ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21
    2009/02/14
    فعلا مهمون اصفهانياي عزيز هستم
    635
    247

IDE پر قدرت براي IC هاي ميکروچيپ

سلام به همه
    صلوات
    دوستان عزيز براي کار کردن با pic نرم افزار IDE يا کامپايلر رايگان و مطمئن وجود داره؟
    اگر به زبان C باشه خيلي بهتره.
    براي IC هاي خانواده ATMEL مثل AVR ها ARM ها XMEGA ها و... تونستم به نتيجه برسم اون هم استفاده از IDE پر قدرت خود شرکت اتمل هست به نام Atmel Studio 6.2 يا بالاتر که به دليل رايگان بودن ديگر باگي به دليل کرک شدن در نرم افزارش بوجود نمياد.
    اما براي زبان c و ic هاي شرکت ميکروچيپ به نتيجه نرسيدم لطفا راهنماييم کنيد.
    (حتما رايگان باشد تا نياز به کرک شدن نداشته باشد.)
    اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
    شهيد دکتر مصطفي چمران
    اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    ; C is not for children
    2009/01/01
    422
    19

پاسخ : IDE پر قدرت براي IC هاي ميکروچيپ

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدي رهي
    سلام به همه
    صلوات
    دوستان عزيز براي کار کردن با pic نرم افزار IDE يا کامپايلر رايگان و مطمئن وجود داره؟
    اگر به زبان C باشه خيلي بهتره.
    براي IC هاي خانواده ATMEL مثل AVR ها ARM ها XMEGA ها و... تونستم به نتيجه برسم اون هم استفاده از IDE پر قدرت خود شرکت اتمل هست به نام Atmel Studio 6.2 يا بالاتر که به دليل رايگان بودن ديگر باگي به دليل کرک شدن در نرم افزارش بوجود نمياد.
    اما براي زبان c و ic هاي شرکت ميکروچيپ به نتيجه نرسيدم لطفا راهنماييم کنيد.
    (حتما رايگان باشد تا نياز به کرک شدن نداشته باشد.)
    رایگان وجود نداره!
    کامپایلر MikroC PRO که خودم استفاده میکنم، خیلی عالیه. هم کد بهینه ای تولید میکنه و هم کتابخونه های زیادی داره.
    CCS هم کامپایلر خوبیه ولی یه کم کدش بیشتره.
    [size=10pt]خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)[/size]
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    492

کامپايلر رايگان براي PIC به زبان بيسيک وجود داره و اون هم micro code studio که اسم ديگه ش PIC Basic Pro يا به اختصار PBP هست.
    به زبان C کامپايلرهاي ميکروچيپ هستن که فرقشون تو حالت رايگان و پولي، بهينه سازي کد خروجي هست.
    کامپايلرهاي شرکت mikro electronica مثل MikroC محدوديت حجم برنامه هست که تا 2کيلوبايت ميتونين به شکل رايگان ازش استفاده کنين.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2009/01/01
    422
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقيمي
    کامپايلر رايگان براي PIC به زبان بيسيک وجود داره و اون هم micro code studio که اسم ديگه ش PIC Basic Pro يا به اختصار PBP هست.
    به زبان C کامپايلرهاي ميکروچيپ هستن که فرقشون تو حالت رايگان و پولي، بهينه سازي کد خروجي هست.
    کامپايلرهاي شرکت mikro electronica مثل MikroC محدوديت حجم برنامه هست که تا 2کيلوبايت ميتونين به شکل رايگان ازش استفاده کنين.
    PIC basic هم پولیه. البته ورژن تریال هم داره...
    [size=10pt]خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)[/size]
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    492

نسخه ي عهد دايناسورها :mrgreen: داره که رايگان هست.

لينک پاييني رو بعد از اينکه از حالت فشرده خارج کردين تو محل نصب کپي کنين.

2009/01/01
    422
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقيمي
    نسخه ي عهد دايناسورها :mrgreen: داره که رايگان هست.

لينک پاييني رو بعد از اينکه از حالت فشرده خارج کردين تو محل نصب کپي کنين.
    از آخرین باری که با PBP برنامه نوشتم، 5-6 سال میگذره. کلا کار باهاش وقت تلف کردنه.
    اما برای شروع و یادگیری خوبه. خیلی ساده و راحت میشه باهاش برنامه نوشت (هرچند که کدش بزرگتر و کندتره...).

اگه کسی با IAR و یا HiTech کار کرده، تجربیاتش رو قرار بده تا استفاده کنیم.
    2009/02/14
    635
    247

سلام به همه
    صلوات
    شک دارم که نسخه رايگان براي اين سري از ميکرو ها وجود نداشته باشه مخصوصا براي زبان c
    بله ، IDE قوي هست و من اولين برنامم رو براي ميکروکنترلر ها با اين IDE شروع کردم (حدود سال هاي 85 بود تازه ديپلم گرفته بودم و وارد دانشگاه شده بودم)
    يادش بخير اون روزا :cry2:
    البته نسخه هاي جديدش بهتر شده اما باز هم زبانش C نيست و رايگان هم نيست.
    در نسخه تريالشم که تا چند کيلو بيشتر فضا اجازه نميده من هم برنامه هام حداقل رو پايه 1500 خط هستن.
    بله ، اما برنامه هايي که من (نميگم ما) مينويسم کارهاي آنچنان حساسي نيستن که حتي چند ميلي ثانيه تاخير خسارات جبران ناشدني به همراه داشته باشه و از لحاظ حافظه هم ترجيح ميدم با يک نرم افزار رايگان بنويسم و حجم کد توليدي بيشتر باشه تا يک نرم افزار پولي رو کرک کنم و حجم کد توليدي کمتر باشه اما احتمال وجود باگ هم درش باشه.(حتي 0.05 درصد)
    البته اين رو هم اضافه کنم که micro code studio درواقع يک محيط IDE رايگان براي PIC ها هست و PBP يک کامپايلر براي PICها هستش که PBP براي فعاليتش به وجود (نصب) micro code studio روي ويندوز احتياج داره.
    micro code studio رايگان هستش
    PBP پولي هستش
    اگه کسي با IAR و يا HiTech کار کرده، تجربياتش رو قرار بده تا استفاده کنيم.
    IAR رو که ميدونم پوليه (رفتم بخرم حدودا 12 ميليون تومان بدون حساب کردن حق دلال در مياد) :eek:
    HiTECH رو خبر ندارم اما اگر ارزون باشه ارزشش رو داره

و اينکه لطفا دوستان اين تايپيک منحرف نشه و جهت رسيدن به يک يا چند نرم افزار (مخصوصا زبان C) براي PIC ها ختم بشه.
    با تشکر
    اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
    شهيد دکتر مصطفي چمران
    ; C is not for children
    2006/01/07
    hadi@eca.ir
    203
    2

ccs عاليه کسي که دنبال تابع نويسي هستش ccs بهترين گزينه است کامپايلر 5 حرف نداره
    فهبني صبرت علی عذابک فکیف اصبرعلی فراقک
    گیرم که برعذاب توصبر کنم ،چگونه بر جدایی ات شکیبایی ورزم
    2009/02/14
    635
    247

سلام به همه
    صلوات
    ccs عاليه کسي که دنبال تابع نويسي هستش ccs بهترين گزينه است کامپايلر 5 حرف نداره
    ccs رايگان هست؟
    کامپايلر 5 حرف نداره رو متوجه نشدم؟ :question:
    شهيد دکتر مصطفي چمران
    ; C is not for children
    2013/02/26
    133
    4

با سلام .با این ویژگی هایی که شما می خوایید شک نکنید که بایستی سراغ کامپایلر خود میکروچیپ بروید.نسخه قدیمی ان c18 که برای میکروهای 8بیتی و سری های دیگه برای میکروهای 16 و 32بیتی ارائه میشد.اما در چند سال اخیر میکروچیپ کامپایلر شرکت hitech رو با این کامپایلر ادغام کره و محصول قدرت مندی به اسم xc8 و سری های بعدی مثل x16,x32 برای میکروهای 16 و 32بیتی ارائه داده.اما نکته اخر اینکه همانطور دوستان نیز اشاره کردند c18 و کامپایلر های قدیمی در دو نسخه پولی و رایگان ارائه میشه که مزیت پولی به بهینه بودن کدشه و از لحاظ اطمینان حله .اگه این کامپایلر رو بخوایید بگیرید از سایت میکروچیپ 3.47اخرین ورژنشه و شما بایستی ورژن lit که همان رایگانشه رو بگیرید.و اگر ورژن eval رو که همان پولیشه رو بگیرید بعد از 60 روز از لحاظ بهینه سازی کد میشه مثل همون lit(البته اگه نخرینش )اما کامپایلر های جدید یعتی xc8,... در سه نسخه ارائه میشوند که یک نسخه رایگان و دو نسخه استاندارد و حرفه ای نیز دارند که درصد بهینه سازی کدهاشون به ترتیب بیشتره .
    اما برای ide که کاملا رایگانه و عالی دو گزینه داریم یکی مدل عهد بوق یعنی mplab و مدل عهد جدید یعتی mplabxکه مطمئنا مدل عهد جدید بهتره.و اینم بدونید که تا چند وقت دیگه میکروچیپ از محصولات قدیمیش پشتیبانی نمیکنه .
    نکته:برای دانلود این نرم افزار از سایت میکروچیپ بایستی از فندق شکن استفاده کنید.
    ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
    شهید دکتر مصطفی چمران
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21