ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14
    2015/01/18
    1
    0

پاسخ : آردوينو روي هر ميکروکنترلري

با سلام خدمت دوستان بايد بگم که:
    arduino يک کتابخانه نرم افزاي است تحت کامپايلر AVRgcc که کتابخانه هايي به زبان c++ براي avr فراهم مي کند کافيه که شما يک پروژه براي avr در WinAVR تعريف کنيد وبعد کتابخانه هاي Arduino را به ان اضافه کنيد تا بتوانيد براي هر ميکروکنترکر AVR خروجي بگيريد
    و اما برنامه ريزي ميکرو :
    براي برنامه ريزي ميکروکنترلر نيازي به استفاده از بوت لودر arduino نداريد و مي توانيد کد ايجاد شده را به روش معمول با يک پروگرمر spi در داخل ميکرو کنترلر بريزيد
    2014/10/05
    1,546
    1,088

نقل قول نوشته اصلی توسط MReza.p
    اوه اوه، شرمنده، :redface:
    من برنامه ها رو يک بار روي برد چک ميکردم و عادت کرده بودم که موقع کامپايل فقط خطا بررسي بشه و موقع پلود آدرس فايل ها رو بگيرم.
    در هر صورت الان بايد بتونيد با تنظيم روي برد مورد نظرتون، فايل هگز رو داشته باشيد.
    براي ATMEGA8 روي Arduino NG تنظيم کنيد با پروسسور Atmega8. ضمنن کريستال خارجي 16مگ لازم داريد و تنظيم فيوزبيت ها فراموش نشه.

ب جبران راهنمايي برعکسم، يک نکته کار راه انداز:
    اگر هنگام ارتباط سريال فضاي Ram کم آورديد، فايل Hardware Serial رو بايد دستکاري کنيد و مقدار بافر RX و TX رو کمتر کنيد. :smile:

موفق باشید.
    با سلام و درود
    کریستال 16 مگا هرتز رو به کدوم پایه ATmega8 وصل کنم؟ من از نرم افزار Progisp برای ریختن برنامه توی میکرو استفاده میکنم فیوزبیت رو چه تغییری باید درش بدم؟

اضافه شده در تاریخ :
    من به پایه 9 و 10 میکروکنترلر ATmega8 کریستال 16 مگاهرتز زدم و اون ها رو با استفاده از 2تا خازن 22 پیکو فاراد به منفی وصل کردم و برنامه ی چراغ چشمکزن رو ریختم توی میکرو وقتی که دیود نوری رو به پایه 19 وصل میکنم(پایه 19 در ATmega8 معادل پایه 13 در آردوینو یونو است) دیود نوری با سرعت خیلی زباد شروع به چشمک زدن میکند در صورتی که طبق برنامه باید هر 1 ثانیه چشمک بزند. مشکل چیه؟

اضافه شده در تاریخ :
    من میکروکنترلر ATmega 328-PU که روی خود آردوینو یونو هست رو با خود برد پروگرم کردم و میکرو رو بیرون آوردم و گذاشتم توی مدار و به پایه های 9 و 10 کریستال 16 مگاهرتز زدم و برنامه ی چراغ چشمکزن رو اجرا کردم و مدار درست کار کرد -و بعدش یک ترانزیستور TIP41 از نوع NPN به مدار وصل کردم و پایه 13 رو با به پایه بیس زدم و پایه کلکتور رو به منفی مدار و پایه امیتر رو دادم به رله ولی همون که به رله وصل میشه دیگه 1 ثانیه 1ثانیه پایه قطع و وصل نمیشه و به سرعت خیلی زیادی رله خاموش و روشن میشه. آیا ممکنه مدار رو به شکلی بدی بسته باشم و میکرو هنگ کرده باشه؟

یه نکته اینکه وقتی میکرو رو از مدار بیرون میارم و داخل آردوینو میزارم و پایه های اون رو به ترانزیستور می دهم میکرو به صورت درست رله رو خاموش و روشن میکنه. آیا در مدار آردوینو قطعه ی خاصی هست که باعث میشه هنگ نکنه؟
    2007/07/08
    کرج
    227
    7

سلام
    شاید با جریان کشی رله ولتاژ تغذیه افت پیدا می کنه. ولی رو خود آدینو چون رگولاتور بهتری استفاده کرده این اتفاق نمی افته.
    «اگر واقعيات با نظريات هماهنگي ندارند، واقعيتآ*ها را تغيير بده.»
    آلبرت انشتين
    2012/12/21
    32
    9

با سلام دوستان یه سوال فنی ممنون میشم راهنمایی کنید فرض کنید یه فایل هگزا تو سط نرم افزاری وارد میکرو اردینو کردیم حالا میخاهیم همون اطلاعاتو که تو ایسی اردینو هست انتقال بدیم به میکرو بیرون برد اردینو .و کاریم نداریم که این برنامه به هرزبانی نوشته شده در هرصورت بشکل فایل هگزا در امده یا از خروجی بسکام یااز کد ویژن و ما هم وارد اردینو کردیمش و کاری هم نداریم اردینو با این کد کار کنه فقط میخاهیم اردینو یه رابط بشه ما بین این کد هگزا و میکرو و کار انتقال انجام بده و بعد که اگر بشه انتقال انجام بشه تازه تو همون میکرو که این فایل براش تعریف شده بود اشکار میشود و میکرو طبق تعریف که قبلا تو بسکام داشته ایم عمل میکند میشه نظراتون بگید؟؟؟؟
    در واقعه من میخام اردینو یه رابط کنم بین میکرو و فایل هگزا و کاره پراگرام انجام بدم
    ناگفته نماند که نرم افزار XLoader خیلی راحت هر فایل هگزا وارد ایسی اردینو میکند فقط تا اینجاش هرچی درسته تو بقیش موندم که هگزا وارد شده تو اردینو چطوری فراخانی کنم و انتقالش بدم میکرو
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14