 300 ميلي که البته واسه من جريانش زياده و اگه هيچ راهي پيدا نکنم مجبورم همينو بگيرم اما من واسه يه کاري ميخوام که تعداد خيلي زيادي بايد استفاده کنم براي همين بايد توي هزينه بهينه و ارزان دربياد :agree:
    از عزيزان ميخوام اگه مداري واسه اين کار دارين يا آدابتوري با اين ولتاژ و جريان وجود داره يا شايد هم بشه ساخت برام بزارين ممنون ميشم.
    زکات علم نشر دادن آن است
    2012/07/10
    311
    20

پاسخ : 5 ولت 100 ميلي آمپر مسئله اين است!

اینجا رو ببین

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.
    2014/06/03
    808
    39

به جای رله از ماسفت نمیشه استفاده کرد؟
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟
    2010/10/11
    Sabzevar
    897
    53

اگه ميخاين کنترل DC انجام بدين از ماسفت و اگر AC هست از تراياک و نهايتن ي اپتوتراياک مثل MOC3021 استفاده کنيد.
    مجموع جريان کشي رو ميتونين خيلي پايين تر بياريد و دستتون تو انتخاب تغذيه باز تر ميشه...
    2013/10/20
    60
    3

ممنون از راهنماييتون دوست عزيز =D>
    اما من تا حالا با تراياک کار نکردم واز اونجا که قرار هست کنترل ac داشته باشم طبق پيشنهاد شما بايستي از تراياک استفاده کنم تا جريان کمتري احتياج داشته باشم
    ميخواستم اگه امکانش هست توضيح بديد چه طوري بايد باهاش کارکنم و راه اندازيش کنم اگر ميشه يه شماتيک از نحوه ي راه اندازيش توسط ميکرو بذاريد
    در اصل مي خوام دوتا چراغ 220 ولت رو باهاش روشن و خاموش کنم البته هردو هم زمان روشن نيستن همواره يکيشون روشن هست وديگري خاموش ودر صورت نياز حالتشون عوض ميشه که با فرمان ميکرو بايد صورت بگيره در ضمن جريان مصرفي اين چراغ ها چون از نوع ال اي دي هست زياد نيست.
    يه سوال ديگه برام ميمونه اون هم اين که اگه از تراياک استفاده کنم در کل براي يک ميکرو و تراياک چقد جريان لازم هست و براي تغذيه مدار چه کار کنم که هزينش هم کم بشه ؟
    چون من براي اين که هزينه تغذيه مدارم کم بشه اين بحث رو مطرح کردم
    زکات علم نشر دادن آن است
    2010/10/11
    Sabzevar
    897
    53

من ديگه اينقدرا هم وارد نيستم :biggrin: ولي ديتاشيت خود MOC3021 يا بقيه ي optotriac ها رو نگاه کني، مدار کامل با توضيحات هس ک با توجه ب نوع مصرف کننده يي ک ذکر کردين، خيلي ساده ميشه.
    من کلآ خيلي ب اين منابع خازني خوشبين نيستم.
    مصرف ميکرو رو بسته ب فرکانس و ولتاژ کاري مثلن 5 ميلي در نظر بگيريد، اپتو ها هم باز کلي بالا پايين دارن، مجموعن زير 20 30 ميلي بشه بنظرم...
    منبع transformerless هم ک تو نت تا دلت بخواد هست...
    2014/06/03
    808
    39

چیزی که شما میخواید بی نهایت به منبع خازنی شبیهه.
    قیمت کم
    جریان پایین
    یه چیزی هم یه جا خوندم این بود که نباید واسه بازده منابع خازنی ولتاژ 220 را در جریانش ضرب کرد بعد تقسیم به ولتاژ خروجی ضرب در جریان کرد.مثلا اون چیزی که شما گفتید 22 وات تلف می کرد غلطه.چون اون وقت خودشو ذوب میکرد.شما حداکثر تلفاتش رو 5 وات در نظر بگیرید.
    اینم یه بحث مفصل راجب این متابع
    www.eca.ir/forum2/index.php?topic=94969.0
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟
    2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    378

سلام اين مدارو ببند. اون پستي هم که جنابpooyan-shafiei فرمودن بخون. تغييراتي رو که تو پست زير گفتم اعمال کن و مدارو ببند.
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=96304.msg609314#msg609314
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2013/10/20
    60
    3

با تشکر از جناب محسن محمد شاهي به خاطر راهنماييتون
    چندتا سوال برام پيش اومده:
    1-من اين مدار رو فقط براي يک ميکرو و يک رله 5 ولت و يک ماژول که 5 ميلي آمپر نياز داره ميخوام به نظرتون 60 ميلي آمپر کافيه يا بيشتر در نظر بگيرم؟
    2-اگه روي بورد قطعاتش نزديک ميکرو باشه مشکلي براي ميکرو پيش نمياد مثلا داغش کنه يا نويزي چيزي؟
    3-با توجه به اين که قراره تعداد زيادي ازاين مدار کنترل به صورت تجاري استفاده کنم و احتمال زياد بايد ضمانت و گارانتي هم داشته باشه اين مدار داراي کيفيت کاري خوب و با دوام هست؟
    4- مدار بايد به صورت دائم روشن باشه آيا توانايي کار به صورت دائم رو داره اگه داره عمرش چقد ميتونه باشه؟
    5-باتوجه به نيازي که دارم ميشه بهترين مداري که بلديد شماتيکش رو برام بزارين و بهترين نوع قطعات لازم رو بهم معرفي کنين تا بگيرم :redface:
    ببخشيد سوالاتم زياد شد آخه تا حالا با اين مدارات سرو کارنداشتم وحالا هم بايد براي کار مهمي استفاده کنم براي همين حساسيت به خرج دادم.
    زکات علم نشر دادن آن است
    2013/10/20
    60
    3

با تشکر از جناب محسن محمد شاهي به خاطر راهنماييتون
    چندتا سوال برام پيش اومده:
    1-من اين مدار رو فقط براي يک ميکرو و يک رله 5 ولت و يک ماژول که 5 ميلي آمپر نياز داره ميخوام به نظرتون 60 ميلي آمپر کافيه يا بيشتر در نظر بگيرم؟
    2-اگه روي بورد قطعاتش نزديک ميکرو باشه مشکلي براي ميکرو پيش نمياد مثلا داغش کنه يا نويزي چيزي؟
    3-با توجه به اين که قراره تعداد زيادي ازاين مدار کنترل به صورت تجاري استفاده کنم و احتمال زياد بايد ضمانت و گارانتي هم داشته باشه اين مدار داراي کيفيت کاري خوب و با دوام هست؟
    4- مدار بايد به صورت دائم روشن باشه آيا توانايي کار به صورت دائم رو داره اگه داره عمرش چقد ميتونه باشه؟
    5-باتوجه به نيازي که دارم ميشه بهترين مداري که بلديد شماتيکش رو برام بزارين و بهترين نوع قطعات لازم رو بهم معرفي کنين تا بگيرم :redface:
    ببخشيد سوالاتم زياد شد آخه تا حالا با اين مدارات سرو کارنداشتم وحالا هم بايد براي کار مهمي استفاده کنم براي همين حساسيت به خرج دادم.
    زکات علم نشر دادن آن است
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15