ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2007/05/11
    87
    2

برنامه نویسی CNC

اگه کسی در مورد برنامه نویسی ماشین های CNC اطلاعات داره ممنون میشم مطرح کنه.
    www.eeep.ir
    2007/09/30
    27
    0

پاسخ : برنامه نویسی CNC

CNC خانواده های مختلفی دارن تقریبا تمام ادوات اتوماتیک قابل برنامه ریزی از خانواده CNC هستند اما نکته مشترک مهم اینکه تو تمام اینا قالبا از PLC استفاده میکنن فکر کنم اگه یک کم دقیقتر بشین که چه CNC رو هدف گرفتین بهتر بشه کمک کرد........
    یه مورد از CNC ها ماشین تراش CNC تبریز داخل اون SIMENS S7 کار شده یا کف تراش تبریز از شرکت TELE MECHANIC استفاده کرده شما PLC ها رو بشناسین و نحوه پرگرمینگشو بدونین مشکلی نباید داشته باشین...........
    2007/05/11
    87
    2

چند درصد ماشینهای cnc از plc استفاده می کنند
    آیا کار با plc های زیمنس رو بلد باشی کافیه؟
    www.eeep.ir
    2008/02/23
    760
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadsa
    اگه کسی در مورد برنامه نویسی ماشین های CNC اطلاعات داره ممنون میشم مطرح کنه.
    با سلام
    در این زمینه من اطلاعات خیلی تخصصی ندارم ولی برای یه پروژه کنترلر CNC که یکم کار کرده بودم، اونجا برنامه کنترلر طرح را به فرمت G-Code دریافت میآ*کرد. در واقع این زبون G-code یه زبون استاندارد (استاندارد RS274) برای پروگرم کردن CNC است. شما وقتی یک قطعه رو طراحی میآ*کنید در مراحله آخر برنامه (قسمت CAM) از قطعه شما یه G-Code درست میآ*کنه. که این کد رو باید به برنامه دستگاه CNC بدهید.
    برای آشنایی بیشتر: http://en.wikipedia.org/wiki/G-code

--- برای دوستان علاقهآ*مند: برنامه کنترل CNC که استفاده کردم یک برنامه OpenSource تحت لینوکس است به نام linucCNC یا EMC که به نظرم در نوع خودش فوقآ*العاده است.
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ*افزارآ* و سختآ*افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ*افزار، سختآ*افزار و محتوای آزاد درست کنم!
    2008/07/08
    1
    0

با سلام اميدوارم در جهت كسب علم موفق باشيد برنامه نويسي CNC داري چندين بخش است نظر شما كدام مي باشد
    2008/02/23
    760
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط Afarhad
    با سلام اميدوارم در جهت كسب علم موفق باشيد برنامه نويسي CNC داري چندين بخش است نظر شما كدام مي باشد
    با سلام
    میآ*شه لطفا خودتون کمی توضیح بدید؟ یعنی علاوه بر کدآ*هایی که برای ساخت یک قطعه به دستگاه داده میآ*شود، برنامه نویسی دیگری هم وجود داره؟
    با تشکر فراوان
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ*افزارآ* و سختآ*افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ*افزار، سختآ*افزار و محتوای آزاد درست کنم!
    2007/10/05
    1,643
    3

تا اونجایی که من می دونم CNC مخفف Computer Numerical Control به معنی کنترل عددی کامپیوتری هست.
    اکثر CNC ها دارای PLC هستند . به اون دسته از CNC هایی هم که PLC ندارند و مستقیم با کامپیوتر و درایو ها کنترل میشن DNC میگن.
    و باز تا اونجایی که من می دونم برنامه نویسی CNC ها به اون شکلی که فکر می کنین نیست. شما باید برنامه رو تو کامپیوتر وارد کنید. در اصطلاح به زبان برنامه نویسی CNC میگن G-Code . که به طور ساده شما باید پارامترهای کنترلی و میزان پیشروی و ... رو براش مشخص کنید.
    کار کردن با CNC نیازمند اطلاعاتی از مجموعه رشته های برق ، مکانیک و کامپیوتر هست.
    معمولا برنامه مورد نیاز برای پرداخت یا کار بر روی قطعه رو خود اپراتور دستگاه می نویسه.
    اما بحث تعمیر و نگهداری (Maintenance ) بر عهده یک کارشناس متخصصه. برای تعمیر و نگهداری دستگاه معمولا نیاز به اطلاعات کافی در مورد هیدرولیک ، پنوماتیک ، الکترونیک و مکانیک هست.
    2008/02/23
    760
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد جعفری
    تا اونجایی که من می دونم CNC مخفف Computer Numerical Control به معنی کنترل عددی کامپیوتری هست.
    اکثر CNC ها دارای PLC هستند . به اون دسته از CNC هایی هم که PLC ندارند و مستقیم با کامپیوتر و درایو ها کنترل میشن DNC میگن.
    و باز تا اونجایی که من می دونم برنامه نویسی CNC ها به اون شکلی که فکر می کنین نیست. شما باید برنامه رو تو کامپیوتر وارد کنید. در اصطلاح به زبان برنامه نویسی CNC میگن G-Code . که به طور ساده شما باید پارامترهای کنترلی و میزان پیشروی و ... رو براش مشخص کنید.
    کار کردن با CNC نیازمنننیازمندیازمندد اطلاعاتی از مجموعه رشته های برق ، مکانیک و کامپیوتر هست.
    معمولا برنامه مورد نیاز برای پرداخت یا کار بر روی قطعه رو خود اپراتور دستگاه می نویسه.
    اما بحث تعمیر و نگهداری (Maintenance ) بر عهده یک کارشناس متخصصه. برای تعمیر و نگهداری دستگاه معمولا نیاز به اطلاعات کافی در مورد هیدرولیک ، پنوماتیک ، الکترونیک و مکانیک هست.
    با سلام
    - در مورد تولید g-code حرف شما درستآ* است در واقع شما قطعه مورد نظر رو با برنامهآ*های cad/cam تولید میآ*کنید و به دستگاه cnc میآ*دهید (احتمالا در کارخانهآ*های بزرگ دستگاهآ*های cnc با lan به مرکز وصل هستند و از قسمت مهندسی فایل g-code رو برای دستگاه مورد نظر میآ*فرستند!) ولی حالا در مورد plc نمیآ*دونم به چه صورتی است. به خصوص که فکر کنم معمولا کاربرد این plcهای احتمالا در قسمتآ*های تعوض ابزار است حالا به چه صورت نمیآ*دونم! البته فکر نکنم کاربر دستگاه cnc با plc و این جور چیزها درگیر بشه چون توی همین g-code یک سری از دستورات برای تعوض ابزار است، و جزئیات در خود دستگاه مدیریت میآ*شود.
    -- فکر نکنم کاربری یک دستگاه cnc به تخصص خیلی ویژهآ*ای نیاز داشته باشه (احتمالا یک سری کلاس مخصوص خود دستگاه نیاز باشه) بر خلاف ساخت و طراحی یک دستگاه CNC!
    2007/10/05
    1,643
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط manian
    -- فکر نکنم کاربری یک دستگاه cnc به تخصص خیلی ویژهآ*ای نیاز داشته باشه (احتمالا یک سری کلاس مخصوص خود دستگاه نیاز باشه) بر خلاف ساخت و طراحی یک دستگاه CNC!
    بله. منم گفتم كه برنامه نويسي اون زياد مشكل نيست( تا حدي كه تو جاهايي كه من ديدم برنامه رو خود اپراتور- كه يه نيروي ساده هست- انجام ميده). اما تعمير و نگهداري اون نيازمند يه سري اطلاعات هست.

2007/07/23
    تهران
    1,197
    14

سلام..
    فرق بین CNC با NC چیه؟؟
    متشکرم
    www.icesi.ir
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15