اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

از کار افتادن SWD در stm32f103ret

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

از کار افتادن SWD در stm32f103ret

سلام دوستان ... من یک دسته گل به آب دادم که خوشحال میشم کمکم کنید ... من یک هدر برد stm32103ret6 با یک پروگرامر jlink خریدم و یک هفته ای بود که بدون هیچ مشکلی داشتم باهاش کار میکردم . مشکل از اونجا شروع شد که اودم کانفیگ پایه های PA13 و PA14 و PA15 که با SWD مشترک هست رو تغییر دادم ... حالا jlink دیگه میکرو رو نمیشناسه ... یکی از دوستام پروگرامر stlinker داشت که با اون بهش وصل شدم و برنامه رو پاک کردم ... ولی باز هم درست نشد ... ممنون میشم از دوستان اگر یک راه حل ارائه بدن ... با تشکر

پاسخ : از کار افتادن SWD در stm32f103ret

نوشته اصلی توسط sanatnegar
    سلام دوستان ... من یک دسته گل به آب دادم که خوشحال میشم کمکم کنید ... من یک هدر برد stm32103ret6 با یک پروگرامر jlink خریدم و یک هفته ای بود که بدون هیچ مشکلی داشتم باهاش کار میکردم . مشکل از اونجا شروع شد که اودم کانفیگ پایه های PA13 و PA14 و PA15 که با SWD مشترک هست رو تغییر دادم ... حالا jlink دیگه میکرو رو نمیشناسه ... یکی از دوستام پروگرامر stlinker داشت که با اون بهش وصل شدم و برنامه رو پاک کردم ... ولی باز هم درست نشد ... ممنون میشم از دوستان اگر یک راه حل ارائه بدن ... با تشکر
    سلام والا چیزی که میگید یک عجیبه وقتی میکرو میخواد پروگرم بشه اول کار ریست میشه و هر پین یه حالت دیفالت داره که حالت دیفالت اون پین ها جیتگ هست .یعنی اگر شما از اون پین ها استفاده هم کنید نباید عملا دیگه نتونید پروگرم کنید.
    بهتون پیشنهاد میکنم جی لینکتون رو تست کنید
    اگر نشد با FLASH LOADER و USART یک بار تست کنید.

دیدگاه

jlink رو با برد lpc1768 تست کردم ... مشکلی نداشت ... یک پروگرامر stlink از همکارم قرض گرفتم و برنامه رو از روش پاک کردم ... باز هم بعد از اون jlink نمی شناسش ... تو برنامه segger برنامه به جی لینک کانکت میشه ... ولی وقتی میخواد نرم افزار رو بریزه میگه میکرو شناسائی نشد ... باز هم خوشحال میشم یک راه حل ارائه بدید.

دیدگاه

همونطور که دوستمون گفتن
        همه پایه ها دیفالت دارند بعد از ریست سخت افزاری
        تو منوال هم گفته که اگر پایه ها رو ریمپ کنید تا زمانی که میکرو ریست نشده
        همون وضعیت می مونه
        شاید پایه های مربوطه مشکل پیدا کرده باشن کلا
        هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

دوستان با عرض شرمندگی من تازه کار رو با آرم شروع کردم ... میشه در مورد ریمپ کردن یکم توضیح بدید ... پیشاپیش ممنون

دیدگاه

بحثش زیاده فکر می کنم اگر حوصله داشته باشید رفرنس منوال بهترین آموزش هست
            هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

حالت پروگرم کردن رو از jtag به swd تغییر بده. تو چند تا نرم افزار دیگه هم مثل کیل یه تستی برن.خب اگه با stlink کارت شده یعنی میکرو سالم هست .باید جای دیگه دنبال حلش بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sanatnegar
                با سلام
                برای عزیزانی که به همچین مشکلی بر می خورند:

آی سی بدلبل غیر فعال شد jtag قابل شناسایی نمی باشد
                برای پروگرام کردن مجدد می بایست بصورت زیر عمل کنید :

1 : پایه ی BOOT0 که بصورت پول پ می باشد را از زمین جدا می کنیم
                2 : کلید RESET را فشار می دهیم
                3 : پایه ی BOOT0 که بصورت پول پ می باشد را به زمین وصل می کنیم
                4 : بصورت عادی برنامه ریزی تراشه را ادامه می دهیم

توجه : اگر پس از سه مرحله ی اول آی سی را ریست کرده یا برق را قطع و وصل نماییم می بایست مراحل را از اول انجام داد

موفق باشید

دیدگاه

سلام و معذرت بابت نبش قبر این بخش
                  سوالی داشتم که تقریبا تو این تاپیک پاسخش هست محض احتیاط صریح تر به موضوع اشاره میکنم که نزنم دو تا میکرو رو تو شهر غریب (اینجا ارم پیدا نمیشه ) بسوزونم یا از کار بندازم.
                  تو برنمه srmcube اگر یک پورت رو به صورت خروجی استفاده بکنم قابلیت دیباگ کردن از کار میفته و اجازه کانفیک نمیده.
                  میخواستم بدونم اشکالی پیش میاد؟
                  یعنی اگر از یکی از پایه هایی که برای پروگ یا دیباک استفاده میشه به صورت i/o استفاده بکنم از کار میفته؟ مسلا دیگه قابلیت دیباگ رو از دست میدیم. (البته تاکید زیادی روی دیباگ هم ندارم) میخواستم مطمئن بشم که پروگرمر از کار میفته یا نه.
                  حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
                  به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X