اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از ارتباط RS485 در LPC1788

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از ارتباط RS485 در LPC1788

سلام.دوستان کسی با این حالت LPC1788 کار کرده؟
    من میخوام خروجیه 3 تا سنسور رو به LPC1788 وصل کنم.خروجیه این 3 تا سنسور از نوع RS485 هستش. من تابحال با RS485 کار نکردم ولی UART رو بلدم.
    چه چیزخاصی باید یاد بگیرم واسه RS485 ؟؟
    تو دیتاشیت میکرو واسه هر UARTش یه پایه رو نوشته : RS-485/EIA-485 output enable signal for UARTx . این به چه معنیه؟؟چجوریه باید استفاده کنم؟؟
    مرسی

پاسخ : استفاده از ارتباط RS485 در LPC1788

سلام
    به لحاظ نرم افزاری بین UART و 485 هیچ فرقی نیست، تنها تفاوت اینه که باید هنگام دریافت و ارسال حواست به پین Direct 485 باشه، اون پین هم تا جایی که من می دونم برای استفاده از یه پروتکل خاصه که تو اون بایت اول که با بیت Stop (اگر اشتباه نکنم) با بقیه جدا میشه به عنوان آدرس استفاده میشه و تشخیص آدرس سخت افزاری انجام میشه و یه باری از روی CPU برداشته میشه ، تو این حالت این پین به Direct 485 وصل میشه، ولی تست نکردم، شما تست کن اگه تو حالت معمولی هم جواب داد بگو ما هم استفاده کنیم.
    دوش دیوانه شدم عشق مرا دید و بگفت آمدم نعره مزن جامه مدر هیچ مگو
    گفتم ای عشق من از چیز دگر می​ترسم گفت آن چیز دگر نیست دگر هیچ مگو
    من به گوش تو سخن​های نهان خواهم گفت سر بجنبان که بلی جز که به سر هیچ مگو
    قمری جان صفتی در ره دل پیدا شد در ره دل چه لطیف است سفر هیچ مگو
    مولانا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرامرز مختاری
      سلام
      به لحاظ نرم افزاری بین UART و 485 هیچ فرقی نیست، تنها تفاوت اینه که باید هنگام دریافت و ارسال حواست به پین Direct 485 باشه، اون پین هم تا جایی که من می دونم برای استفاده از یه پروتکل خاصه که تو اون بایت اول که با بیت Stop (اگر اشتباه نکنم) با بقیه جدا میشه به عنوان آدرس استفاده میشه و تشخیص آدرس سخت افزاری انجام میشه و یه باری از روی CPU برداشته میشه ، تو این حالت این پین به Direct 485 وصل میشه، ولی تست نکردم، شما تست کن اگه تو حالت معمولی هم جواب داد بگو ما هم استفاده کنیم.
      برای استفاده از چه پروتکل خاصیه؟؟؟؟؟؟ :sad:
      سنسورها 3تا پایه دارن کلا. یکیش که پایه SYNC که جداست. 2 تای A و B به یه max485 دادم که 3تا خروجی داره.RX و TX وEN . این پایه EN باید به همون Direct وصل بشه؟؟؟؟

دیدگاه

این سنسور چیه؟ خروجی مستقیم 485 میده ؟؟؟؟
        بله، پایه های RE و DE رو به هم وصل کن ، بده به به پین میکرو.
        وقتی می خوای ارسال کنی اون پین رو یک کن، وقتی می خوای دریافت کنی صفرش کن.
        اگه اون پین LPC خودش این کارو انجام برده دیگه لازم نیست تو توی کد اون پین رو صفر و یک کنی.
        دوش دیوانه شدم عشق مرا دید و بگفت آمدم نعره مزن جامه مدر هیچ مگو
        گفتم ای عشق من از چیز دگر می​ترسم گفت آن چیز دگر نیست دگر هیچ مگو
        من به گوش تو سخن​های نهان خواهم گفت سر بجنبان که بلی جز که به سر هیچ مگو
        قمری جان صفتی در ره دل پیدا شد در ره دل چه لطیف است سفر هیچ مگو
        مولانا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X