اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار روشن و خاموش کردن led با یک دکمه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار روشن و خاموش کردن led با یک دکمه

سلام دوستان
    من یه مداری میخوام که مثلا اگه دکمه رو فشار دادیم، led روشن بشه و اگه دوباره همون دکمه رو فشار بدیم، led خاموش بشه، یعنی در حقیقت با فشار دادن دکمه، خروجی وارونه بشه
    میدونم با میکرو میشه این کارو بسیار آسون انجام داد، ولی به دلیل هزینه و حجم زیاد مداراتش نمیخوام ازش استفاده کنم.
    با تشکر
    انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

پاسخ : درخواست مدار روشن و خاموش کردن led با یک دکمه

یعنی شما میخواین همون کاری که کلید صلیبی توی قدرت انجام میده با یک کلید کوچیکتر تو مدار الکترونیکی پیاده کنین؟

دیدگاه

با دو تا کلید و رله راحته
      با یک کلید احتمالا بشه،اگر با
      IC های منطقی مثل کانترو اینا بخواین هم میشه
      انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
      فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamedtaran
        سلام دوستان
        من یه مداری میخوام که مثلا اگه دکمه رو فشار دادیم، led روشن بشه و اگه دوباره همون دکمه رو فشار بدیم، led خاموش بشه، یعنی در حقیقت با فشار دادن دکمه، خروجی وارونه بشه
        میدونم با میکرو میشه این کارو بسیار آسون انجام داد، ولی به دلیل هزینه و حجم زیاد مداراتش نمیخوام ازش استفاده کنم.
        با تشکر
        اینطور ک من متوجه شدم، ی کلید فشاری toggle میخواین داشته باشین، من با 555 به شکل زیر بستم و جواب گرفتم،

از این کم هزینه تر دیگه کلید فشاری ON/OFF هس فقط!

اطلاعات کامل تر اینجا میتونید پیدا کنید یا مدار دیگه یی طراحی کنید...
        http://www.mosaic-industries.com/embedded-systems/microcontroller-projects/electronic-circuits/push-button-switch-turn-on/latching-toggle-power-switch

دیدگاه

با تشکر از دوستمون،این از مال من بهتره
          انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
          فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MReza.p
            اینطور ک من متوجه شدم، ی کلید فشاری toggle میخواین داشته باشین، من با 555 به شکل زیر بستم و جواب گرفتم،

از این کم هزینه تر دیگه کلید فشاری ON/OFF هس فقط!

اطلاعات کامل تر اینجا میتونید پیدا کنید یا مدار دیگه یی طراحی کنید...
            http://www.mosaic-industries.com/embedded-systems/microcontroller-projects/electronic-circuits/push-button-switch-turn-on/latching-toggle-power-switch
            دقیقا همینو میخواستم،
            من یه خودکار دارم که چراغش با یک کلید روشن و خاموش میشه، به نظرتون از چه روشی استفاده کرده؟ آخه نمیتونم بازش کنم :angry:
            میشه شما در مورد عملکرد مدارتون یه توضیحی بدین؟
            آیا مدار شما میتونه خروجی رو توی مدت زمان طولانی (مثلا یک روز) روشن نگه داره؟(یا خاموش نگه داره)
            انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamedtaran
              دقیقا همینو میخواستم،
              من یه خودکار دارم که چراغش با یک کلید روشن و خاموش میشه، به نظرتون از چه روشی استفاده کرده؟ آخه نمیتونم بازش کنم :angry:
              میشه شما در مورد عملکرد مدارتون یه توضیحی بدین؟
              آیا مدار شما میتونه خروجی رو توی مدت زمان طولانی (مثلا یک روز) روشن نگه داره؟(یا خاموش نگه داره)
              ابن مدار رو من برا یک آمپلی به عنوان کلید on /off گذاشتم
              خیالت راحت تا زمانی که کلید رو فشار ندی خروجی هیچ تغییری نمیکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
                سلام وعرض ادب
                مهندس این خازن 1میکرو فاراد چه نوعیه؟

دیدگاه

مهندس جان ایا امکان این هست ولتاژ ورودی رو کم کنیم تا نیاز به مقاومت ها دیگه نباشه تا مدار ساده تر بشه باز؟ راهی داره ؟
                  نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر راد نمایش پست ها
                    مهندس جان ایا امکان این هست ولتاژ ورودی رو کم کنیم تا نیاز به مقاومت ها دیگه نباشه تا مدار ساده تر بشه باز؟ راهی داره ؟
                    سلام.نه نمیشه این کار رو کرد،اما این مدار زیر خیلی ساده تر هست که ازآی سی فلیپ فلاپ 74LS76 استفاده شده و کار می کنه.می تونید از این استفاده کنید.ولی هزینش یکم بیشتره و من همون مدار با آی سی 555 رو پیشنهاد می کنم.
                    جدیدترین ویرایش توسط Mr.Rubike; ۲۱:۲۴ ۱۴۰۰/۱۰/۱۸.

دیدگاه

آقا دمت گرم این اخری که گذاشتی چه قد خوب و خلاصه هست مشکلم اینه که من 40 تا سوییچ دارم که باید این جوری روشن خاموش بکنم چون تعداد زیاده کوچیکترین قطعه ای واسه من 40 برابر میشه ولی بازم از صمیم قلب تا همین جا برای راهنمایی هاتون خیلی خیلی ممنونم
                      نوشته اصلی توسط Mr.Rubike نمایش پست ها
                      سلام.نه نمیشه این کار رو کرد،اما این مدار زیر خیلی ساده تر هست که ازآی سی فلیپ فلاپ 74LS76 استفاده شده و کار می کنه.می تونید از این استفاده کنید.ولی هزینش یکم بیشتره و من همون مدار با آی سی 555 رو پیشنهاد می کنم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X