اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور میتونم avr پروگرم کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطور میتونم avr پروگرم کنم؟

سلام
    من تازه دارم کار با میکروکنترلر یاد میگیرم .این اولین برنامه ایه که من نوشتم. چشمک زدن led!. با codevision اون رو کامپیل کردم و با extreme burner اون رو load کردم. اما نتونستم اون رو روی avr پیاده کنم. یعنی وقتی گزینه read all رو میزنم پروسه ی زیر طی میشه:
    <=...<= powering on => power on failed => can not communicate with target chip
    در نهایت هم میگه no data read
    فکر کنم fuse bit ها رو درست تنظیم نکردم. اگه ممکنه تنظیم درست اونها رو هم به من بگید من برنامه رو روی Atmega16 اجرا میکنم.پروگرامر -atmega8a _pu هست

پاسخ : چطور میتونم avr پروگرم کنم؟

WRITE ALL رو بزن.

دیدگاه

write all رو هم زدم همین ارور و داد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sutee91h
        فکر کنم fuse bit ها رو درست تنظیم نکردم. اگه ممکنه تنظیم درست اونها رو هم به من بگید من برنامه رو روی Atmega16 اجرا میکنم.پروگرامر -atmega8a _pu هست
        مشکل در ارتباط با پروگرمر هست.(درایور نداره که نصب بشه؟).نرم افزار AVRDUDESS رو از اینترنت دانلود کنید و امتحان کنید.
        ارتباطی به فیوز بیت نداره.برای تنظیم فیوز بیت به لینک زیر برید:
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=95281.0
        روی بعضی از پروگرمر ها یه کلید کوچیک یا جامپر هست که برای usb یا stk باید تغییرش بدید.

دیدگاه

فکر نمیکنم مشکل این باشه. چون قبلا یک بار پروگرم کردم و درست بود و led چشمک میزد. بعد کد رو تغییر دادم(فرکانس روشن خاموش شدن رو افزایش دادم به چیز دیگه ای هم دست نزدم!) این ارور ها رو داد. فرداش دوباره همون کد رو load کردم همه ی مراحل read و write به طور کامل انجام میشد. یعنی extreme burner با موفقیت همه رو انجام میداد اما اثرش دیده نمیشد یعنی led با این که سالم بود چشمک نمیزد!!
          بعدش فردای همون روز (که میشه دیروز!!!!)برنامه رو اجرا کردم باز ارور میداد!!

دیدگاه

نمیدونم پروگرمرتون چیه.ولی اگه پروگرمر ISP باشه باید فیوز بیت SPIEN فعال باشه و اگه فیوز بیت های CKSEL0..3 رو روی کلاک داخلی تنظیم کرده باشید ارتباط پروگرمر و میکرو قطع میشه و دیگه نمیشه پروگرمش کرد و باید باتوجه به فیوز بیت انتخاب شده بهش کلاک داد. ویا از پروگرمر JTAGICE استفاده کنید که در این حالت هم باید فیوزبیت JTAGEN صفر باشه.

دیدگاه

فیوز بیت های

CKSEL0
              CKSEL1
              CKSEL2
              CKSEL3

رو دقیقا چه جوری برنامه ریزی کردی ؟
              که با اين درد اگر دربند درمانند درمانند
              فاميل دور : اشاره داره به درهايي که واقعا در نيستن ، مثل نقاشي در روي ديوار. يعني اين دردها مارو شبيه اون درها ميکنه .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X