اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از میکرو در محیط صنعتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از میکرو در محیط صنعتی

سلام دوستان!من یک سیستم کنترلر با AVR طراحی کردم که شامل دو قسمت LCDوKeyPad با(mega8) و بخش IO با(mega16)هست،کار اصلی کنترل رو mega8 انجام میده،mega16 که از طریق Max232 به mega8 وصل شده در تابلو قدرت قرار داره و دو عدد اینورتر هم در کنارش هست که خوشبختانه تاثیری روش نداره،کلا 3تا موتور 0.75kw و یک عدد موتور 5kw رو کنترل میکنه 3تا encoder رو هم از طریق int های mega16 می خونم(البته برنامش رو تغییر دادم و بدون استفاده از اینتراپت نوشتم ولی هنوز چک نکردم)حالا مشکل اینجاست که گاهی وقتا زمانی که موتور 5kw روشن میشه ارتباط میکرو ها قطع میشه و Timeout میده!روی تغذیه میکرو هم خازن 100n گذاشتم توی ورودی مدار هم فریت بید گذاشتم پیشنهادی دارید؟ضمنا کابل های برق موتور ها و انکودر ها و لیمیت سوئیچ ها حدود 10 متر در کنار هم به تابلو منتقل شده!
    در طراحی جدیدم که هنوز تست نکردم تغییراتی در سخت افزار ونرم افزار دادم مگا 8 و 16 رو با یک مگا 64 تعویض کردم،برای انکودر ها از اینتراپت استفاده نکردم ورودی خروجی ها رو هم تغییر دادم که شماتیکش رو میگذارم!اگر لطف کنید و راهنمایی کنید ممنون میشم

پاسخ : استفاده از میکرو در محیط صنعتی

هیچکس جواب نمیده؟ :cry2:

دیدگاه

این شاید بهتون کمک کنه:
      http://avr64.com/avr-noise-cancelation.php

دیدگاه

خوشبختانه مدار خودم جواب داد!البته اون خازن و سلف رو از مدار خروجی حذف کردم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط plasma
          این شاید بهتون کمک کنه:
          http://avr64.com/avr-noise-cancelation.php
          ممنون سایت خوبی بود

دیدگاه

پس بهتره توی محیط های صنعتی از چه میکرو کنترلرهیی استفاده کرد؟ PIC , ARM ؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armay
              پس بهتره توی محیط های صنعتی از چه میکرو کنترلرهیی استفاده کرد؟ PIC , ARM ؟؟؟؟
              با سلام
              خوشبختانه 2 سال هست avr را کنار گذاشتم وتا حالا هر چی با pic طراحی کردم به مشکل نخورده
              دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
              بانك اطلاعاتي سنسورها
              ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
              تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
              [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

دوستان یه نکته رو مد نظر قرار بدین که شرکت اتمل avr رو واسه پروژه دانشجویی نساخته!
                اصن معنی نداره این حرف که این میکرو صنعتیه و اون نه! (حالا توی بهضی کاربردهای خاص واسه بعضی امکانات ممکنه.تکنولوژی استفاده بشه که نسبت به تکنولوژی استفاده شده در شرکت دیگه بهتر باشه)
                به طور کلی مشکلاتی که توی پروژه ها هست اکثرا از خودمونه!
                بیاین من روی stm32f103 که یه میکروی قوی و صنعتی! مطرحه طوری برنامه مینویسم که همش هنگ کنه! حالا مقصر میکرو و شرکت STیه؟

موفق باشید :-)

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

با سلام
                  باید بگم که میکرو کنترلر avr یک میکرو کنترلر بسیار قدرتمند است که اگر شرایط صنعتی رو در طراحی مد نظر قرار بدین به هیچ عنوان حتی در محیط پر نویز هنگ نمیکند این تجربه کار تیمی ماست که نتیجه اون یه کنترلر قدرت منده است که در حال حاضر به تولید انبوه رسیده
                  موفق باشید
                  www.smartplc.ir

دیدگاه

من خودم از AVR در محیط های صنعتی و کنار اینورتر استفاده کردم و چندساله که بدون هیچ مشکلی کار میکنه اما تا حالا ندیدم تو ماشین ها اروپایی (مثل ماشین های مدرن فرش بافی) از AVR استفاده شده باشه و اونا فقط از PIC در کاربردهای ساده و ARM در کاربردهای پیچیده استفاده میکنن

دیدگاه

من احساس میکنم که این میکروهایی AVR که در بازار ما موجوده اون میکروهایی نیستن که توسط اتمل تولید میشند، و اینها fake هستند برای صحبتم هم دلیل دارم. به عنوان مثال 5 سال پیش من تو یه شرکت بودم که هر ماه 5 رول از این میکروهارو برای کارهای الکترونیکی خریداری میکرد به جرات میتونم بگم 1 پنجم این میکروها از همون اول سوخته بودند و کار نمیکردند، دوم اینکه برای همه ما پیش اومده یه برنامه رو مثلا چا روی LCD رو نوشتیم و بعد از چند بار تست روی میکروهای مختلف بعضی از این میکروها به جای چاپ نوشته کاراکترهای بی معنی رو چاپ میکنن در صورتی که بعد از چند بار ریست درست میشن، سوما قیمتی که این میکرو به فروش میرن و اینکه دلال ها و وارد کنندگان تجهیزات الکترونیکی به خاطر سود بیشتر هیچ وقت تجهیز اورجینال یک شرکت رو وارد نمیکنند. و اینکه الان من خبر دارم یک شرکت بسیار معتبر که همه شما میشناسین PLC کپی میکنه و با قیمت اورجینال در بازار به فروش میرسونه و خیلی هام به خاطر فقط 10 هزار تومن ارزونتر میخرن (مثال یک CPU S7-400 در آلمان حدود 65 یورو هست ولی همین CPU تو بعضی از شرکتای ایرانی با قیمت بسیار پایین تر از این به فروش میرسه) اینم دلیل بر اینکه اگر مشکلی در تجهیزات الکترونیکی وجود داره به خاطر کپی برداری اونهاست وگرنه شرکتی مثل Atmel یا زیمنس هیچ وقت چیزی تولید نمیکنند که به مشکل بخوره
                      وبلاگ اطلاعات در مورد کنترل صنعتی و PLC و میکروکنترلرهای AVR و ARM
                      www.armplc.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X