ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    2013/11/18
    28
    0

تفاوت ترانزيستور ال ام317 با ال ام338

سلام به همگي
    من يه مدار شارژر درست كردم كه داخلش يه ال ام317 به كار رفته و همون تور كه ميدونيد حداكثر جريان عبوري از ان1.5امپر هستش و من يه باتري 2امپري سر مدارش قرار دادم و به صورت وحشتناكي داغ كرد ميخواستم بدونم اگه اين ترانزيستور دربيارم وبه جاش ال ام338 بزارم مشكلي ايجاد ميشه چون اين ترانزيستور تا5 امپر عبور ميده.
    2012/11/05
    ايران
    601
    23

پاسخ : تفاوت ترانزيستور ال ام317 با ال ام338

دوست عزیز اینا ترانزیستور نیستن اینا رگولاتور با قابلیت تنظیم هستند.البته 338 تا حدود 5 آمپر و 32 ولت هستش و 317 تا 1.5 آمپر و 32 ولت.میشه این دو تا رو جایگزین هم کرد
    حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت
    2013/11/18
    28
    0

ممنون بابت راهنمايتون يه سوال ديگه هم داشتم من يه مدار خريدم كه رگلاتور ان ال ام2576 هستش كه خروجي5 ولت3امپر ميده ويه مدار ساده اي هستش ومن در خروجيش يه پورت يو اس بي گذاشتم و ورودي مدار رو به 4 تا باتري نيكل فلز با كيفيت دادم كه براي ما ولتاژي در حدود5 ولت ايجاد ميكنه وجريان ذخيره سازي اين باتري ها 2100 ميلي امپر هستش حالا من اينو ميخوام بدم به گوشي.
    با ولتاژ مشكلي ندارم اما گوشي بسيار كد شارژ ميشه در ساعت جرياني حدود350 ميلي امپر ميكشه در حالي كه روي شارژر خود گوشي نوشته750 ميلي امپر جريان ميكشه و مشكل بعدي اينه كه بعد از چند درصد شارژ كردن شارژ متوقف ميشه نظر شما چيه؟؟؟
    2012/11/05
    ايران
    601
    23

به دیتا شیت این ای سی نگا کن میبینی که ولتاژ ورودی رو بین 7-40 نوشته.یه باطری دیگه سری کن
    2013/11/18
    28
    0

اقا روزبه من تو اينترنت گشتم اما ديتا شيتشو پيدا نكردم اما داخل فروشگاه سايت همين رگلاتور هستش كه نوشته ولتاژ ورودي 4 تا40 ولت هستش فقط الان من اينو نميفهمم اگه يه باتري ديگه اضافه كنم مشكل جريان حل ميشه بازم ممنون بابت راهنمايتان يك سالي هست كه درگير اين مسيله كوچيك هستم :bye
    2012/11/05
    ايران
    601
    23

حواسم نبود.این دیتا شیت
    http://www.onsemi.com/pub_link/Collateral/LM2576-D.PDF
    بعد ولتاژ ورودی چقد هست؟جریان باطری کم هستش اگر ولتاژش بیشتر از 7 هست یه باطری دیگه موازی کن
    2013/11/18
    28
    0

اقا روزبه بزار بگم من دارم چي كار ميكنم من دارم يه شارژر خورشيدي درست ميكنم 3 تا پنل خورشيدي دارم كه ولتاژ هر كدام6 ولت 160 ميلي امپر هستش و من اين سه تا پنل هارو با هم موازي كردم كه ميشه 6 ولت480 ميلي امپر حالا به يه مدار شارژر باتري نياز دارم كه دادم بيرون برام زد كه از يه رگلاتور 317 استفاده كرده حالا اين مدار مياد باتري قلمي نيكل فلز ما هستش كه با هم سري شدن كه ولتاژي5 ولت ميده ظرفيت جريان ان2100 ميلي امپر هستش رو شارژ ميكنه تا اين جا مشكلي نيست.
    حالا ما بايد اين باتري شارژ شده رو بديم به باتري گوشي براي اين كه اين كار رو بكنيم من از رگلاتور2576 با خروجي 5 ولت استفاده كردم.
    تقريبا مشكلي با ولتاژ ندارم ومشكل اصلي با جريانه گوشي رو چند درصدي شارژ ميكنه ولي بعد چند دقيقه ديگه تو همون حالت ميمونه و گوشي شارژ نميكنه .
    حالا اگه من بيام يه باتري ديگه سري كنم اون وقت ميشه 6.2 و فكر نكنم پنل خورشيدي بتونه اونو شارژ كنه وبه مشكلاتمون اضافه ميشه
    2012/06/11
    681
    26

نقل قول نوشته اصلی توسط فقط الكترونيك
    اقا روزبه بزار بگم من دارم چي كار ميكنم من دارم يه شارژر خورشيدي درست ميكنم 3 تا پنل خورشيدي دارم كه ولتاژ هر كدام6 ولت 160 ميلي امپر هستش و من اين سه تا پنل هارو با هم موازي كردم كه ميشه 6 ولت480 ميلي امپر حالا به يه مدار شارژر باتري نياز دارم كه دادم بيرون برام زد كه از يه رگلاتور 317 استفاده كرده حالا اين مدار مياد باتري قلمي نيكل فلز ما هستش كه با هم سري شدن كه ولتاژي5 ولت ميده ظرفيت جريان ان2100 ميلي امپر هستش رو شارژ ميكنه تا اين جا مشكلي نيست.
    حالا ما بايد اين باتري شارژ شده رو بديم به باتري گوشي براي اين كه اين كار رو بكنيم من از رگلاتور2576 با خروجي 5 ولت استفاده كردم.
    تقريبا مشكلي با ولتاژ ندارم ومشكل اصلي با جريانه گوشي رو چند درصدي شارژ ميكنه ولي بعد چند دقيقه ديگه تو همون حالت ميمونه و گوشي شارژ نميكنه .
    حالا اگه من بيام يه باتري ديگه سري كنم اون وقت ميشه 6.2 و فكر نكنم پنل خورشيدي بتونه اونو شارژ كنه وبه مشكلاتمون اضافه ميشه
    سلام
    در کار شما چنتا مشکل هست.
    اولا که از lm317 برای شارژ باتری استفاده کردی که خیلی تلفات داره و باید از رگلاتور سوچینگ با بهره بالا استفاده کنی. مثلا mc34063 یا هر آی سی دیگه.
    دوما گوشی ها بسته به مدلشون به ولتاژ از 5V تا 6V نیاز دارن تا شارژ بشن که خروجی باتری شما 3.6V تا 5.6V هستش که بدرد شارژ گوشی نمیخوره و باید بین باتری و گوشی از مبدل سوچینگ باک-بوست استفاده کنی تا با کم و زیاد شدن ولتاژ باتری باز هم در خروجی ولتاژ شارژ گوشی رو داشته باشی. که بازم میتونی از mc34063 استفاده کنی و یا تعداد باتری رو بیشتر کنی که توصیه نمیکنم چون ممکنه ولتاژ شارژ کامل باتری هات بیش از تحمل گوشیت باشه.
    میتونی به جای باتری های نیکل-کادمیومی از لیتیومی استفاده کنی چون باتریای نیکلی روزی 1% از شارژشون رو از دست میدن.
    امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
    از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.
    2013/11/18
    28
    0

ممنون اما ال ام317 باهش مشكل ندارم
    من تو مدت اخير زياد گوشي عوض كردم اما همگي توي ولتاژ با هم مشترك بودن كه روي شارژر نوشته5 ولت كه حتي اندازه گيري هم كردم 4.8 ولت ميده.
    حق با شماست باتري هاي نيكل كادميوم اين طوري ولي من از باتري نيكل فلز استفاده ميكنم كه اين نقص ندارد باتري ليتيومي خيلي گرانه هر چند اين باتري ها رو هم25 هزار تومن خريدم.
    اگه ميشه از رگلاتوري كه معرفي كرديد يه سايت فروشي يه اطلاعاتي در اختيارم بزاريد.
    مشكل اصلي من دادن ولتاژ وجريان از يه باتري به يه باتري ديگه هستش.
    2012/11/05
    ايران
    601
    23

بهترین گزینه همون 2576 هست
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13