اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص ولتاژ AC 220

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص ولتاژ AC 220

سلام

میخواستم به کمک مداری بتونم ولتاژ برق شهرو تشخیص بدمو بعد بصورت دیجیتال برای میکرو کنترلر تعریف کنم .

ایده ی خودم اینه که برق شهرو با پل دیود یکسو کنم ، بعد با تقسیم مقاومتی به یه مدار مقایسه گر با LM324 بدم و بعد با تنظیم سطح مقایسه برای میکرو کنترلر تعریف کنم

این مدار به نظرتون درست کار میکنه ؟ نظر یا مدار خاص دیگه ای نیز دارید که عملی باشه ؟

پاسخ : تشخیص ولتاژ AC 220

با سلام شما برق شهر رو یکسو کن بعد با استفاده از تقسیم مقاومتی ولتاژ 5 ولت درست کن و به adc میکرو بده بعد همه چی حله... من خودم درست کردم الانم دارم ازش تولید میکنم واسه کارم

دیدگاه

پاسخ : تشخیص ولتاژ AC 220

نوشته اصلی توسط وطن دوست
      با سلام شما برق شهر رو یکسو کن بعد با استفاده از تقسیم مقاومتی ولتاژ 5 ولت درست کن و به adc میکرو بده بعد همه چی حله... من خودم درست کردم الانم دارم ازش تولید میکنم واسه کارم
      مهندس ، ممنون این خیلی خوبه ، اما به A2D نمیخوام بدم چون درگیر پردازشای دیگس ، میخوام به 1 OPAMP بدم بصورت مقایسه گر که هر وقت ولتاژ شهر از سطحی 200 کمتر شد خروجیش 1شه و بعد به میکرو فرمان بده .

بر این طبق ببندم اوکیه مهندس ؟ راستی نیاز به ایزوله نیس که با اپتوکوپلر ایزولش کنم ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X