اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Optoisolator چیست؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Optoisolator چیست؟

با سلام بر مهندسین
    لطفا به این مدار نگاه کنید!! یک قطعه هست به نام Optoisolator !!! میخواستم بدونم این قطعه چی هست و کاربرد اش دقیقا در مدار چیست؟؟
    توی شکل زیر مشخص کردم!

سپاس

پاسخ : Optoisolator چیست؟

ظاهرا یک قطعس با یک دیود نوری و یک فتوترانزیستور که برای ایزوله کردن مدارها استفاده میشه
    اینجوری دیگه مجبور به یکی کردن زمین مدار ها نیستین.
    (اساتید تصحیح کنن)

دیدگاه

http://www.iran-eng.com/showthread.php/251680-%D8%A7%D9%BE%D8%AA%D9%88%D9%83%D9%88%D9%BE%D9%84%D 8%B1

نمونه معروف این قطعه
      pc817
      کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
      ولتر

دیدگاه

ممنون دوستان: من میخوام این مدار را ببندم!! ولی توی مدار اصلا اسم قطعه را نام نبرده است!!! الان من چه مدلی به کار ببرم توی مدار!! اسم قطعه چی هست!! pc817 !!!!؟؟
        سپاس

دیدگاه

سلام، بهش میگن اپتوکوپلر که برای ایجاد ایزولاسیون ازش استفاده میشه. البته اینجا فکر کنم برای تغییر سطح ولتاژ خط تلفن به ttl ازش استفاده شده. میتونی از tlp521 یا همون pc817 استفاده کنی.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: کدام یک از اینها خوب هست؟؟

http://iran-micro.com/advanced_search_result.php?keywords=tlp521&x=0 &y=0&search_in_description=1

دیدگاه

همشون یکسانن، ولی چون یدونه استفاده داری تو مدارت TLP521-1 رو بگیر که یدونه اپتوکوپلر توشه که اصراف نشه

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:
                یک قطعه دیگه هم توی این مدار هست که: مشخص نیست دقیقا چی هست؟؟؟ چوک هست یا ترانس!!! دوستان این مدار که عکس اش را گذاشتم مدار کنترل از راه دور به وسیله خط تلفن هست!
                با خط قرمز مشخص کردم!! نوشته 220 و 400 !!!

سپاس

دیدگاه

فکر کنم چوک آبی باشه که با وصل شدن اون رله خط تلفن رو وصل میکنه انگار گوشی رو جواب دادی، یه پروژه کامل کنترل با خط تلفن توی همین سایت هست که کامل همه چیز توش هست. شماتیک و برنامش هم کامله میتونی از اون استفاده کنی.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: میتونی لینک ان پروژه ای را که توی سایت هست بدی؟؟ من ندیدم!!!!
                    راستی ان چک ها مدل خاصی دارند؟؟؟؟از نظر پایه چطور؟؟؟ چک ابی 5 پایه هست!! ؟؟ من توی pcb همین مدار دیدم که 4 تا پایه داشت چک اش!!! چطوری هست!!
                    همین هست چک ابی؟
                    http://roboeq.ir/products/detail/%DA%86%D9%88%DA%A9%20%D8%A2%D8%A8%DB%8C/

سپاس

دیدگاه

چوک آبی همینی هست که لینکشو گذاشتی که 5 پایه هست.این شماتیک رو خودت کشیدی؟ مطمئنی کار میکنه؟ من این قسمت از شماتیک رو که خروجی ترانس رو وصل کردی به پایه 12 میکرو رو متوجه نمیشم ،لینک پروژه رو هم اگه پیدا کردم همینجا میذارم برات.

دیدگاه

تو یکی از نسخه های مجله نویز، آموزش ساخت تلفن بود، شاید مداراتش به درد بخوره.

دیدگاه

ممنون دوستان
                          چوک آبی همینی هست که لینکشو گذاشتی که 5 پایه هست.این شماتیک رو خودت کشیدی؟ مطمئنی کار میکنه؟ من این قسمت از شماتیک رو که خروجی ترانس رو وصل کردی به پایه 12 میکرو رو متوجه نمیشم ،لینک پروژه رو هم اگه پیدا کردم همینجا میذارم برات
                          شماتیک را خودم نکشیدم از سایت زیر پیدا کردم! نمی دونم کار می کند یا نه!!! کلا مدار اش گنگ هست!!! من یک مدار شبیه این میخوام که بتوان از طریق خط تلفن چند رله را فعال و غیر فعال کرد! اگر پیدا کردید لطفا قرار بدهید!
                          http://wle.ir/1213/%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%B1-3-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%AE%D8%B7%D9%88%D8%B7-%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86.html
                          تو یکی از نسخه های مجله نویز، آموزش ساخت تلفن بود، شاید مداراتش به درد بخوره.
                          کدام نسخه!؟؟؟ شماره اش را می دانید؟
                          سپاس

دیدگاه

کدام نسخه!؟؟؟ شماره اش را می دانید؟
                            شرمنده، نمیدونم، ولی برگشتم خونه نگاه میکنم و میگم. فکر کنم برای سال اول چاپ باشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X