اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برداشتن جند تاس از روی سطح با روبات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برداشتن جند تاس از روی سطح با روبات

سلام
    روی یک صفحه به مساخت 100 سانی متر مربع چند تکه تاس پلاستیک کوچک به ابعاد تقریبی 5در5در5 میلیمتر وجود دارد میخواهم با یک بازوی روبات دارای یک مفصل با 3 درجه ازادی فقط برخی تاس ها را بردارم و بقیه را برندارم میتونم روبات بازویی را طوری خرکت بدم که دقیقا روی تاس های مورد نظر قرار بگیره سپس برای برداشتن تاس ها از روی سطح دو راهکار دارم:
    1 .استفاده از یک مکنده کم قدرت که مثل جارو برقی تاس ها رو از روی سطح برداره و به درون محفظه خروجی قورت بده
    2 .استفاده از یک چنگک الکترونیکی که تاس مورد نظر را از روی سطح برداره
    میخواهم بدونم چطور میشه سیستم های مکنده یا چنگک رو ساخت ؟ایا مثلا موتور مکنده با قدرت کم مناسب کار من تو بازار موجوده یا باید از روش های ترکیبی استفاده کنم؟
    اکه کسی تو این زمینه کار کرده لطفا راهنمایی کنه کارم خیلی گیره با تشکر از نظر های مفیدتون :wow: :wow: :wow:

پاسخ : برداشتن جند تاس از روی سطح با روبات

سلام
    با استفاده از پمپ های هوای کوچیک یه مکنده بسازید
    فکر نکنم کار سختی باشه
    آدلان پایا متخصص در حوضه ربات های پرنده
    https://adlanpaya.ir/

دیدگاه

پمپ مکنده ساختنش راحته دقتش کمه هزینش هم تقریبا کمه در عوض قدرت آنچنانی نداره و ممکنه تاس اگه روی لوله رو بپوشونه بترکه یفکری باید واسش بکنی
      چنگک ساختنش نسبت به مکنده سخت تره دقتش زیاده ولی باید دقت عمل ربات هم زیاد باشه اگه طراحیش خوب نباشه تاس احتمال افتادنش زیاده و قطعات مکانیکیه بیشتری هم میخواد
      من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

پیشنهادم اینه که از روش مکش استفاده کنی بهتره، به عبارت دیگه راحت ترین و کم دردسر ترین راه، برای این کار فقط باید نبال ی موتور خوب و ی لوله و ی چیزی شبیه قیف باشی و لی برای چنگک دردسر بیشتری داری، از طراحی خود چنگگ تا نوع موتورو و چیزای دیگه بگیر تا جنس چنگک
        یکی از دوستان گفتن دقت مکنده کمه، ولی من همچین فکری در موردش نمیکنم! اگه خوب طراحی بشه دقت لازم وکافی رو حتما داره!!
        آدم ها همه ميپندارند که زنده اند،براي آنها تنها نشانه حيات بخار گرم نفس هايشان است!!
        کسي از کسي نميپرسد، آهاي فلاني...
        از خانه ي دلت چ خبر؟؟ گرم است؟؟ نوري دارد هنوز؟؟ ...

دیدگاه

یکی از دوستان گفتن دقت مکنده کمه، ولی من همچین فکری در موردش نمیکنم! اگه خوب طراحی بشه دقت لازم وکافی رو حتما داره!!
          منظورم در حالتی هست که مقطع ورودی هوا(سر مکنده) زیاد باشه که احتمال گرفتن 2 تاس هست یا حتی قورت دادن تاس اگه درست طراحی نشه
          حالت بعدی که ممکنه مشکل ایجاد کنه اینه که 2 تاس نزدیک هم باشن و دستگاه اشتباهن تاس دیگه ای رو بکشه داخل
          ولی در کل همین سیستم مکنده توصیه میشه
          من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
            ....حالت بعدی که ممکنه مشکل ایجاد کنه اینه که 2 تاس نزدیک هم باشن و دستگاه اشتباهن تاس دیگه ای رو بکشه داخل...
            اگه طراحی درست باشه فک نمیکنم این مشکل هم پیش بیاد!!!
            نظر شما چیه؟؟
            آدم ها همه ميپندارند که زنده اند،براي آنها تنها نشانه حيات بخار گرم نفس هايشان است!!

دیدگاه

صد در صد اگه درست طراحی بشه هیچ مشکلی نیست
              حتی تو صنعت چاپ و ماشین سازی با همین روش قطعات رو جابجا میکنن
              مهم اینه که سازنده دستگاه اینارو چجوری بسازه یا چجوری استفاده کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
                صد در صد اگه درست طراحی بشه هیچ مشکلی نیست
                حتی تو صنعت چاپ و ماشین سازی با همین روش قطعات رو جابجا میکنن
                مهم اینه که سازنده دستگاه اینارو چجوری بسازه یا چجوری استفاده کنه
                سلام گفتی تو صنعت چاپ و ماشین سازی استفاده میشه میشه نام و نشونی از نام محصول و سازنده این سیستم ها بدی در موردش تحقیق کنم اگه کاتالوگ یا عکسی هم داشته باشی خیلی ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ghenaati_amir
                  سلام گفتی تو صنعت چاپ و ماشین سازی استفاده میشه میشه نام و نشونی از نام محصول و سازنده این سیستم ها بدی در موردش تحقیق کنم اگه کاتالوگ یا عکسی هم داشته باشی خیلی ممنون میشم
                  واسه استفاده از چنگک هم نیاز به داشتن اطلاعات مربوط به چند محصول دارم ایا کسی هست طراحی یه چنگگ ساده شامل نقشه و موتور هاشو در اختیارم قرار بده
                  با تشکر از نظر های مفید دوستان

دیدگاه

در این مورد ی مقاله بهت معرفی میکنم ی نگاه بهش بنداز ی توضیح متصر در مورد این مکش ها داده شده، ی گزارش بازدید از ی کاخونه اس
                    مجله ی هامین چهار، سال 92 صفحه ی 18
                    احتملا بدردتون بخوره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط darkknightrobo
                      در این مورد ی مقاله بهت معرفی میکنم ی نگاه بهش بنداز ی توضیح متصر در مورد این مکش ها داده شده، ی گزارش بازدید از ی کاخونه اس
                      مجله ی هامین چهار، سال 92 صفحه ی 18
                      احتملا بدردتون بخوره
                      ممنون ولی این شماره4 این مجله را پیدا نکردم لینک دانلودش رو نداری؟

دیدگاه

ممنون ولی این شماره4 این مجله را پیدا نکردم لینک دانلودش رو نداری؟
                        Hummin.rar

دیدگاه

اقا ممنون از نظراتتون حقیقتش پمپها خیلی کم قدرتن مکنده های صنعتی هم مقرون به صرفه نیستن تو فکرم از یه چنکگ(گریپر) کوچک اماده استفاده کنم نمونه اش رو تو یوتیوب دیدم اما تو ای سی آ نیست کسی اگه فروشگاهی سراغ داره لطفا بگه

دیدگاه

خودتون درست کنید بهتره چون ممکنه نیاز شمارو برطرف نکنه محصول آماده
                            امروز داشتم پستهای دوستان رو میدیدم یه ربات بود که آقای جهاندار ساخته بودن شطرنج باز بود یه گیره مشابه گیره ایشون که برای حرکت مهره ها بود احتمالا مشکل شما رو حل کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
                              خودتون درست کنید بهتره چون ممکنه نیاز شمارو برطرف نکنه محصول آماده
                              امروز داشتم پستهای دوستان رو میدیدم یه ربات بود که آقای جهاندار ساخته بودن شطرنج باز بود یه گیره مشابه گیره ایشون که برای حرکت مهره ها بود احتمالا مشکل شما رو حل کنه
                              حقیقتش برای ساخت امکانات خوبی ندارم ولی به عنوان اخرین راه حل ممکن باید بشینم بسازمش به هر حال از راهنمایی های خوبتون تشکر میکنم
                              رباستی پست ربات اقای جهاندار رو کجا میتونم ببینم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X