اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور میشه وضعیت اشتغال در برق و الکترونیک ر&#

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطور میشه وضعیت اشتغال در برق و الکترونیک ر&#

سلام
    سوال : آینده شغلی رشته ی برق و الکترونیک چگونه است ؟ روش های کسب درآمد در رشته برق و الکترونیک چیست ؟
    در رابطه با کار و اشتغال از این جور چیزا تاپیک های زیادی رو خوندم ، احتمالا بهترین و طولانی ترینشون تاپیک زیر هست :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=48394.0
    اگه بخوام مطالب این تاپیک رو جمع بندی کنم ، به چند خط زیر میرسم :
    در کشور ایران :
    یک مهندس برق و الکترونیک میتونه در یکی از زمینه های زیر مشغول به کار بشه :
    ----اگه پارتی داشته باشه ؛ میتونه به هر شغلی که دلش خواست دست پیدا کنه .
    ----اگه پول ، وقت و حوصله کافی ، تخصص ، تجربه و انگیزه داشته باشه و ریسک پذیر هم باشه ؛ میتونه در زمینه ی 1 - تولید تجهیزات برقی و الکترونیکی فعالیت کنه .
    اگه فقط وقت و حوصله کافی داشته داشته باشه و به درآمد کم هم قانع باشه ، میتونه در زمینه ی 2-پروژه سازی فعالیت کنه .
    اگه پول داشته باشه ، میتونه در زمینه ی 3- واردات - فروش قطعات و تجهیزات - اخذ نمایندگی محصولات خارجی فعالیت کنه .
    اگه تخصص و تجربه داشته باشه ، میتونه در زمینه ی 4- تعمیرات دستگاهها و تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی فعالیت کنه.
    اگه روابط عمومی قوی و انگیزه کافی داشته باشه ، میتونه در زمینه ی 5- خدمات الکترونیک شامل مونتاژ، طراحی و ساخت PCB، جعبه سازی و کارهای مرتبط با آن، تکثیر و فروش نرم افزار، نصب و راه اندازی دستگاه های مختلف و بسیاری موارد دیگر فعالیت کنه .
    اگه معدل دانشگاهیش بالا باشه و از یک دانشگاه خوب فارغ التحصیل شده باشه ، میتونه در زمینه ی 6- تدریس و تحقیق فعالیت کنه ا یا اونقدر درس بخونه و آزمون استخدامی بده تا بلاخره یه جای قبلو بشه و شرش کم شه
    اما اگه معدل بالا نباشه و از یک دانشگاه معمولی فارغ التحصیل شده باشه .. همچنین پول ، انگیزه ، تجربه ( که معمولا بخش اعظمش در دوران تحصیل بدست میاد ) ، حوصله و... هم نداشته باشه ...اون وقت چی ؟

================================================== =================================
    توی کشور های پیشرفته : (به "کشور های پیشرفته "دقت کنید ، این کلمات با " کشور های خارجی" فرق دارند )
    معمولا 5 تا 10 درصد فارغ التحصیلان رشته ی الکترونیک در زمینه ی های بالا مشغول به کار میشوند . ( در سمت های مانند تولید کننده ، استاد دانشگاه ، تعمیر کار تجهیزات صنعتی ، فروشنده تجهیزات و... )
    همچنین معمولا بین 20 تا 25 درصد فارغ التحصیلان در زمینه های غیر مرتبط با رشته ی الکترونیک مشغول به کار میشوند .
    در صد باقی مانده فارغ التحصیلان ( بین 65 تا 75 درصد ) در شرکت ها و کارخانه های تولید کننده تجهیزات و دستگاه های مختلف ( که این دستگاه ها دارای اجزای برقی و الکترونیکی است ) مشغول به کار میشوند .
    به بیان ساده تر در کشور بیش از 80 درصد فارغ التحصیلان رشته ی برق و الکترونیک که باید در شرکت ها و کارخانه های تولید کننده تجهیزات مختلف مشغول به کار شوند ، یا بیکار هستند یا در زمینه های غیر مرتبط به رشته ی خود مشغول به کارند .
    به بیان ساده تر ، دلیل اصلی بیکاری بخش اعظم مهندسان برق و الکترونیک عدم وجود مراکز تولیدی ( کار خانه تولید محصولات الکترونیکی و سایر دستگاهی که از محصولات الکترونیکی در ساختمانشان استفاده میشود ) و تعداد زیاد افراد فارغ التحصیل این رشته ها است ، در واقع توی کشور به تعداد فارغ التحصیلان شغل وجود نداره ..( حتی برای 20 درصدشون هم شغل مربتط وجود نداره ) .
    ایا شما با پاسخ بالا موافقید ؟ اگر پاسخ شما خیر است ، لطفا دلایل خود را در ادامه مطرح کنید .

به نظر شما دلیل اصلی عدم وجود کارخانه ها و مراکز تولیدی در کشور چیست ؟

پاسخ : یه گل پسر که رشته برق یا الکترونیک خونده ، توی چه کاری میتونه مشغول بشه ؟

سلام
    نمیخوام نا امیدتون کنم ولی از نظر من 99 درصد کسایی که میان این رشته بدرد این رشته نمیخورن و کار بلد نیستن (خودمم جزو این گروه میدونم).برید پروزه های تکمیل شده این سایت رو نگاه کنید.اینا تازه کارای ادمای کار بلدمون تو این رشتس (کارای دوستان رو کوچیک نمیکنم چون حداقل 90 درصد همون کارها رو هم بلد نیستم) ولی بیشترشون ساعت و دماسنج و... هست! حالا به محصولات الکترونیکی که ساخت شرکت های خارجی هست و داریم ازشون استفاده میکنیم هم نگاه کنید و از خودتون بپرسید که کدوم بخش از این دستگاه رو میتونید طراحی کنید.وقتی توی انجمن های خارجی یه سوال میپرسید و کسایی که توی شرکت ها کار میکنند و به شما جواب میدن جوابی که میدن در حد یه رساله یا پایان نامه طرف بهتون جواب میده! با این هنری که اکثر ما ها تو این رشته داریم باور کنید که نصب ایفون و خورده کارای الکترونیک یا مغازه تعمیر کولر ابی هم برامون زیاده.نظر من اینه اگه کسی سوادشو داشته باشه اینقدر کار سرش میریزه و اینقدر دنبالش میان که...
    ریلکس ایلکس فقط جهت شروع طوفانی بحث بود :biggrin:

دیدگاه

پاسخ : یه گل پسر که رشته برق یا الکترونیک خونده ، توی چه کاری میتونه مشغول بشه ؟

دوست عزیز. ioi یا gcc یا هر اسم دیگه ای!!!
      شما خودت یه پروژه درست درمون که روش دو ماه وقت گزاشته باشی میای بزاری تو این سایت؟؟
      حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
      به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
        دوست عزیز. ioi یا gcc یا هر اسم دیگه ای!!!
        شما خودت یه پروژه درست درمون که روش دو ماه وقت گزاشته باشی میای بزاری تو این سایت؟؟
        من که اگه رو یه پروزه ای 10 دقیقه هم فکر کنم جایی نمیزارمش :mrgreen:
        گفتم یک درصد هستن ادمایی که کننده کارند ولی من میگم همین پروزه ها رو هم اکثر کسایی که دنبال کارن و ادعای مدرک و انتظار کار با حقوق بالا دارند رو بلد نیستن و نمیتونن انجام بدن.

دیدگاه

بارها گفتم بازم میگم .... نیروی کاربلد نداریم وگرنه کار کم و بیش هست !
          همین بالای سایت رو نگاه کنید ... درخواست نیرو داریم ولی از 50 نفری که فعلا فرم فرستادن خیلی خوشبین باشم 4 تاشون بدرد میخوره اونم 2 تاشون کلا آنچنان حقوقی خواستند که فکر کنم تو کشور زندگی نمیکنن !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
            همین بالای سایت رو نگاه کنید ... درخواست نیرو داریم ولی از 50 نفری که فعلا فرم فرستادن خیلی خوشبین باشم 4 تاشون بدرد میخوره اونم 2 تاشون کلا آنچنان حقوقی خواستند که فکر کنم تو کشور زندگی نمیکنن !
            اگه فوضولی نباشه(اگه دوست نداشتید پاسخ ندید)شما حداکثر چقدر به یه آدم با سواد حقوق می دید؟

دیدگاه

درسته.
              اکثرا اینطوره!!. خیلیا فکر میکنن حالا که مهندس شدن دیگه باید برن جایی و همینجوری بهشون ماهی دو سه تومن بدن (البته من خودم به ماهی 2.5 پایینتر راضی نمیشم برم جایی کار بکنم. ادم درس خونی هم نبودم. ولی فکر میکنم بیشتر از این مبلغ برای یه تیم میتونم سود دهی داشته باشم) حالا همین افراد گاهی به پستم میخورن همینجوری فقط واسه اینکه حالیش کنم اقا جون حقت نیست چیزی که میخوای. دو تا سوال پشمکی میپرسم طرف عین چیییییی میمونه.
              حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
              به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

پاسخ : یه گل پسر که رشته برق یا الکترونیک خون&#1583

بازم سلام
                نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
                یه مقدار در مورد خودم اغراق کنم ( کسی که بعدا تحقیق نمی کنه ببینه است گفتم یا نه ؟ ) .
                ================================================== ========================================
                من خودم اولش دکتر بودم ، تخصصم قلب و اعصاب و دل وقلوه بود ، بعد یهو شدم اقا مهندس، اونم مهندس برق و الکترونیک و کنترل و مخابرات
                پرودگار بزرگ ، از هر آنچه که از علم و شعور و معرفت در دنیا وجود دارد ، در وجود من نهاد .
                من با تمامی میکروکنترلر های موجود در کره خاکی کار کردم ، نکته ای در دیجیتال و آنالوگ وجود ندارد که من آن را ندانم ، با تمامی اصول برنامه نویسی اشنایی دارم . از تمامی دوستان و آشنایان ، کاربران کلیه انجمن های اینترنتی و زیر زمینی و رو زمینی بیشتر میدونم و خلاصه کله خری هستم واسه خودم .
                متاسفانه سواد شما و سایر کاربران در حد من نیست که من بخواهم با شما در مورد علم و سوادم بحث کنم ، پس لطفا در مورد موارد زیر اصلا سوال نپرسید:
                1- نمونه کار ها و پروژه های که انجام دادم : تمامی پروژه های من برای سازمان های بزرگ فرازمینی انجام شده و صد درصد محرمانه میباشد .
                2- مدرک و معدل دانشگاهی : با توجه به سطح هوشی زیادم هیچ دانشگاهی نمیتوانست آموزش های مورد نیاز من را آماده کند ، به همین دلیل من به صورت خصوصی تحت تعلیم استادید بزرگی همچون شائولین ، بروسلی و... بودم .
                3- سابقه کار : با توجه به روحیه بشر دوستانه و عدم نیاز مالی ، تمایل زیادی به کار تمام وقت و نیمه وقت نداشتم ، هرچند الان بدم نمیاد به سر یه کار با حقوق مکفی برم . من تمامی عمرم را برای کشورم صرف کردم و پروژه های زیادی را جهت احیا علم و صنعت و دانش بشری انجام دادم که متاسفانه به دلیل محرمانه بودنشون نمیتونم اسمش رو بیان کنم .
                من با با داشتن چنین تخصصی های میتونم به صورت نیمه وقت در شرکت شما مشغول به کار بشم ، من به ازای 180 ساعت کار ماهانه مبلغ ناچیز 5 میلیون تومان از شما میگیرم .
                در صورتی که به تخصص های من شک دارید میتونید حقوق من رو بر روی پروژه های که انجام میدم نقسیم کنید و بعد از پایان هر پروژه اون رو به من پرداخت کنید .
                در صورتی که شما به یک فرد درجه یک نیاز دارید میتونید با من تماس بگیرید ، اگر هم براتون امکان پرداخت مالی وجود نداره ، میتونید یک نفر رو از همون 50 نفر انتخاب کنید .
                ================================================== ======================
                البته موارد بالا فقط یک شوخی بود و من پیشاپیش از جسارت و بی ادبی ام پوزش میخوام .
                معمولا اغلب کافرما ها به دنبال یک فرد همه فن حریف و به اصطلاح "چار فرانسه " هستند . متاسفانه اغلب کافرماها هیچ وقت نمیتونند یک چار فرانسه واقعی پیدا کنند ، حتی اگر هم چنین فردی پیدا بشه ، قیمتش خیلی بالا هست و معمولا بعد از مدتی یه شغل دیگه گیرش میاد و شرکت فعلی رو ترک میکنه . (چون هوادار زیاد داره و کارفرما های زیادی به دنبال چار فرانسه هستند . ) .
                در صورتی که شما قصد دارید ، ماهیانه مثلا 2 میلیون تومان برای فردی با تخصص های برنامه نویسی AVR ، PIC ، ARM و FPGA هزینه کنید ، بهتر هست این مبلغ رو به چهار بخش تقسیم کنید و چهار نفر رو استخدام کنید . اینجوری :
                -متخصصین مورد نیازتون رو پیدا میکنید .
                -کلیه کار های طراحی و R&D شرکت شما دست یک نفر نیست . و در صورتی که یکی از این افراد از کارش دست بکشه ، کار شرکت شما نمیخوابه

برگردیم سر بحث خودمون :
                [glow=red,2,300]یکی از دلایلی که از طرف دوستمون عزیزمون جناب ((O-I-O)) عنوان شد ، پایین بودن سطح دانش فارغ التحصیلان و بالا بودن سطح توقع ایشان میباشد .
                به راستی چه دلایلی باعث افزایش سطح توقع یک فارغ التحصیل میشود ؟
                آیا پایین بودن سطح دانش کابران و بالا بودن سطح توقع ایشان ، را میتوان به عنوان یکی از دلایل رکود بازار کار رشته ی برق و الکترونیک محسوب کرد ؟ [/glow]

سطح توقع موجود در بین اکثر فارغ التحصیلان کاذب هست و به من نظر من دلیل ایجاد شدن این سطح توقع کاذب در درجه اول کار فرماها هستند .
                مثال
                فرض کنید یک کارفرما نیاز به یک برنامه نویس داره ، این کارفرما اگهیی با مضمون زیر رو جهت استخدام برنامه نویس منتشر میکنه :
                به یک متخصص با تخصص های ، برنامه نویسی avr ، pic و arm ، طراحی فیبر مدار چاپی ؛ کار با قطعات الکترونیک صنعت ، طراحی آنالوگ و دیجیتال و... به صورت تمام وقت نیاز مندیم ، علاقه مندان رزومه کاری خود را به آدرس ایمیل زیر ارسال کنن .
                یک فرد نوعی مثل من که نیاز به کار داره ، این اگهی رو مشاهده میکنه ؛ با توجه به تخصص های مورد نیاز دو تا راه برای من وجود داره :
                1- شروع کنم به خیال پردازی و تا میتونم از تخصص های که ندارم بنویسم .
                2- بیخیال کار بشم و به دنبال اگهی دیگه ای بگردم .
                البته من قطعا از استراتژی "شلیک تیری در تاریکی " استفاده میکنم و یه رزومه برای کارفرمای مذکور ارسال میکنم . در صورتی که استخدام نشدم که هیچ ، اگر هم استخدام شدم با کمک دوستان و منابعی که توی اینترنت وجود داره ، یه جوری کار ها رو به نتیجه میرسونم .
                سری به سایت های زیر بزنید :
                http://www.indeed.com/q-Electronics-Engineer-jobs.html
                http://jobs.monster.com/v-technology-q-electronics-engineer-jobs.aspx
                http://jobsearch.naukri.com/electronics-engineer-jobs
                http://www.totaljobs.com/JobSeeking/%28Electronic%20Engineer%29.html

نوشته اصلی توسط طراح
                مصرف علم
                یکی از عبارت هایی که در محیط های آکادمیک و علمی ما بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، اصطلاح "تولید علم" است و اینکه ما باید در جهت تولید علم کوشش کنیم و ارائه مقالات و مانند آن هم به عنوان نشانه ای از محقق شدن این بحث شناخته می شود. در این رابطه می توان بصورت مفصل توضیح داد که چه آفات و مشکلاتی از همین اصطلاح به ظاهر موجه گریبانگیر آموزش عالی ما و به تبع آن صنایع و بازار کار آن( که باید خوراک علمی خود را از دانشگاه بگیرند) شده است و چه استعدادهایی در دانشگاه های ما تمام انرژی خود را بی جهت مصرف کرده و می کنند تا روی موضوعاتی کار کنند که سرسوزنی به حال این مملکت مفید نیست. اما بطور خلاصه و به عنوان یک دیدگاه شخصی معتقدم که ما بسیار بیشتر از آنچه به موضوعی به نام تولید علم نیازمند باشیم، به "مصرف علم" و استفاده از دانسته های موجود نیاز داریم. به عبارت دیگر اگر کسری از همین مطالبی که در کتابها و منابع موجود و اینترنت در اختیار ماست بتواند بکارگرفته و عملیاتی شود و اگر همین علم موجود به مرحله مصرف برسد، بدون اینکه نیازی به حتی یک بیت اطلاعات جدید باشد، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و بسیاری از معضلات و ناکامی ها به سمت و سوی بهبودی پیش خواهند رفت. جریان علمی در کشورهای پیشرفته ناشی از یک پیوند عمیق بین تئوری و عمل است و به همان نسبت که مبانی تئوری در حال پیشرفت است، بازوهای اجرایی هم برای عملیاتی کردن آن تئوری ها در سطح بسیار موثر و با بودجه هایی معادل صدها میلیارد دلار فعال هستند و پیشرفتهای موجود ناشی از تعامل بین این دو بخش است. اما اتفاق جاری که امروز در دانشگاه های ما جریان دارد این است که عملا نخبگان و دانشجویان و اساتید در خدمت نیازهایی قرار گرفته اند که اکثرا برای پیشبرد مرزهای تئوری همان مجموعه های جهانی است که تئوری و عمل را بصورت توام در دستور کار خود دارند و بنابراین حاصل فعالیت های آکادمیک موجود در کشور در بسیاری از زمینه ها عملا هیچ سودی به جز انتشار یکسری مقاله و نهایتا فراهم شدن زمینه ای برای مهاجرت نخبگان ما نخواهد داشت. این البته از نتایج و تبعات بسیاری از مسائل است که پرداختن به آن از حوصله و ظرفیت این تاپیک فراتر است و قصدی هم برای پرداختن به آن نیست. اما با یک دیدگاه مثبت اندیش می توان به این مسئله پرداخت که چطور سعی کنیم اطلاعات و دانش خود را با استفاده از همین منابع موجود عمیق کنیم و چطور می توانیم این اطلاعات را به مرحله مصرف برسانیم و عملیاتی کنیم و از جنبه کار و اشتغال هم به پول و درآمد نزدیک کنیم. در این رابطه در فرصت دیگری مطالبی را به دوستان عرض خواهم کرد.
                اغلب دوستان هم دانشگاهی من ، کار و زندگیشون رو گذاشتن زمین و دنبال نوشتن مقاله اپلی کردن و از این جور کار هستند .
                نوشته اصلی توسط طراح
                از آنجایی که اکثر مخاطبان این تاپیک، افراد جویای کار یا شاغل به کار و متمایل به بهبود شرایط کاری هستند، شاید بد نباشد که از موضع یک کارفرما، انتظارات و مشکلات خود را نسبت به افرادی که جدیدا مشغول به کار می شوند برای دوستان بیان کنم. واقعیت آن است که بنا به مشاهدات شخصی و فیدبکی که از دیگر افراد مشابه دارم، نسل جدید افرادی که قصد شروع به کار را دارند و به اصطلاح عامیانه در مرحله صفر کیلومتر هستند بسیار ضعیف تر و ناتوان تر از افرادی هستند که مثلا در 10 سال پیش در همین مرحله قرار داشتند و این معضلی است که دلیل آن بصورت کامل بر من روشن نیست. اخیرا صحبتی با یکی از دوستان داشتم که علاوه بر مدیریت یک سیستم کاری با چندین نفر کارمند، مدیر یک هنرستان برق و الکترونیک هم هستند. ایشان بیان می کرد که نسل جدید بصورت عمومی به این معضل دچار شده که در رقابت با افراد هم رده خود در جند سال قبل، بسیار ضعیف تر عمل می کند و سطح انتظارات از آنها به مراتب کمتر از افرادی است که در زمان خود از امکانات کمتری برخودار بوده اند. حال دلیل این افت در عملکرد نیروهای کاری هرچه که باشد، حاصل آن است که افراد توانمند و با اراده و پرتلاش دارای اجر و قرب بیشتری خواهند بود و سیستم های کاری خصوصی که به کیفیت عملکرد نیروهای خود توجه دارند، فرصت های شغلی بیشتری را برای آنها فراهم خواهند کرد.
                شاید دلیل بیشتر بودن تعداد افراد بوق نسبت به تعداد افراد کاردان ، افرایش تعداد فارغ التحصیلان باشد . ( در اینجا " فرد بوق " استعاره از فردی هست که درک خاصی از رشته ی برق و الکترونیک ندارد و به صورت فله ای / تخماتیک / هویجوری / ... یه مدرکی گرفته ، همچنین منظور از "فرد کاردان " فردی است که کم و بیش با مفاهیم اصلی الکترونیک آشنا هست ، حداقل با یک میکروکنترلر به صورت حرفه ای یا نیمه حرفه ای کار کرده است ، دروس تئوری را با نمره متوسط و بالا پاس کرده است . )
                مثلا در سال 1382 تعداد خروجی دانشگاه برابر با 1000 نفر بود و از این 1000 نفر ، حداقل 900 نفر دارای معدل بالای 15 در مقطع هنرستان بودند .
                در سال 1392 تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی 100000 نفر است که حداقل نصفشان بدون کنکور وارد دانشگاه شده اند ، 1/4 آنها با رتبه های 5 یا 6 رقمی در دانشگاه قبول شده اند و.... در نهایت به همان عدد 900 فار التحصیل خوب و 99100 فارالتحصیل بوق می رسیم .
                ================================================== ======
                البته به نظر من دلایل و اظهارات بالا فقط صورت مسائله را پاک میکند و نمیتوان انها را به عنوان پاسخ پرسش مطرح شده عنوان کرد .
                در کشور های پیشرفته تقریبا زیر 5 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی دارای ضریب هوشی و سطح دانش بالا هستند .
                در آدرس زیر لیست بهترین دانشگاه های جهان اورده شده است :
                http://lanquiz.org/post.aspx?PID=262&Dir=1
                میتوان گفت در تمامی کشور های جهان دانشگاه های سطح اول ( مثل امیر کبیر و ... ایران ) ، دانشگاه سطح دوم و دانشگاه های سطح چندم وجود دارد ، معمولا فارغ التحصیلان دانشگاه های سطح اول در بخش های مهمی همچون شرکت های طراحی ، موسسات علمی و تحقیقاتی ، دانشگاه ها یا شرکت های که خودشان تاسیس میکنند د، مشغول به کار میشوند .
                همچنین اغلب فارغ التحصیلان دانشگاه های دسته دوم و دسته سوم ، علاوه بر فعالیت در بخش های مطرح شده ، به عنوان نیروی انسانی در بخش های پایین تر همین شرکت های مطرح شده مشغول به کار خواهند شد .
                به بیان ساده تر در تمامی کشور های جهان ، میزان انگیزه ، سطح علمی ، تجربه و... فرد است که قیمت وی را تعیین میکند .
                در صورتی که فارغ التحصیلان رشته ی الکترونیک سال 2014 در یک کشور پیشرفته را برابر با 100 نفر فرض کنیم ، این 100 نفر در شغل های زیر مشغول به کار میشوند :
                2 نفر محقق ( مقاله نویسی و تولید علم و ... )
                3 نفر تولید کننده ( نیاز بازار را شناسایی میکنند و دستگاهی را تولید کرده و به بازا عررضه میکنند )
                15 تا 20 نفر الکترونیک را رهاکرده و در شغل های دیگر مشغول به کار میشوند .
                نفرات باقی ماند در کارخانه ای که توسط دو فرد تولید کننده ایجاد شده یا سایر شرکت ها و کارخانه های که از قبل وجود داشته ، مشغول به کار میشوند .
                سوال اول رو یه جو دیگه مطرح میکنم :
                آیا از بین دوستان کسی هست که دوست داشته باشه در زمینه ی ایجاد اشتغال و تولید تجهیزات برقی و الکترونیکی فعالیت کنه ؟
                اگر چنین فردی هست ، چه موانعی پیش روش وجود داشته ؟
                منتظر نظرات ارزشمند سایر دوستان هستم

دیدگاه

چند وقت پیش برای مصاحبه یه دانشگاه رفته بودم.
                  برگشتنی با یکی از بچه هایی که اومده بود، برگشتم.
                  طرف داشت دانشگاه آزاد ارشد الکترونیک میخوند و کلی هم ادعای فلان و بیسار
                  بعد بهش گفتم مصاحبه علمی چی ازت پرسید؟؟؟
                  ولتاژ ارلی و بتا و ...
                  گفتم حالا جواب دادی
                  گفت نه
                  گفتم خسته نباشی ارشد الکترونیک باشی و ندونی ولتاژ ارلی چیه
                  ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X