ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2012/07/09
    مشهد
    109
    4

خاموش كردن وقفه GPIO در LPC1788

سلام.
    من ميخوام وقفه GPIO رو در مجموع واسه 4 پايه فعال كنم به صورتي كه در صورت وقوع وقفه پايه اول ، وقفه 3 پايه ديگه فعال بشه
    واسه اينكار وقفه پايه اول رو درون تابع main فعال مي كنم و وقفه سه پايه ديگه رو در ابتداي GPIO_IRQHandler فعال مي كنم و در زير روال GPIO_IRQHandler يه سري كارهاي ديگه هم انجام ميشه. و با استفاده از سه تا دستور if (((LPC_GPIOINT->IO2IntStatR)>>pinNum)& 0x1) رخ دادن هر كدوم از اون سه تا پايه رو بررسي مي كنم ودرون if يه سري كار انجام ميدم
    حالا سوال اولم اينه كه با رخ دادن هر كدوم از اين سه وقفه ، آيا زيرروال GPIO_IRQHandler از ابتدا اجرا ميشه؟؟؟؟؟(برداشت خودم اينه كه اجرا نميشه چون پرچم وقفه اولي هنوز پاك نشده و در انتهاي GPIO_IRQHandler پاك ميشه.درسته؟؟؟)

سوال دومم هم اينه كه آيا با نوشتن صفر در پين مورد نظر رجيستر LPC_GPIOINT->IO0IntEnR ، آيا وقفش غيرفعال ميشه؟؟؟اگه آره ، نيازه كه پرچمش رو هم پاك كنم؟؟؟

ببخشيد طولاني شد.
    2007/03/15
    تبريز
    2,709
    154

پاسخ : خاموش كردن وقفه GPIO در LPC1788

باید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdia1968

حالا سوال اولم اينه كه با رخ دادن هر كدوم از اين سه وقفه ، آيا زيرروال GPIO_IRQHandler از ابتدا اجرا ميشه؟؟؟؟؟(برداشت خودم اينه كه اجرا نميشه چون پرچم وقفه اولي هنوز پاك نشده و در انتهاي GPIO_IRQHandler پاك ميشه.درسته؟؟؟)
    برای جلو گیری از وقفه های تو در تو در معماری کورتکس وقفه سراسری غیر فعال میشه و شما باید در هنگام خروج از روتین وقفه باید وقفه سراسری رو فعال کنید.مگر آنکه اینتراپت ها غیر قابل پوشش باشن
    NMI که این وقفه ها وقفه سراسری رو غیر فعال نمی کنن .
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
    2012/07/09
    مشهد
    109
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط aliila
    بايد براي جلو گيري از وقفه هاي تو در تو در معماري کورتکس وقفه سراسري غير فعال ميشه و شما بايد در هنگام خروج از روتين وقفه بايد وقفه سراسري رو فعال کنيد.مگر آنکه اينتراپت ها غير قابل پوشش باشن
    NMI که اين وقفه ها وقفه سراسري رو غير فعال نمي کنن .
    يعني ميگين بايد در انتهاي GPIO_IRQHandler علاوه بر پاك كردن پرچم وقفه اولم ، با دستور NVIC_EnableIRQ(GPIO_IRQn); دوباره وقفه GPIO رو فعال كنم؟؟؟
    من كه درون اجراي يه زيرروال وقفه به رخ دادن وقفه هاي ديگه نياز دارم كه يه كارايي انجام بدم خب :cry:
    2007/08/04
    اصفهان
    577
    5

سلام
    هر بار که وقفه بياد وارد اين تابع ميشه و در انتها بعد اينکه تشخيص داديد کدوم پايه زده شده پرچم وقفه همان را بايستي پاک کنيد. با ريختن يک در رجيستر پرچم ريست مي شود
    فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
    فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
    فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
    فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...
    2012/07/09
    مشهد
    109
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط mzarkoob
    سلام
    اصلا روتين وقفه اي به نام GPIO_IRQHandler وجود دارد!؟ من که نديدم
    وقفه gpio وارد EINT3_IRQHandler مي شود ....
    بله آقاي زركوب.در LPC1768 وقفه هاي GPIO با EINT3 مشترك هستند ولي در LPC1788 به صورت مجزا تعريف شده و روتين GPIO_IRQHandler وجود دارد (با توجه به user manual ميكروهاي LPC178x_7x)
    2012/07/09
    مشهد
    109
    4

سلام
    هر بار که وقفه بياد وارد اين تابع ميشه و در انتها بعد اينکه تشخيص داديد کدوم پايه زده شده پرچم وقفه همان را بايستي پاک کنيد. با ريختن يک در رجيستر پرچم ريست مي شود
    مرسي
    ببينيد برنامه با رخ دادن وقفه P0.0 وارد GPIO_IRQHandler ميشه.حالا P0.1 , P0.2 و P0.3 رو فعال ميكنم و براي رخ دادن هركدوم يك If دارم (3تا if) . سخت افزار به صورتيه كه هر 3تا تقريبا ميشه گفت همزمان رخ ميدن.حالا با رخ دادن هر 3تاشون آيا دوباره GPIO_IRQHandler از اول اجرا ميشه؟؟؟
    من نميخوام وقفه هاي اين 3 تا if ، ريست بشن.ميخوام در انتهاي if مربوطه ، غيرفعال بشن.بايد چجوري وقفه همون پايه رو غيرقعال كنم؟؟
    2007/08/04
    اصفهان
    577
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdia1968
    بله آقاي زركوب.در LPC1768 وقفه هاي GPIO با EINT3 مشترك هستند ولي در LPC1788 به صورت مجزا تعريف شده و روتين GPIO_IRQHandler وجود دارد (با توجه به user manual ميكروهاي LPC178x_7x)
    من بلافاصله بعد اين پست ديدم ميکرو 1788 هست اصلاحش کردم . همون يه لحظه شما اينو ديديد!؟ :mrgreen:
    فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
    فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
    فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
    فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...
    2012/07/09
    مشهد
    109
    4

من بلافاصله بعد اين پست ديدم ميکرو 1788 هست اصلاحش کردم . همون يه لحظه شما اينو ديديد!؟ :mrgreen:
    بله مثل اينكه
    2012/07/09
    مشهد
    109
    4

اين كار رو عملي واسه LPC1768 تست كردم.
    با پاك كردن پرچم وقفه داخلي ، عملا غيرفعال نميشه و حتي 0 رو در LPC_GPIOINT->IO0IntEnR ميزارم.
    فقط يك بار وقفه داخلي رخ ميده و دفعات بعديه اجراي وقفه اصلي ، وقفه داخلي ديگه رخ نميده :cry2:
    2012/07/09
    مشهد
    109
    4

اساسي حلش كردم
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11