اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار جرقه زن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار جرقه زن

با سلام
    من مداری میخوام جرقه ای در حد روشن کردن جیوه یا کبریت را درست کند!! اگر چنین مداری سراغ دارید لطفا قرار دهید!! توی همین سایت 2 تا تایپیک را در مورد ساخت مدار ولتاژ بالا بود دیدم!! ولی یک قطعه خیلی بزرگ داشت که برای تلویزیون بود!! که مدار را خیلی بزرگ می کند!! یک چیز کوچک میخوام!!!

مثل این:
    http://www.newkiteshop.com/product_info.php/products_id/248/pname/%D9%85%D9%88%D9%84%D8%AF-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7

سپاس

پاسخ : مدار جرقه زن

کار کردن با مدارات افزاینده ولتاژ رو بلدی؟

چقدر میخوای خرج کنی؟
    من تخصصم همین شیطونی یاست...

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: من یک مدار میخوام ساده باشه!! ولی در عین حال مفید!!! از نظر خرج نمیدونم(10 هزار تومان خوب هست! یا بیشتر !)!! فقط مدار اش کوچک و جمع و جور باشه!!
      سپاس

دیدگاه

خوب ببین اگه میخوای کوچیک باشه باید از مدار مگس کش های برقی استفاده کدی فقط اگه میخوای جرقه های بپره و قوی باشه باین یه مواد چند برابر کننده ولتاژ کوچیک درست کنی بهش وصل کنی بعش عالی میشه. چون خود اون مدر تا 3000 ولت بهت برق میده و اگه 4 برابرش کنی فک کنم برا این کاری که میخوای خوب باشه :agree:

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: یعنی من برم مگس کش برقی بخرم: بعد ناقص اش کنم و از مدار اش استفاده کنم!!! :eek: اینجوری ضرر اقتصادی نمی کنم :mrgreen: حالا چقدر هست این مگس کش!! با باتری هست یا با برق کار می کنه؟؟
          شما شماتیک مدار سراغ داری که خودم بتونم ببندم؟؟؟
          سپاس

دیدگاه

مگس کش برقی اینجا 18 نومنه توش یه باتری لتیوم عالی هم داره مدار شارژرش هم باخودشه فقط تو باید یه افزاینده ولتاژ براش بزنی.

خوب با این شرایطی که تو میخوای مناسب ترین چیز اینه دیگه جموجور هم هست :mrgreen:

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: ان افزاینده ولتاژ قضیه اش چی هست؟؟؟ مدار داره؟؟
              سپاس

دیدگاه

خواهش

هر مداری رو که برای این جرقه زن یا شوکر بخوای بگیری خروجیش ac ه

خروجی ac رو میگیری به چهار پنج تا خازن و دیود میدی (سر هم کردنش کاری نداره) بعد ولتاژ خروجیت به چهار یا پنج برابر میشه (به تعداد طبقات خازن و دیودی که میزاری) به همین راحتی از یه 3000 ولت که اون مداره میده یه ولتاژ مثلا 15000 ولتی میسازی
                :agree:

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: میتونه مدار اش را توی پرتئوس رسم کنی بی زحمت!!
                  سپاس

دیدگاه

داداش الان که دیر وقته فردا ظهر برات میزارم
                    :nerd:

دیدگاه

اینم از شماتیکش اگه میخوای ولتاز بیشتر افزایش پیدا کنه تعداد طبقات رو بیشتر کن :agree:

http://upload7.ir/imgs/2014-07/11980994282239801810.png

دیدگاه

دوست عزیز ممنون از شماتیکی که قرار دادید. من واقعا به این مدار برای یک سیستم احتراقی احتیاج دارم اما از شماتیک خیلی چیزی نفهمیدم میشه در مورد نوع قطعاتش توضیح بدید؟ مثلا نوع و مقدار خازن ها و همچنین شماره دیودها :rolleyes: و یه سوال دیگه این دوتا خروجی روی مدار شماتیک هر کدومش برای چیه؟؟

(ببخشید سطح ما خیلی پایینه)
                        STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

ببین داداش تو این مدار نوشته برق شهر ولی برق شهر ندیااااااااااااااا. همه چیز نابود میشه.

اون ترانسی که گذاشته قبل اون یه اسلاتور بزار که ورودی ترانس ac باشه بعد به این مدار وصلش کن
                          برای بیشتر شدن ضریب افزایش هم میتونی یه طبقات رو افزایش بدی...

ظرفیت خازن رو پایین بگیر مثلا 300 نانو فاراد تا 30 میکرو فاراد البته فرقی هم نمیکنه زیاد خازن های الکترولیتی همشون جواب میده فک کنم.
                          برای دیود ها هم از 1n4001 تا 1n4007 استفاده کن هر کدومو راحتی بزار براش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliagp
                            ببین داداش تو این مدار نوشته برق شهر ولی برق شهر ندیااااااااااااااا. همه چیز نابود میشه.

اون ترانسی که گذاشته قبل اون یه اسلاتور بزار که ورودی ترانس ac باشه بعد به این مدار وصلش کن
                            برای بیشتر شدن ضریب افزایش هم میتونی یه طبقات رو افزایش بدی...

ظرفیت خازن رو پایین بگیر مثلا 300 نانو فاراد تا 30 میکرو فاراد البته فرقی هم نمیکنه زیاد خازن های الکترولیتی همشون جواب میده فک کنم.
                            برای دیود ها هم از 1n4001 تا 1n4007 استفاده کن هر کدومو راحتی بزار براش
                            با تشکر از شما یه سوال دیگه! میشه شماتیک (یا نقشه) مدار تبدیل برق مستقیم به متناوب رو بذارید!؟ ممنون از شما
                            STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

اگه میخای باهاش کبریت روشن کنی، از المنت حرارتی استفاده کن به جای جرقه زن.
                              با جرقه که نمیشه کبرت روشن کرد آخه oo:
                              به دنبال علم رفتم تا عالم شوم،
                              گاوها حمله کردند...گاوباز شدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X