ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 36
    2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    351

دوستان عزيز خصوصا فيزيکي ها بياين تو تا هم صحبت شيم و رشته فيزيک رو بررسي کنيم

سلام دوستان عزيز و اساتيد اين انجمن. راستش رو بخوايد رشته بنده فيزيک هستش(ورودي91) و خيلي اوقات ميشه که به دلايلي از اين رشته نااميد ميشيم(خودم شخصا به دليل نداشتن جنبه عملي زياد اين رشته) و احساس ميکنيم آينده تاريکي رو در پيش داريم :cry: :mrgreen: اما بنده نميخوام اين پست رو بزنم که دوستان رو نااميد تر کنم بلکه برعکس :mrgreen: چون آدم اميد واري هستم :mrgreen:ميخوايم در مورد مزيت ها و بدي هاي اين رشته صحبت کنيم تا دقيقا بدونيم هدفمون از خوندن اين رشته چپه و کساني که ميخوان اين رشته رو انتخاب کنند بدونن دقيقا چه جور رشته اي است.
    بنده که تا حالا ترم 4 رو گذروندم اين برداشت رو دارم:
    [glow=red,2,300]مزيت ها[/glow]: (اگر علاقه داشته باشيم) افزايش قوه خلاقيت به دليل حل مسائل گوناگون و پيچيده. درک بهتر از رفتار طبيعت(که بيشترين لذت رو تو اين رشته داره). تدريس فيزيک که (بنده خيلي خوشم مياد) جايگاه اجتماعي بالايي داره
    معايب
    نبود کار عملي و کاربرد(البته در کشور ما) در اين رشته که بنده رو عذاب ميده. نداشتن آينده شغلي(تقريبا استخدامي نداره). درس هاي عذاب آوري مانند "رياضي فيزيک 1 تا 3"
    دوستان خواهشمند است نظرات و تجربيات خودتون رو راجع به اين رشته بفرماييد. دانشجويان يا فارغ التحصيلان فيزيک يا رشته هاي ديگر اگر نکات مثبت و منفي از اين رشته ميبينيد حتما بگيد تا هم دوستان بيشتر با اين رشته آشنا بشن و هم ما يه خورده از سردرگمي نجات پيدا کنيم :mrgreen:
    از پاسخ ها و نظراتتون پيشاپيش ممنونم :biggrin:
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2013/09/25
    مشهدمقدس
    30
    0

پاسخ : دوستان عزيز(خصوصا فيزيکي ها) بياين تو تا هم صحبت بشيم و همديگه رو اميدوارتر کنيم

عليک سلام
    تاپيک جالبيه !
    براي بچه هايي تا هنوز رشتشون رو انتخاب نکردن مي تونه خيلي مفيد باشه !!!!
    براي ورود به اين رشته رتبه بايد چن باشه؟؟؟؟
    بنده خدايي که تو اين رشته تحصيل ميکنه بايد چه ويژگي هايي رو در خودش ببينه؟؟؟ (من از فيزيک خوشم مياد ،تخيل بالا،منطق،شيرينو دوست داشتني :agree
    فکر کنم آخر اين رشته بايد دبير يا استاد بشين!!! :mrgreen:

[size=12pt] دل بستن و اميد به داشته هاي ديگران، قفسي است زرين ، که ارزو پرواز را به تو خواهد اموخت نه پرواز کردن را.ضعيفيم چون رابطه مان با خدا درست نيست ، چون ارامش درون نداريم ، داشته هارا بيشتر کنيم تا پريشاني ذوب شود[/size]
    http://www.mahak-charity.org/main/fa

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2009/05/05
    904
    125

پاسخ : دوستان عزيز(خصوصا فيزيکي ها) بياين تو تا هم صحبت بشيم و همديگه رو اميدوارتر کنيم

اولين دانشمند هسته اي شهيد ايران که اسمش رو هم نذاشتن مطرح بشه دکتر اردشير حسين پور بود. اسمش رو سرچ بزنيد مطالب زيادي نمياره اما چون چندتا از شاگرداش استاد ما بودن چيزهاي جالبي درباره ايشون ميگفتن.
    اول اينکه رشته کارشناسي ايشون مهندسي الکترونيک بود و بعدش رفتن فيزيک اتمي خوندن و بعد هم کارهاي بزرگي انجام دادن و به معناي واقعي مرد علمي بودن.
    نظرشون اين بوده اگر کشوري 10 تا فيزيکدان برتر داشته باشه به يک ابرقدرت تبديل ميشه.
    برعکس چيزي که فکر ميکنيد به نظرم فيزيک فوق العاده جذاب و زمينه کار عملي زيادي هم داره. از ليزر و ابررسانا گرفته تا کريستال ها و نانومواد و حتي مدل سازي براي ذهن و مغز.
    بايد ببينيد حوزه هايي که ميتونيد کار کنيد کجاست. مثلا شما مهندسي پلاسما ميتونيد بريد. مهندسي اپتيک و ليزر هم هست.
    من خودم به شخصه براي ارشد اگر بخوام شرکت کنم ميرم سمت رشته اي که به فيزيک نزديکتر باشه مثلا مهندسي هسته اي.
    چون فيزيک فوق العاده جذابيت داره. همون رياضي فيزيک 1 و 2 و 3 من کلي باهاش حال کردم و جاهاي زيادي به دردم خورده. شما هم سعي کن ببين علاقه ات در چه زمينه ايه و سعي کن مطالعات کاربردي داشته باشي.
    تا جايي که ميدونم فقط گرايش فيزيک نظري فقط تئوري ميخونن.
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ*هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ*ها، خاطره همتآ*هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ*البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)
    2013/03/04
    البرز
    54
    0

فیزیک رو تا سرحد مرگ دوست دارم.. :wow:
    هم برق خوندم و هم فیزیک

جناب دکتر اردشیر حسین پور در مقطع لیسانس ۴ مدرک مختلف گرفتن (الکترونیک - کامپیوتر - مواد و فیزیک) و در ارشد تمام گرایش های فیزیک (ماده چگال - اتمی و مولکولی - لیزر و ..) رو خوندن.
    تخصصشون بیشتر در زمینه ی مهندسی مواد (مثلا الکتروسرامیک ها و مواد جاذب رادار) بود اما در طول دوره ی فعالیتشون کارهای بزرگی انجام دادن...
    در سن ۱۹ سالگی در المپیادهای فیزیک و ریاضی مقام آوردن
    درکل یک نابغه ی تمام عیار بودن..
    مرگشون هم بسیار مشکوک بود و شایعات زیادی پیرامون اون وجود داره :sad:

خداوند روحشون رو قرین رحمت خودش قرار بده.

Vision without action is a daydream. Action without vision is a nightmare
    2014/06/01
    320
    5

اين رشته فيزيک در مقطع کارشناسي گرايش ندار؟يعني همه فقط فيزيک ميخونن؟
    2012/06/25
    83
    1

سلام من دانش آموز سال چهارم هستم
    پدر و مادرم ميگن برو دکتر شو
    ولي يه حسي بهم ميگه برو مهندس شو
    خودم الکترونيک رو خيلي دوست دارم
    ولي نمي دونم تغيير رشته بدم به تجربي يا رياضي رو ادامه بدم
    الان موندم اين وسط. :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
    2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    351

تشکر فراوان و بي پايان از تک تک عزيزاني که در تاپيک شرکت کردن :biggrin:

نقل قول نوشته اصلی توسط صلوات
    عليک سلام
    تاپيک جالبيه !
    براي بچه هايي تا هنوز رشتشون رو انتخاب نکردن مي تونه خيلي مفيد باشه !!!!
    براي ورود به اين رشته رتبه بايد چن باشه؟؟؟؟
    بنده خدايي که تو اين رشته تحصيل ميکنه بايد چه ويژگي هايي رو در خودش ببينه؟؟؟ (من از فيزيک خوشم مياد ،تخيل بالا،منطق،شيرينو دوست داشتني :agree
    فکر کنم آخر اين رشته بايد دبير يا استاد بشين!!! :mrgreen:

رتبه پايين تري رو نسبت به رشته هاي ديگه نياز داره ولي اگه دانشگاه هاي سطح بالا باشه رتبه خوب ميخواد. ويژگي خاصي لازم نيست داشته باشه ولي بايد علاقه به مباحث فيزيکي و دروس رياضي داشته باشه. بله حقيقتش همينطوره دبير يا استاد. البته بعض جا ها رشته فيزيک هم ميگيرن. مثلا شنيدم فرودگاه هم استخدامي فيزيک هم ميگيره. در کل اگه علاقه داريد بيايد اين رشته رو بخونيد. هر رشته اي که واقعا دوست داريد بخونيد. ممکنه اين علاقه گذرا و موقتي باشه. پس دقت کنيد
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
    اولين دانشمند هسته اي شهيد ايران که اسمش رو هم نذاشتن مطرح بشه دکتر اردشير حسين پور بود. اسمش رو سرچ بزنيد مطالب زيادي نمياره اما چون چندتا از شاگرداش استاد ما بودن چيزهاي جالبي درباره ايشون ميگفتن.
    اول اينکه رشته کارشناسي ايشون مهندسي الکترونيک بود و بعدش رفتن فيزيک اتمي خوندن و بعد هم کارهاي بزرگي انجام دادن و به معناي واقعي مرد علمي بودن.
    نظرشون اين بوده اگر کشوري 10 تا فيزيکدان برتر داشته باشه به يک ابرقدرت تبديل ميشه.
    برعکس چيزي که فکر ميکنيد به نظرم فيزيک فوق العاده جذاب و زمينه کار عملي زيادي هم داره. از ليزر و ابررسانا گرفته تا کريستال ها و نانومواد و حتي مدل سازي براي ذهن و مغز.
    بايد ببينيد حوزه هايي که ميتونيد کار کنيد کجاست. مثلا شما مهندسي پلاسما ميتونيد بريد. مهندسي اپتيک و ليزر هم هست.
    من خودم به شخصه براي ارشد اگر بخوام شرکت کنم ميرم سمت رشته اي که به فيزيک نزديکتر باشه مثلا مهندسي هسته اي.
    چون فيزيک فوق العاده جذابيت داره. همون رياضي فيزيک 1 و 2 و 3 من کلي باهاش حال کردم و جاهاي زيادي به دردم خورده. شما هم سعي کن ببين علاقه ات در چه زمينه ايه و سعي کن مطالعات کاربردي داشته باشي.
    تا جايي که ميدونم فقط گرايش فيزيک نظري فقط تئوري ميخونن.
    سپاس فراوان از شما دوست گرامي. بله درسته يکي از ارکان مهم پيشرفت علمي و مهندسي و توليد علم در کشور ها قوي بودن علوم پايه هست.
    پس شما هم فيزيک خونديد :nice:
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ascendant
    فيزيک رو تا سرحد مرگ دوست دارم.. :wow:
    هم برق خوندم و هم فيزيک

جناب دکتر اردشير حسين پور در مقطع ليسانس 4 مدرک مختلف گرفتن (الکترونيک - کامپيوتر - مواد و فيزيک) و در ارشد تمام گرايش هاي فيزيک (ماده چگال - اتمي و مولکولي - ليزر و ..) رو خوندن.
    تخصصشون بيشتر در زمينه ي مهندسي مواد (مثلا الکتروسراميک ها و مواد جاذب رادار) بود اما در طول دوره ي فعاليتشون کارهاي بزرگي انجام دادن...
    در سن 19 سالگي در المپيادهاي فيزيک و رياضي مقام آوردن
    درکل يک نابغه ي تمام عيار بودن..
    مرگشون هم بسيار مشکوک بود و شايعات زيادي پيرامون اون وجود داره :sad:

خداوند روحشون رو قرين رحمت خودش قرار بده.
    تشکر فراوان جناب Ascendant عزيز. واقعا کاش ما هم انگيزه و پشتکارمون مثل افرادي مثل ايشون باشه -O<
    نقل قول نوشته اصلی توسط farid.hosseinzadeh
    سلام من دانش آموز سال چهارم هستم
    پدر و مادرم ميگن برو دکتر شو
    ولي يه حسي بهم ميگه برو مهندس شو
    خودم الکترونيک رو خيلي دوست دارم
    ولي نمي دونم تغيير رشته بدم به تجربي يا رياضي رو ادامه بدم
    الان موندم اين وسط. :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
    درود بر دوست عزيز. هر چي خودتون صلاح ميدونيد و علاقه داريد. ولي اگه رشته رياضي هستيد و ميخواين رشته هاي پزشکي رو بخونيد شايد بهتر باشه تغيير رشته نديد و بهتره هم کنکور تجربي بديد هم رياضي. اگه علاقه به پزشکي داريد حتما پزشکي بخونيد و علاقه شما به الکترونيک ممکنه در حد سرگرمي باشه. البته بنده نميتونم در مورد الکترونيک نظر بدم. بهتره دوستان الکترونيکي توضيح بفرمايند :mrgreen:
    نقل قول نوشته اصلی توسط ((O-I-O))
    اين رشته فيزيک در مقطع کارشناسي گرايش ندار؟يعني همه فقط فيزيک ميخونن؟
    گرايش داره ولي فرق چنداني با هم ندارن. چون فقط تو چند تا واحد با هم تفاوت دارن. فقط در حد اسم هست وگرنه همشون يکي هست. تو دانشگاه ما بسته به واحد هايي که تو سال آخر ميگذروني گرايشت رو مشخص ميکنن. در کل بستگي به دانشگاه داره که مثلا گرايش رو چه جوري تعيين کنن
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2012/06/25
    83
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهي
    درود بر دوست عزيز. هر چي خودتون صلاح ميدونيد و علاقه داريد. ولي اگه رشته رياضي هستيد و ميخواين رشته هاي پزشکي رو بخونيد شايد بهتر باشه تغيير رشته نديد و بهتره هم کنکور تجربي بديد هم رياضي. اگه علاقه به پزشکي داريد حتما پزشکي بخونيد و علاقه شما به الکترونيک ممکنه در حد سرگرمي باشه. البته بنده نميتونم در مورد الکترونيک نظر بدم. بهتره دوستان الکترونيکي توضيح بفرمايند :mrgreen
    خيلي ممنون بابت راهنماييتون
    ولي الکترونيک يه چيزيه که وقتي آدم باهاش درگير ميشه ديگه نمي تونه دل بکنه.
    2007/11/22
    تبریز
    2,485
    457

پاسخ : دوستان عزيز خصوصا فيزيکي ها بياين تو تا هم صحبت شيم و رشته فيزيک رو بررسي کنيم

اين متن رو ارسال کردم جهت اطلاع رساني خودم!
    ميام تو بحث شرکت ميکنم.
    از فيزيک هم خوشم ميومد، هم نميومد!!
    خواهرم فيزيک خونده و الان کم مونده ارشدش رو تموم کنه! ( يه چيزهايي از درسهاتون ميدونم-رياضي فيزيک-فيزيک جديد-مکانيک آماري-کوانتوم - پوست دانشجو رو با هويج پوست کن ميکنن!! :mrgreen: البته منظورم اين نبود که دانشجو هويج هست!! :biggrin: )
    الان خودم با کله افتادم تو فيزيک!! (آبجيم از کوانتوم خيلي خوشش ميومد منم همش بنده خدا رو اذيت ميکردم و سر به سرش ميذاشتم که کوانتوم چيست؟ با رسم شکل توضيح دهيد 2 نمره!! - نتيجه ش اين شد که ترم اول ارشد کوانتوم خونديم و پوستم با ماشين چمن زني که تيغه هاش کند هم بود کنده شد!! :angry: )

2013/09/25
    مشهدمقدس
    30
    0

پاسخ : دوستان عزيز خصوصا فيزيکي ها بياين تو تا هم صحبت شيم و رشته فيزيک رو بررسي کنيم

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقيمي
    اين متن رو ارسال کردم جهت اطلاع رساني خودم!
    ميام تو بحث شرکت ميکنم.
    از فيزيک هم خوشم ميومد، هم نميومد!!
    خواهرم فيزيک خونده و الان کم مونده ارشدش رو تموم کنه! ( يه چيزهايي از درسهاتون ميدونم-رياضي فيزيک-فيزيک جديد-مکانيک آماري-کوانتوم - پوست دانشجو رو با هويج پوست کن ميکنن!! :mrgreen: البته منظورم اين نبود که دانشجو هويج هست!! :biggrin: )
    الان خودم با کله افتادم تو فيزيک!! (آبجيم از کوانتوم خيلي خوشش ميومد منم همش بنده خدا رو اذيت ميکردم و سر به سرش ميذاشتم که کوانتوم چيست؟ با رسم شکل توضيح دهيد 2 نمره!! - نتيجه ش اين شد که ترم اول ارشد کوانتوم خونديم و پوستم با ماشين چمن زني که تيغه هاش کند هم بود کنده شد!! :angry: )

سلام من با يکي از بچه هاي معماري درباره رشته فيزيک (نمي دونستم رشته اي به نام فيزيک وجود داره تا اينکه تو يکي از تاپيک ها رشته آقاي محمدشاهي رو ديدم!)صحبت کردم ايشون گفتن به خانما توصيه نميشه!!!!!!!
    ديگه پاپي نشدم چون خودم هم نمي دونم دقيقا بچه هاي فيزيک چيکار ميکنن!!!
    الان هم که از فيزيک خوشم مياد به خاطر دبير عالي که داشتم و ايشون خيلي تشويقم ميکردن(البته هميشه ازم فرار ميکردن ،چون خيلي سوال ميپرسيدم و تا وقتي نمي فهميدم دست از سرشون بر نمي داشتم )خدا خيرشون بده
    چون به نظرم همه رشته ها براي خانما خوب نيست!همين عمران حال همه بچه هاي انجمن رو گرفته (انجمن مهندسين فردا :nerd: )اينقدر تو گوش بچه ها خوندن که عمران به درد خانما نمي خوره ديگه من که اصلا به عمران فکر نمي کنم :cry:يک زماني دوستش داشتمممم :cry2:
    [size=12pt] دل بستن و اميد به داشته هاي ديگران، قفسي است زرين ، که ارزو پرواز را به تو خواهد اموخت نه پرواز کردن را.ضعيفيم چون رابطه مان با خدا درست نيست ، چون ارامش درون نداريم ، داشته هارا بيشتر کنيم تا پريشاني ذوب شود[/size]
    http://www.mahak-charity.org/main/fa

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 36