اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماژول مبدل DC-DC LM2596 کاهنده خروجی 1.23V-30V 3A

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماژول مبدل DC-DC LM2596 کاهنده خروجی 1.23V-30V 3A

سلام من این مدارو خریدم که مربوط به سایته اما نمیدونم چرا ولتاژ خروجی کمتر از 11 ولت تنظیم نمیشه
    ورودی مدار رو وصل کردم به 12 ولت مستقیم 2 آمپر و با تغییر مولتی ترن نمیتونم ولتاژ 3.3 ولت را در خروجی داشته باشم
    لطفا کمک کنین
    ممنون

پاسخ : ماژول مبدل DC-DC LM2596 کاهنده خروجی 1.23V-30V 3A

یه مقاومت 2.2 کیلو یا یک کیلو یا 330 اهم در خروجی موازی کن ممکنه مشکل برطرف بشه
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

سلام محمد
      من یه سوالی داشتم من سه تا پنل خورشیدی که هر کدام 6 ولت 160 میلی امپر هستن حالا من اینا رو سری کردم که میشه 18 ولت 160 میلی امپر و اینو دادم به یه رگلاتور2576 که از خروجیش 5 ولت بگیرم من تو خروجی 2تا باتری نیکل کادمیوم شارژی دارم که باید توسط ولتاژ خروجی شارژ بشن.
      اما مشکل اصلی اینه که وقتی باتری ها رو وارد مدار میکنم ولتاژ ورودی میگیرم به جای ین که مقدار 18 ولت نشان بده میاد میزان ولتاژ باتری نشان میده حالا باید چی کار کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فقط الکترونیک
        سلام محمد
        من یه سوالی داشتم من سه تا پنل خورشیدی که هر کدام 6 ولت 160 میلی امپر هستن حالا من اینا رو سری کردم که میشه 18 ولت 160 میلی امپر و اینو دادم به یه رگلاتور2576 که از خروجیش 5 ولت بگیرم من تو خروجی 2تا باتری نیکل کادمیوم شارژی دارم که باید توسط ولتاژ خروجی شارژ بشن.
        اما مشکل اصلی اینه که وقتی باتری ها رو وارد مدار میکنم ولتاژ ورودی میگیرم به جای ین که مقدار 18 ولت نشان بده میاد میزان ولتاژ باتری نشان میده حالا باید چی کار کنم.
        کاملا طبیعی هست. مشکل از اونجا نشات میگیره که شما میخوای باتری رو با منبع ولتاژ شارژ کنی و همین باعث میشه باتری تا نهایت توان ورودی شارژ بشه و ولتاژ ورودی هم افت پیدا کنه. مبدل شما باید current limited باشه (که نیست) تا بتونید مثلا جریان شارژ رو مثلا 800 میلی تنطیم کنید. اگه دنبال راحتی هستید ولتاژ خروجی رو رو 3.1 ولت تنظیم و یه مقاومت هم تو خروجی متوالی کنید و به باتری بزنید. ولتاژ باتری های نیکل معمولا به ازای هر پک 1.2 تا 1.4 هست(میانگین همون 1.3) و برای شارژ ولتاژ 1.55 رو در نظر گرفتم. خوب حالا مثلا اختلاف 3.1 و 2*1.3 میشه 0.5 ولت حالا بسته به جریان شارژی که میخواید بذارید مقاومت رو انتخاب کنید. مثلا 0.5 آمپر. پس مقاومت میشه 0.5/0.5 که میشه 1 اهم. با این حساب شما جریان نسبتا ثابت تری رو به باتری میرسونید یعنی جریان تو رنج 300 میلی و 700 میلی خواهد بود. برای این که بدونید باتری فول شارژ شده یا نه هم باید دمای باتری رو بررسی کنید.
        در ضمن اگه خواستید مدار شارژتون حرفه ای تر بشه مقاومت استفاده نکنید. تو نت سرچ کنید: Ni-MH battery charger . مداراتی که با توجه به تغییرات دما کار میکنن خوب هستند

دیدگاه

محمد جان ممنون بابت راهنمایت و جواب دادن در زمان کوتاه اما این مطالبی که شما گفتید برای من خیلی سنگین بود چون من تازه کارم
          و نتونستم گفته های شما رو درک کنم اگه میشه شکل مداری این چیزی رو که میگید برام بکشید حتی اگه با نرم افزار نقاشی ویندوز و چه قطعاتی باید درونش استفاده بشه :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فقط الکترونیک
            محمد جان ممنون بابت راهنمایت و جواب دادن در زمان کوتاه اما این مطالبی که شما گفتید برای من خیلی سنگین بود چون من تازه کارم
            و نتونستم گفته های شما رو درک کنم اگه میشه شکل مداری این چیزی رو که میگید برام بکشید حتی اگه با نرم افزار نقاشی ویندوز و چه قطعاتی باید درونش استفاده بشه :agree:
            خواهش میکنم. باشه سعی میکنم تا فردا براتون بکشمسون. البته چیز خاصی نگفتم فقط یه مقاومت میخواد اضافه کنید. و البته اگه مدار بهتر بخواید تو نت زیاده. ولی سعی میکنم چند تا مدار به درد بخور هم تو نت پیدا کنم براتون بذارم. از 1 ساعت آینده تا فردا بعد از ظهر اینترنت دم دستم نیست.

دیدگاه

سلام اقا محسن الان من تحقیق کردم باید مبدل دی سی به دی سی افزایش دهنده استفاده کنم
              حالا من از چه ای سی یا رگلاتوری استفاده کنم که ولتاژ ورودی مثلا 4.2 بدم و در خروجی5 ولت بگیرم و جریان دهی خوبی هم داشته باشه مثلا1.5 امپر به بالا. :sad: :sad:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X