اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

صدای"تق" در هنگام روشن کردن اسپیکر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

صدای"تق" در هنگام روشن کردن اسپیکر

سلام دوستان عزیز
    یه اسپیکر کامپیوتر میکرولب دارم که وقتی آمپش رو روشن میکنم , یه صدای تق با حالت کوبش ایجاد میکنه . آمپش هم پرتابل هست
    بازش هم کردم و ایراد خاصی ندیدم .

ایراد از کجای آمپ میتونه باشه ؟

ممنون دوستان

پاسخ : صدای"تق" در هنگام روشن کردن اسپیکر

سلام
    طبیعیه ، به خاطر خود آمپ هستش . بعضی آمپ ها ، محافظ داخلی دارند و این صدا خیلی خیلی کمه توشون بعضی ها هم ندارند .
    این عکس (واسه آمپ IGBT که تو انجمن هست) واسه اتصال با تاخیر اسپیکر هستش . امیدوارم بردت بخوره . تو نت جستجو هم کنی فک کنم مدار های جدیدتری هم پیدا کنی.

بدترین شکل دلتنگی برای کسی آن است که در کنار او باشی و بدانی که هرگز به او نخواهی رسید.

دیدگاه

این بخاطر شارژ شدن خازن ها موقع وصله . صدایی شبیه به پلاپ...
      برای حل این مشکل باید مدار آنتی پلاپ درست کنید که میتونه یه تایمر کوچیک باشه تا بلندگو هارو با تاخیر وصل کنه.
      این مداری که جواد جان قرار دادن کارش همینه.
      وقتی برق وصل میشه اون دوتا دیود که به دو سر بقل ترانس وصلن ولتاژ رو میدن به مدار تاخیر تا وقتی که خازن 22 میکروی روی بیس ترانزیستور تا حدی شارژ نشده که بتونه ترانزیستور رو روشن کنه که رله بکار بیافته بلند گو ها وصل نمیشن.
      به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
      الکترونیک قدرت
      الکترونیک آنالوگ
      طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
      ---------------------BMCELEC@-------------------
      ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
      ---------------www.bmc-elec.com--------------
      ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

معمولا ولتاژ اسپیکرای خونگی 12 ولته.این مدار تاخیرو خودم طراحی کردم و عملی هم جواب داده.
        بعد از اینکه اسپیکرو به برق زدید،بعد از یه تاخیر یکی دو ثانیه ای بلندگو رو میاره تو مدار.

من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni imeni
          این بخاطر شارژ شدن خازن ها موقع وصله . صدایی شبیه به پلاپ...
          برای حل این مشکل باید مدار آنتی پلاپ درست کنید که میتونه یه تایمر کوچیک باشه تا بلندگو هارو با تاخیر وصل کنه.
          این مداری که جواد جان قرار دادن کارش همینه.
          وقتی برق وصل میشه اون دوتا دیود که به دو سر بقل ترانس وصلن ولتاژ رو میدن به مدار تاخیر تا وقتی که خازن 22 میکروی روی بیس ترانزیستور تا حدی شارژ نشده که بتونه ترانزیستور رو روشن کنه که رله بکار بیافته بلند گو ها وصل نمیشن.
          بله حرف شما صحیح هستش ولی میتونه در آیسی مدار محافظی واسه ی جلوگیری از این اتفاق وجود داشته باشه . همین TDA7293 رو وقتی میزنم به برق ، یا اصلاً هیچ صدایی نمیاد یا اگه هم صدا داشته باشه به شدت ضعیفه یعنی باید تو سکوت مطلق خیلی حواست رو جمع کنی تا بتونی یه صدای خفیف رو یک لحظه بشنوی.
          من با خازن 200,000 میکرو فاراد و 8200 میکرو فاراد امتحان کردم تو قسمت صافی گزاشتم ، در هر دو حالت همین طور بوده ، صدایی در باند ها هنگام اتصال به برق شنیده نمیشده .

بدترین شکل دلتنگی برای کسی آن است که در کنار او باشی و بدانی که هرگز به او نخواهی رسید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javadnadimi026
            بله حرف شما صحیح هستش ولی میتونه در آیسی مدار محافظی واسه ی جلوگیری از این اتفاق وجود داشته باشه . همین TDA7293 رو وقتی میزنم به برق ، یا اصلاً هیچ صدایی نمیاد یا اگه هم صدا داشته باشه به شدت ضعیفه یعنی باید تو سکوت مطلق خیلی حواست رو جمع کنی تا بتونی یه صدای خفیف رو یک لحظه بشنوی.
            من با خازن 200,000 میکرو فاراد و 8200 میکرو فاراد امتحان کردم تو قسمت صافی گزاشتم ، در هر دو حالت همین طور بوده ، صدایی در باند ها هنگام اتصال به برق شنیده نمیشده .

بله
            درتمام آیسی هایی که قابلیت mute دارند این حالت قابل اجراست.
            به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
            الکترونیک قدرت
            الکترونیک آنالوگ
            طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
            ---------------------BMCELEC@-------------------
            ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
            ---------------www.bmc-elec.com--------------
            ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X