اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شستن و تمیز کردن زیر ایسی ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شستن و تمیز کردن زیر ایسی ها

من وقتی میکرو ایسی های smd رو میخوام لحیم کنم روغن و فلاکس زیادی به پایه ها میزنم و زمانی که هویه رو روی پایه ها میگیرم مقدار زیادی از این روغن و فلاکس اب میشه و زیر ایسی میره.اینا رو با چی و چطوری باید شست که به ایسی و قطعات هم صدمه نرسه؟

پاسخ : شستن و تمیز کردن زیر ایسی ها

تینر فوری :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده.
      تینر فوری :agree:
      یه ایسی که هر چهار طرفش پایه لحیم شده تینر از زیرش رد میشه؟
      این تینر رو باید از کجا ها خرید؟ ابزار فروشی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ((O-I-O))
        یه ایسی که هر چهار طرفش پایه لحیم شده تینر از زیرش رد میشه؟
        این تینر رو باید از کجا ها خرید؟ ابزار فروشی؟
        من اولش برد رو توی تینر غوطه ور میکردم که خیلی زمان میبرد

اما دبگه اون کار رو نکردم
        ولی الان میام از هر چهار طرف یه پایه و کمی به داخل خم میکنم تا موقعی که رو برد قرار میگیره یه زره زیرش خالی بمونه تا بشه با مسواک هم شستش

توبه حالت عادی هم باید تینر زیر برد برسه ولی دردسرش زیاده

تینر فوری رو از رنگ فروشی ها و ابزار فروشی ها میتونی گیر بیاری
        تینر معمولی نگیر که خشک شدنش (پریدنش) یه روز طول میکنه

در ضمن مواظب باش خودت و بردت رو آتیش نزنی

یه راه دبگه هم شستوشو با اولتراسونیک هست که میتونی بدی تعمیرات موبایلی ها برات انجامش بدن

دیدگاه

نمیشه فقط پایه هارو بشوریم؟
          چرا فلاکس مانع کارکردن برد میشه؟

دیدگاه

کلا خوبه که برای قطعات smd هم از روغن لحیم استفاده کرد؟اگه استفاده نشه خیلی تاثییر میزاره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PLASMA
              نمیشه فقط پایه هارو بشوریم؟
              چرا فلاکس مانع کارکردن برد میشه؟
              همون پایه هارو رو بشوری کفایت میکنه
              فک کنم فلاکس یا یه جور حالت رسانایی یا خازنی بوجود میاره

کلا خوبه که برای قطعات smd هم از روغن لحیم استفاده کرد؟اگه استفاده نشه خیلی تاثییر میزاره؟
              برای لحیم کاری smd حتی امکان از فلاکس استفاده کنید مخصوصا برای میکروهای smd
              روغن لحیم برای میکرو مثل سم میمونه دلیلش رو هم نمیدونم ولی دیدم که بعد لحیم کاری حداقل یکی از امکانات میکرو به فنا میره برای من یه بار دوتا از کانالایه ADC از کار افتاد یه بار هم کل تایمر های یه مگا 32

دیدگاه

شرمنده زیاد سوال میپرسم من تجربه ندارم.
                اگه برای قطعات smd روغن لحیم و فلاکس و هیچی نزنیم و فقط از سیم لحیم خوب استفاده کنیم لحیم کاری خوب و محکم انجام میشه؟پایه ها بهم نمیچسبن؟

دیدگاه

ایشون راست میگن، آخه خود سیم لحیم یکم روغن داره!

دیدگاه

برای شستشو الکل ایزوپروپانول هم عالیه،
                    روغن لحیم رو قشنگ حل میکنه، من اول برد ر با آب و مایع ظرفشویی می شورم بعد از خشک شدن میزارم یه نصفه روز تو الکل بمونن بعدش در میارم با مسواک تمیزش میکنم.
                    با این همه یه چیپ با پکیج QFN-32 دارم که هر کاری میکنم باز زیرش روغن لحیم میمونه! نمی دونم چه مرضیه اینارو اینقدر کوچیک میسازن
                    البته چون کارم حساس بود این همه وسواس داشتم وگرنه همونن الکل و مسواک خالی کافیه،

دوش دیوانه شدم عشق مرا دید و بگفت آمدم نعره مزن جامه مدر هیچ مگو
                    گفتم ای عشق من از چیز دگر می​ترسم گفت آن چیز دگر نیست دگر هیچ مگو
                    من به گوش تو سخن​های نهان خواهم گفت سر بجنبان که بلی جز که به سر هیچ مگو
                    قمری جان صفتی در ره دل پیدا شد در ره دل چه لطیف است سفر هیچ مگو
                    مولانا

دیدگاه

شرمنده زیاد سوال میپرسم من تجربه ندارم.
                      اگه برای قطعات smd روغن لحیم و فلاکس و هیچی نزنیم و فقط از سیم لحیم خوب استفاده کنیم لحیم کاری خوب و محکم انجام میشه؟پایه ها بهم نمیچسبن؟
                      هیچ ایرادی نداره
                      بهم چسبیدنش که میچسبه و باید با فیتیله قلع کس مسی جدا شون کنی

دیدگاه

من یه بار داشتم یه چیپ رو لحیم میکردم که یهو یه لحیم زیادی ذوب شد و رو پایه ها جمع شد.
                        هرکاری کردم اون لحیم دوباره ذوب نمیشد که جدا کنمش!!!(با هات ایر و هویه معمولی امتحان کردن)
                        ممکنه که ترکیبش عوض شده باشه و دمای ذوبش بالا رفته باشه؟ :surprised: تا به حال همچین چیزی رو ندیده بودم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PLASMA
                          من یه بار داشتم یه چیپ رو لحیم میکردم که یهو یه لحیم زیادی ذوب شد و رو پایه ها جمع شد.
                          هرکاری کردم اون لحیم دوباره ذوب نمیشد که جدا کنمش!!!(با هات ایر و هویه معمولی امتحان کردن)
                          ممکنه که ترکیبش عوض شده باشه و دمای ذوبش بالا رفته باشه؟ :surprised: تا به حال همچین چیزی رو ندیده بودم
                          این کاری که میگم انجام ندید چون خطرناکه
                          خیلی ....
                          اما اگه جایی به مشکل دوستمون برخورد کردید یا حجم زیادی لحیم بود که جدا نمیشد راهش استفاده از جیوه هست
                          خیلی با احتیاط بدون اینکه با دستتون تماس برقرار کنه یکم جیوه میریزید روی اون قسمت بعد گرمش میکنید وقتی قطعه جدا شد حتما دوباره جیوه رو جمع کنید
                          مواظب بخارات جیوه هم باشد
                          به شدت سمی !!!
                          Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

نه انجام نمیدم خیالتون راحت،
                            موقع لحیم کاری اونقدر تجهیرات به کار میبرم که انگار دارم زباله های هسته ای رو ذوب میکنم
                            خلاصه جونمو دوست دارم :agree:

دیدگاه

اصلا و ابدا از روغن لحیم استفاده نکنید! فقط و فقط فلاکس استفاده کنید!
                              من یبار یه atmega128 با روغن لحیم ،لحیم کردم! مدار رو که روشن کردم یدفه پایه های تغذیه میکرو جرقه زد! oo: بعدشم از زیر میکرو و لای پایه هاش دود بلند شد! :eek:
                              دیگر هم پروگرام و روشن نشد ! در ضمن به پروگرامر هم آسیب رسوند! دیدم الیدی پاور پروگرامر هی داره کم نور میشه!!! و هی تو کامپیوتر ارورusb device not recognized میداد! اومدم کابل isp و usb رو کشیدم ولی دیگه دیر شده بود! :cry2: پروگرامرم از دست رفت ! بعد ها رفتم پروگرامر mk2 اصل رو از eca خریدم و راضیم که محافظ برای اتصال کوتاه برای isp داره :smile:
                              1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
                              من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
                              !Electronic On! Programming On
                              هوشمندانه سوال بپرسیم!
                              http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X