اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار ریموت کنترل با خط تلفن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار ریموت کنترل با خط تلفن

با سلام بر اساتید
    من دنبال مداری می گردم که به وسیله خط تلفن و رله بشود وسیله ای را روشن و خاموش کرد!!! تو اینترنت گشتم چند مدار پیدا کردم!! الان میخواستم بدونم عملکرد این مدار ها چطوری است؟؟؟ البته به نظرتان این مدار عمل می کند؟؟؟ و اینکه این مدار یک مشکل داره!! توی مدار نوع چوک مشخص نیست!! به نظرتون چوک اش زرد هست یا ابی؟؟
    با خط قرمز مشخص کردم!

سپاس

پاسخ : مدار ریموت کنترل با خط تلفن

کسی نیست!! یک نظر بدهد!!!

دیدگاه

از این مدار استفاده کن جواب میده

اون چوک هم چوک آبی هست یک نوع ترانس یک به یک برای ایزوله کردن خط می باشد.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز» لطفا در مورد این مداری که دادید توضیح بدهید!! مثلا الان این مدار نیاز به ای سی mega8 نداره؟؟؟ فایل هگز نداره؟؟ ایا خودتان این مدار را بستید؟؟؟ رله به مدار می خورد؟؟
        سپاس فراوان

دیدگاه

کسی نیست!!
          مدار بالایی جالب نیست!! بدون میکروکنترلر هست!!
          من یک مدار از یک سایت خریدم!! کسی میتونه عملکرد این مدار توضیح بدهد!

سپاس

دیدگاه

با سلام
            من این نوع مدار ها رو بستم , کلا کاری نداره و عملکردش خوبه , اون مداری که آقای "ircaspianhero" درست کار میکنه ؛ در مورد عملکرد باید بگم که اون رله ی K1 کاریش این هست که وقتی تلفن رنگ خورد مدار رو به خط تلفن متصل کنه (در واقع مدار گوشی رو برداره مثلا بعد از 4 بار بوق خوردن :smile که باعث میشه مدار خط رو اشغال نکنه ؛ نکته بعدی آی سی MT هست که کلا برای این کار درست شده و یه نوع آشکار سازه , کارش اینه که به فراخور کدی که توسط خط تلفن فرستاده میشه (مثلا شما دکمه # رو در تلفن خودتون فشار میدین) یه عدد باینری رو در پایه هاش آشکار می کنه و به میکرو میگه که فلان کاراکتر ارسال شد, در پایان نوع چوک باید آبی باشه و کارش هم اینه که بوق تولید کنه برای اعلان به اونور خط.

موفق باشید
            تاريک ترين وقت شب درست قبل از طلوعـــــــــــه ....

دیدگاه

من این نوع مدار ها رو بستم , کلا کاری نداره و عملکردش خوبه , اون مداری که آقای "ircaspianhero" درست کار میکنه ؛
              ممنون دوست عزیز: ولی من شماتیک مدا:ر زیاد توی این تایپیک قرار دادم!!! کدام مدار را بستید؟؟؟ و درست کار می کند!؟؟
              سپاس

دیدگاه

اولین مدار

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:راستی چوک ابی 5 پایه دارد! ولی تو مدار اولی: شماتیک چوک 4 پایه انگار دارد!!! قضیه اش چی هست؟؟
                  چند سئوال در مورد عملکرد مدار:
                  1. ایا مدار باید هم زمان با تلفن به خط تلفن متصل باشد؟؟؟ یا اصلا نیازی به وصل بود تلفن به خط نیست؟
                  2.ایا زمانیکه به ان خط تماس گرفتیم!! با یک تلفن دیگر! ایا خط بعد از 4 تا بوق در جا اشغال می شود!؟؟ اینجوری زیاد جالب نیست!! یعنی هر کی خط بزنی در جا روی خط میره!

سپاس

دیدگاه

در مورد چوک باید بگم که دقیق یادم نیست ؛ در مورد سوال های بعدی تون هم خیلی چیزی متوجه نشدم ولی دوباره توضیح میدم :
                    شما هر تعداد تلفن متصل به خط تلفن خونتون داشته باشید فرقی نداره ؛ مدار رو هم مثل یه تلفن به خط به طور دائمی متصل کنید ؛ بعد مثلاا مدار رو روی 4 تا بوق تنظیم کنید حالا قبل از چهارمین بوق یا شما تلفن رو برمیدارید و صحبت می کنید یا کسی گوشی رو بر نمی داره و مدار به خط وصل میشه و ادامه کار...
                    به هر حال اگه می خواید از شر این نوع محدودیت ها راحت شید برید سمت ماژول های GSM.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:
                      منظورم این بود که ایا فقط مدار باید به خط تلفن وصل باشد؟؟؟ یا حتما تلفن هم باید به خط وصل باشند؟؟؟ یعنی هر دو همزمان به خط وصل باشند؟ نا مفهوم هست الان؟

به هر حال اگه می خواید از شر این نوع محدودیت ها راحت شید برید سمت ماژول های GSM.
                      ماژول gsm بهتر هست ولی خیلی گران تر هم هست!

سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
                        ممنون دوست عزیز:
                        منظورم این بود که ایا فقط مدار باید به خط تلفن وصل باشد؟؟؟ یا حتما تلفن هم باید به خط وصل باشند؟؟؟ یعنی هر دو همزمان به خط وصل باشند؟ نا مفهوم هست الان؟
                        ماژول gsm بهتر هست ولی خیلی گران تر هم هست!

سپاس
                        فرقی ندارد ؛ تلفن میخواد باشه یا نه!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X