اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یافتن متغیر مجهول در مطلب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یافتن متغیر مجهول در مطلب

سلام خدمت اساتید محترم
    دوستان من در زمان برانامه نویسی یه مشکلی خوردم
    یه فرمول در نظر بگیرین مثل

c*2/d =h*a + (b-1)/b^2

حالا ما از کاربر هر بار چندتا از متغیر هارو میگیریم( که اینجا 4تاس) و معادله رو حل میکنیم اما وقتی نمیدونیم کدوم متغیر مجهولمونه چی کار میکنیم؟
    یعنی هر بار کاربر یکی رو رندوم نمیده یه بار a مجهوله یه بار b و ....
    میشه با if نوشت اما برنامه اصلی من فرمولاش هر کروم 7-8 تا متغیر داره اینجوری برنامه خوب در نمیاد با solve و fzero هم انجام دادم جواب نگرفتم ....
    خروجی شون سمبولیک بود...

بعد در مورد رسم نمودارش هم باید از چی استفاده کنم وقتی متغیرهاش رو نمیدونم؟
    از کجا به فهمم 2 بعدی بت 3 بعدیه؟(البته ابن رو میشه با if یه جوری حل کرد اما ایده بهتری هم هست؟)

لطفا اگه نظری دارید کمک کنین ممنون...
    وقتی دیگران به تو حسادت میکنند چه مفهومی دارد؟

خیلی ساده! یعنی این که تو دو قدم از آنها جلوتری پس به راهت ادامه بده.

پاسخ : یافتن متغیر مجهول در مطلب

ببینید منظورتون رو درست متوجه شدم. یعنی هردفعه شما 4 تا ورودی از کاربر میگیرید و به صورت تصادفی جای 4 تا از متغیرها میذارید و بعدش میخواید جواب متغیر باقی مانده به دست بیاد؟؟؟
    در مورد رسم هم همین رویه تکرار میشه؟؟؟یعنی میخواید یک از از متغیرها که به صورت تصادفی انتخاب میشه، بر حسب یک یا دو متغیر تصادفی دیگه رسم بشه. درسته؟؟؟
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
      ببینید منظورتون رو درست متوجه شدم. یعنی هردفعه شما 4 تا ورودی از کاربر میگیرید و به صورت تصادفی جای 4 تا از متغیرها میذارید و بعدش میخواید جواب متغیر باقی مانده به دست بیاد؟؟؟
      در مورد رسم هم همین رویه تکرار میشه؟؟؟یعنی میخواید یک از از متغیرها که به صورت تصادفی انتخاب میشه، بر حسب یک یا دو متغیر تصادفی دیگه رسم بشه. درسته؟؟؟
      تقریبا همینه که گفتین ولی من رندوم رو برای این گفتم که معلوم بشه چه جوریی هست یعنی برای توضیح مساله گفتم
      برنامه میخواد که این فرمول رو حل کنه حالا کاربر تو شرایط مختلف بعضی از این پارامترارو داره که میده بقیه رو هم باید از به فرمول یا 2 تا حساب کنه بعد بده اگرم تعداد مجهولا بیشتر از معادلا بود نمودارشون رو 2 بعدی یا 3 بعدی رسم کنه
      تو برخی شرایط هم اگه یه مجهول مونده بود بیاد نمودارشو بکشه نسبت به یکی از معلوما و قتی که مثلا از 0 تا 10 ، 0.2 ،0.2 زیاد میشه
      بخخشید یکم سخته گفتنش...

دیدگاه

دوستان نظری ، پیشنهادی ،کمکی ندارید که این مجهول رو تو این پروژه چه جوری پیدا کنم؟! :read:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X