اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نو نوار کردن تجهیزات الکترونیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نو نوار کردن تجهیزات الکترونیکی

سلام

وقتی یه مولتی متر قدیمی، LCR متر یا اسیلوسکوپ بدست مون می رسه برای تمیز کردن سطح ظاهری اش چه کاری انجام بدیم بهتره ؟

اسپری خشک ناهید بزنیم؟ و مسواک بکشیم ؟
    اسپری روغنی ناهید بزنیم ؟
    اسپری کف بهش بزنیم؟ و ابر بهش بکشیم.

یا روش دیگه ای توصیه می کنید ؟

برای چه مواضعی چه اسپری هایی بایستی مصرف کرد ؟
    برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
    http://hosseinwalkingday.com

پاسخ : نو نوار کردن تجهیزات الکترونیکی

اول روشنش میکنیم ببینیم مشکلی نداشته باشه تا بعد ببینیم چی کار میشه واسش کرد
    بعد شروع به تست های میدانی میکنیم تا با قابلیت هاش آشنا بشیم واگه مشکلی داره بیابیم
    بعد اگر قطعات مکانیکی داره اونها رو میشوریم و روغن مناسب یا گریس مناسب میزنیم
    مثلا ولوم آنالوگ رو باید شست یا تعویض کرد
    موتور رو باید در صورت لزوم زغال عوض کنید یا براش هاشو بشورید
    هر قطعه ای رو باید با مواد مخصوص اون کار تمیز کرد در غیر اینصورت فاجعه درست میکنید
    مثال : اسپری خشک ناهید به ال سی دی خورد (نزدم بهش فقط شرره کرد) نتیجه ؟ گوشیم و دیگه استفاده نکردم چون اون قسمت ال سی دی رو انگار با پا رفتی روش
    مثال 2: اسپری چرب (برای موتور و کنتاکت ها) به کلید زدم کلید حالا نویزش بیشتر شده
    نتیجه مثال 1 برای جایی بود که از یک ماده شوینده به اشتباه استفاده شده
    مثال 2 برای وقتی که از یک چیزی که عمرش گذشته بیشتر بخوای کار بکشی یا اینکه از این شوینده ها انتظار معجزه داشته باشی
    نتیجه کلی
    وقتی دستگاهی به خوبی کار میکنه انگولک کردن نتایج خوبی نداره :rolleyes:
    قطعات مکانیکی هستند که بیشتر اذیت میکنن اونهارو که اکثرا قیمت پایینی هم دارند بهتره تعویض کنیم تا تعمیر

و در آخر هیچ فرمول و ماده خاصی وچود نداره که تمام نیاز های شما رو براورده کنه هر چیزی یا کسی رو بهر کاری ساختند
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

خوشحالم دوستان تجربه های خوبی دارند.

سوال من بیشتر موارد ظاهری بود، مثل ظاهر مولتی متر، اسیلوسکوپ و ..
      که قاعدتا هم قطعات یدکی برای ظاهر این دستگاه ها نیست.

اسپری کف برای چه مواردی به کار می شه ؟

دیدگاه

برای ظاهر ابزار هاتون اول از همه با کهنه نم دار اونها رو تمیز کنید (نم داشته باشه آب از دیدگانش نچکه )
        بعد از این کار از شیشه پاک کن یا گاز پاک کن استفاده کنید (به هیچ وجه به ابزار اسپری نکنید تجربه بچه گیم شیشه شور به شیشه تلوزیون اسپری کردم و دیدم که قطره محلول سر خورد رفت همون جایی که کلید روشن خاموش بود و بعد صدای ترکیدن اومد و بعدم خاموش شد :nice
        برای این کار بهترین ابزار ها دسمال جادویی هست که شیشه شور رو اسپری میکنید روی دستمال و با اون تمیز میکنید
        ابزار هایی که قاب پلاستیکی دارند پس از سپری کردن مراحل اورهال :icon_razz: :icon_razz: اگه روشون رو با پنبه ای که یک قطره گلیسیرین مالیدین دوباره بمالید همچین برق میفتن که کارخونه سازنده هم فکر نمیکرد اینجوری بشه

اسپری کف رو 4 سال پیش خریدم برای یه دستگاهی هنوز که هنوزه نفهمیدم غیر از تولید بوی بد کار دیگه ای هم میکنه یا نه!؟!؟
        اگه خیلی وسواسی هستید برای بعضی قطعات که امکان جدا کردن قابشون هست میشه اونهارو در آورد و بعد توی تشت با تاید شست (صفر کیلومتر میشه ظاهرشون)
        و دیگه این که قطعاتی که برای تنظیمات هستند(مثل سر ولوم ها دکمه ها و ...) چرک و چربی دست رو میگیرن برای اونها هم بهتره از این مسواکای کوچولو که توی
        ماشین ریش تراش ها پیدا میشه یا مشابهاش به همراه اسپری شیشه شور استفاده کنید
        موفق باشید
        من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

اگه قاب و جعبه دستگاهتون رو میتونین از قسمت الکترونیکی جدا کنین میتونین اونو بعد از جدا کردن قطعات الکترونیکی با آب و پودر لباسشویی بشورین و بعد از خشک کردنش دوباره سرهمش کنین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
            اگه قاب و جعبه دستگاهتون رو میتونین از قسمت الکترونیکی جدا کنین میتونین اونو بعد از جدا کردن قطعات الکترونیکی با آب و پودر لباسشویی بشورین و بعد از خشک کردنش دوباره سرهمش کنین
            اینکار خیلی پر زحمت هست.
            دوستان تصور کنید می خواهیم این وسایل زیر دست مون بیاد، یکم تر تمیز بشه و ردش کنیم بره.

ظاهر قشنگ و تمیز بشه، بدون باز کردن هیچ پیچی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی م.
              ظاهر قشنگ و تمیز بشه، بدون باز کردن هیچ پیچی
              جاهایی که لازمه چسب میزنید و با اسپری نقره ای یا پیستوله اونو رنگ میکنید.
              پیچ ها و قطعات کهنه و زنگ زده رو عوض میکنید.
              میتونید با طراحی فریم پلکسی گلس اونو قشنگ تر کنید
              و....
              همش بستگی به ابتکار شما داره.
              به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
              الکترونیک قدرت
              الکترونیک آنالوگ
              طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
              ---------------------BMCELEC@-------------------
              ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
              ---------------www.bmc-elec.com--------------
              ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

دوستان اگه مطلب دیگه ای به ذهنشون نمیرسه یه جمع بندی بکنیم پست ها

دیدگاه

سلام
                  برای تمیز کردن قسمتهای پلاستیکی که معمولا جرم میگیرن و کثیف میشن "اتک" محصولات خیلی خوبی داره

این یکی برای سطوح داخلی ماشین هست
                  ولی رو همه چیز جواب میده و نتیجه باورنکردنیه(مثلا درزهایی که جرم گرفتن با اسپری کردن این و یه مسواک مثل روز اول میشه)

این یکی برای شستشوی موتور ماشین هست
                  ولی جاهایی که گریس یا روغن چسبیده و مونده گار شده بسیار عالی عمل میکنه(مثل ابزارکار؛ ولی اینو باید با آب شست)

از اینم استفاده کردم قبلا خیلی خوبه ولی جدیدا جایی ندیدم

توجه:
                  بعد از اسپری کردن چند دقیقه اجازه بدین محلول کارشو بکنه بعد پاکش کنید
                  به قسمتهایی که طلق پلاستیکی یا شفاف دارن اسپری نکنید
                  بعد از استفاده حتما اجازه بدید دستگاه خشک بشه

:agree:
                  آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X