اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با چراغ قوه LED

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با چراغ قوه LED

سلام. من یه چراغ قوه دارم که در حالت شارژ و تعدادی روشن درست کار میکنه اما وقتی کل ال ای دی ها روشنه و به برق وصله یک خازن و یک مقاومتش داغ میکنه. میخواستم ببینم کسی میدونه مشکل کار از کجاست؟ با تشکر

پاسخ : مشکل با چراغ قوه LED

سلام این چراغ قوه ها یی که ترانس ندارن را وقتی به برق میزنی نباید روشنشون کنی چون هم جریان مدار شارژشون فقط واسه شارژ کردن باتریشه(کمه) و هم ممکنه پس از شارژ شدن باتریش اگه به برق باشه ledهاش بسوزه.اگه هم نورش ضعیفه باتریش ممکنه خراب شده باشه.
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

متوجه شدم که یه سری از LEDهاش سوخته، ممکنه مشکل داغ کردنش به این دلیل باشه؟ چرا؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pasha owrang
        متوجه شدم که یه سری از LEDهاش سوخته، ممکنه مشکل داغ کردنش به این دلیل باشه؟ چرا؟
        اتصال کوتاه ال ای دی های سوخته و جریان کشی بالا.
        امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
        از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

کلا چیزای بیخودی هستن :angry:
          منم یدونه داشتم یه بار که تو برق بود روشنش کردم که بلافاصله 2 تا از 3 تا led ایش سوخت.
          وقتی بازش کردم دیدم باتریش هم ورم کرده و کم مونده منفجر شه :angry:

دیدگاه

سلام دوستان. این چراغ قوه ها چون تغذیه خازنی هستند و تو خروجیشون خازن و دیود زنر ندارند وقتی که باتریشون خراب میشه اگه به برق بزنیمشون(تو حالت روشنی لامپ) بلافاصله لامپ ها به دلیل جریان لحظه ای میسوزن و . این نوع چراغ قوه ها سیستم شارژ مسخره ای دارند. و وقتیفول شارژ میشه شارژ ادامه پیدا میکنه که باعث میشه ولتاژ از 6 ولت هم بیشتر بشه که باتری عمرش خیلی کم میشه. گه توجه کنید پس از پر شدن باتری جوش شدیدی میزنه که خیلی بده. من خودم چند تا از این چراغ قوه هارو(برای یه عده ای) باز کردم و مدارشون رو یه خورده دست کاری کردم تا هم باتری عمر خیلی بیشتری کنه هم اینکه لامپ ها در صورت متصل بودن به برق نسوزن با این کار دیگه اون جوشش تو باتری که باعث آسیب میشه از بین میره
            این مدار رو برای شارژر هایی که خازنشون 0.68 میکرو باشه گذاشتم. برای شارژر های قوی تر وات زنر و مقدارمقاومت رو دستکاری کنید تا ولتاژ دو سر باتری تو حالت فول شارژ بیشتر از 4.75 نشه. خازن روهم قوی تر کنید
            باید تغذیه لامپ هارو تو بورد دستکاری کنید تا بیفته دو سر باتری
            تا وقتی که لامپ نو هست این کارو کنید تا باتری نابود نشه

C1=1000uf با ولتاژ 10 به بالا.
            D2 و D3 هردو 1n4007
            D1 هم زنر 4.7 ولت
            مقاوت حدود 10 اهم دو سر D2 قرار بدین
            لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

با سلام بر مهندسین: به خصوص استاد محمد شاهی :smile:
              من یک مدار چراغ قوه میزارم لطف کنید بگید مدار اش خوب هست یا نه؟؟؟ یک تحلیلی داشته باشیم با هم!
              این مدار تشکیل شده از یک خازن پلی استر و 4 تا دیود و چند تا مقاومت!!
              این چراغ قوه را چند سالی هست که دارم و اخ نگفته :mrgreen: سیستم اش گمان کنم شبیه مدار جناب محمد شاهی هست!!
              راستی این باتری اش قابل شارژ با اسید شارژ هست؟؟مثل باتری مهتابی سیار!

سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
                با سلام بر مهندسین: به خصوص استاد محمد شاهی :smile:
                من یک مدار چراغ قوه میزارم لطف کنید بگید مدار اش خوب هست یا نه؟؟؟ یک تحلیلی داشته باشیم با هم!
                این مدار تشکیل شده از یک خازن پلی استر و 4 تا دیود و چند تا مقاومت!!
                این چراغ قوه را چند سالی هست که دارم و اخ نگفته :mrgreen: سیستم اش گمان کنم شبیه مدار جناب محمد شاهی هست!!
                راستی این باتری اش قابل شارژ با اسید شارژ هست؟؟مثل باتری مهتابی سیار!

سپاس
                این مدارا همشون یکی هست. بله هست ولی این یکی بر خلاف اون باتری مهتابیت به خاطر اینکه مدار شارژشون مسخره است طوری داغون میشن که وقتی اسید هم توشون بریزیم درست بشو نیشتند( امتحان کردم اکثر مواقع درست نمیشن) و اگه درست بشم هم ظرفیت شارژشون خیلی کمتر میشه. اگه بخوای باتریت عمر زیادی بکنه همون مداری که کشیدم رو اظافه کنید

دیدگاه

راستی این باتری اش قابل شارژ با اسید شارژ هست؟؟مثل باتری مهتابی سیار
                  نه عزیزم این باتریا اسیدی نیستن از اسمش مشخصه: باتری خشک.
                  امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
                  از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Charger
                    نه عزیزم این باتریا اسیدی نیستن از اسمش مشخصه: باتری خشک.
                    اتفاقا این باتری ها اسیدی هستند. باورت نمیشه بازشون کن. دو تا خونه 2 ولتی دارن که اگه درپوشش رو برداری مشخصه. در ضمن هیچ باتری خشکی نداریم و اسم عامیانه اون خشکه.چون واکنش شیمیایی در حالت جامد رخ نمیده اسم درستش باتری سرب-اکسید سرب(به قول معروف سربی اسیدی) پرس شده هست.
                    خودم همیشه باتری های 6 ولت 4 آمپر س که از کار افتادن(به دلیل خشک شدن اسید) رو دوباره با اضافه کردن اسید زنده میکنم که خیلی خوب هم جواب میدن ولی این نوع از باتری های 4 ولتی 700 میلی آمپر س اکثر مواقع به خاطر کیفیت پایین شارژر و خود باتری درست نمیشن

دیدگاه

این مدارا همشون یکی هست. بله هست ولی این یکی بر خلاف اون باتری مهتابیت به خاطر اینکه مدار شارژشون مسخره است طوری داغون میشن که وقتی اسید هم توشون بریزیم درست بشو نیشتند( امتحان کردم اکثر مواقع درست نمیشن) و اگه درست بشم هم ظرفیت شارژشون خیلی کمتر میشه. اگه بخوای باتریت عمر زیادی بکنه همون مداری که کشیدم رو اظافه کنید
                      ممنون دوست عزیز: الان فرق مدار چراغ قوه من با مداری که شما ترسیم کردید چی هست؟؟؟ شما از خازن معمولی استفاده کردید!!!!! الان ورودی ac مدارتان کجا طرف هست!! این مدار را باید به مدار خود چراغ قوه اضافه کرد؟؟؟ ابهام زیاد داره! :mrgreen:

سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: الان فرق مدار چراغ قوه من با مداری که شما ترسیم کردید چی هست؟؟؟ شما از خازن معمولی استفاده کردید!!!!! الان ورودی ac مدارتان کجا طرف هست!! این مدار را باید به مدار خود چراغ قوه اضافه کرد؟؟؟ ابهام زیاد داره! :mrgreen:

سپاس
                        سلام نه هیچ ابهامی نداره. باید به مدار چراغ قوه اضافه کرد. مدار تغذیه خازنی که جای خودش. من دیگه اون ور مدارو نکشیدم

دیدگاه

دوست عزیز: من متوجه نشدم!! لطفا کن روی عکسی که گذاشتم توضیح بده!! سمت چپ عکس: نوشتی تغذیه خازنی!!! ان همان مدرا چراغ قوه من هست؟؟؟
                          ان مثبت و منفی :همان سیم قرمز و سیاه هست که به سمت فیبری که led های رویش نصب شدند! ایا هست؟؟ یعنی ان دو سیم باید برود به اول مداری که خودت طراحی کردی؟؟
                          سپاس

دیدگاه

دوست عزیز: من متوجه نشدم!! لطفا کن روی عکسی که گذاشتم توضیح بده!! سمت چپ عکس: نوشتی تغذیه خازنی!!! ان همان مدرا چراغ قوه من هست؟؟؟
                            ان مثبت و منفی :همان سیم قرمز و سیاه هست که به سمت فیبری که led های رویش نصب شدند! ایا هست؟؟ یعنی ان دو سیم باید برود به اول مداری که خودت طراحی کردی؟؟
                            سپاس
                            مدارش رو به این صورت ویرایش کن

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:
                              چند سئوال:
                              1.مقدار خازن 1 میکرو فاراد=1000 نانو هست؟؟؟ ولتاژ 250 خوب هست؟؟
                              2. مقدار مقاومت چند اهم باید باشه+ چند وات باید باشد؟؟؟ علت موازی شدن مقاومت با خازن چی هست؟؟؟ (مدار خیلی جالبی هست! میخوام تحلیل اش را بدونم!)
                              3. ان دیود زنر ایا باعث ایجاد ولتاژ 4.7 ولت میشه؟؟
                              4. برای این مداری که دادید ایا نیاز به طراحی pcb هست!!؟؟؟ چطوری جاش کنم توی چراغ قوه!!
                              5. این باتری ها در صورت خراب شدن :توی بازار وجود دارند؟؟ میشه مثلا به جای 4 ولت 700 میلی» مقدار دیگری جای گزین کرد؟؟
                              سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X