اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بالا نیومدن ویندوز بعد از نصب اوبونتو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بالا نیومدن ویندوز بعد از نصب اوبونتو

سلام.
    من امروز جوگیر شدم که اوبونتو رو بگیرم رو لپ تاپم نصب کنم. و خوشبختانه این جوگیری بدجوری کار دستم داد.
    و موضوع از این قرار هست که، من رفتم قس.
    اختصاص حافظه برای این اوبونتو ،و حافظه رو اختصاص دادم و نصب و زدم ،که زدن همانا و شروع شدن داستان هم همانا .
    بعد که نصب شد، اوبونتو گفت میخام ری استارت شم، منم ری استارتش کردم.سلامتی باشه دیگه نه ابونتو بوت میشد نه وین 7.
    هیچکدوم بالا نیومد، بازم سلامتی باشه رفتم دی وی دی ویندوز 7 رو آوردم ،گفتم اینو بگیرم نصب کنم، دیدم اصلا درایوها رو پیدا نمیکنه هنگام انتخاب درایو برای ویندوز. همونجا زدم تو سرم. الانم اوبونتو رو با فلش بوت کردم و فعلا لپ تاپ روشنه.

حالا دوستان من چیکار کنم که نصب ویندوز بیاد درایوهاشو پیدا کنه؟
    البته الان با اوبونتو درایوهارو بالا اومد. ولی نصب ویندوز نمیتونه بالا بیاره.
    چجوری میتونم بفهمم ویندوزم پرید یا نه؟
    خلاصه یه راهنمایی کنید دیگه.اگه اون دوتا درایو فایل هام پاک بشه، بدبخت میشم. اصلا تصورش هم سخته.

ممنون دوستان.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

پاسخ : بالا نیومدن ویندوز بعد از نصب اوبونتو

نصب اوبونتو چند روش داره.
    یه روش که فکر نمیکنم اونکار رو کرده باشی اینه که فضایی بهش موقع نصب معرفی نمیکنی. میزنه کل هاردتو پاک میکنه و کل هارد رو اختصاص میده به هوم اوبونتو.
    یه روش دیگه هست که توش میری یه فضای خالی رو نشونش میدی با فرمتهایی که داره(معمولا پیشفرضش ext4 ) فرمتش میکنه و نصب میشه رو اون.
    و اینکه چرا نمیاد بالا.
    شما احتمالا کابل مابل هاردت شله زدی تو سر سیستم که حتی بوت ویندوز هم نمیتونه درایوها رو پیدا بکنه. غیر از این حالت فقط اون حالت که کل هارت رو فرمت میکنه میمونه که منطفیه دیگه. چون میگی درایوها رو اورده بالا.
    اگر بتونی فقط اوبونتوی سیستم روب الا بیاری میشه به گراب ویندوز رو هم اضافه کرد.
    حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
    به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

رفتم براش فضای خالی درست کردم .
      هارد سالمه. لپ تاپ هست.
      اوبونتو که با فلش بالا آوردم، درایو و فایلهامو.بالا میآره.
      ولی میخام ویندوز و نصب کنم، پیداش نمیکنه.

ممنون
      (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

روی همون ابونتوی فلش این دستور اجرا کن:

کد:
        sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair && sudo apt-get update
        sudo apt-get install -y boot-repair && boot-repair
        تا برنامه Boot-Repair نصب بشه.بعدم دیگه با این بوت لودر سیستمت رو درست کن.
        به دنبال علم رفتم تا عالم شوم،
        گاوها حمله کردند...گاوباز شدم

دیدگاه

دقیقا کجاش وارد کنم؟ همشو نوشتم نشد؟ تو ترمینالش وارد کردم؟

نمیشه کاملا هرچی توش هست و پاک کنم و دوباره از اول پارتیشن بسازم و انگار از کارخونه در اومد شه؟
          (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam1370
            دقیقا کجاش وارد کنم؟ همشو نوشتم نشد؟ تو ترمینالش وارد کردم؟

نمیشه کاملا هرچی توش هست و پاک کنم و دوباره از اول پارتیشن بسازم و انگار از کارخونه در اومد شه؟
            باید در ترمینال بزنی دیگه، لازم نیست همشو تایپ کنی، خط اول رو کپی کن بعد در ترمینال ctrl+shift+v را برن تا پیست بشه. بعد که enter زدی چند ثانبه بعد ازت می خواد دوباره enter بزنی. بعد یه چند دقیقه صبر کن تا reciprosity پدیت بشه.
            بعد خط دوم را وارد کن تا برنامه نصب بشه.

دیدگاه

نمیدونم چیکار کرد.

چقدر گنده این. چیکار به بوت داشت. خراب کرد رفت.

حالا اگه بخام بیخیال همچی شم و بزنم همه رو فرمت کنم و دوباره پارتیشن بسازم و توش وین نصب کنم باید چیکار کنم؟
              (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نمیدونم چیکار کرد.

چقدر گنده این. چیکار به بوت داشت. خراب کرد رفت.

حالا اگه بخام بیخیال همچی شم و بزنم همه رو فرمت کنم و دوباره پارتیشن بسازم و توش وین نصب کنم باید چیکار کنم؟
                حتما به اینترنت وصل نبوده لپ تاپ شما. اگر ابونتو کارت وایرلس را نشناخته از لن استفاده کن.
                برای بک پ گرفتن هم که راه زیاد هست.با همین لینوکس روی فلش یا از برنامه قابل بوت شدن acronis یا مجموعه Hiren boot قبلا استفاده کردم.
                ولی از من می شنوی همین بوت لودر درست کن به دردسر فرمت نمی ارزه.

دیدگاه

دقیقا همین کار و میخام بکنم.
                  این گراب کثافت نمیزاره دستم به بوت لودر ویندوز برسه . اول خود این گراب مثل خرس میبره جلو و نمیزاره اصلا ویندوز جم بخوره . یه کاری کرد که ویندوز درایوهامو نمیشناسه و خودش همشو میشناسه . اصلا اینقدر حرصمو درآورد این که میخام خفش کنم.

سرعت اینترنت هم شده قوزه بالا قوز .

میدونید از کجا باید اون گراب اولو حذفش کنم ؟ یا بوت لودر ویندوز رو بکشم بالا؟

بازم ممنون
                  (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

اگه منظورتون از اینکه درایو هاتون رو نمیشناسه باز نکردن پارتیشن ها هست که خوب بدیهی هست چون ویندوز به صورت پیشفرض درایو ext یا ... رو نداره
                    درایور ها و نرم افزار هایی که بازش کنند هست میتونید گوگل کنید
                    برای حذف گراب و نصب bootmgr میتونید Hiren's BootCD رو دانلود و روی فلش بریزید و مینی xp رو بوت کنید و با استفاده از نرم افزار های مربوط به لوت لودر bootmgr بریزید

پیشنهاد میکنم به جای Ubuntu از Fedora استفاده کنید
                    توضیع های بر پایه RPM و مخصوصا خود خانواده Red Hat با Linux Standard Base بیشتر مچ هستند
                    ضمن اینکه fedora کار کنید بعدا اگر برای کار های حرفه ای یا سرور نیاز به کار با centos یا ... داشتید راحتر هستید
                    همچنین دولوپر های دبیان با دولوپر های کرنل مشکل شخصی دارند که ...

البته فراموش نکنید که در دنیایی که نرم افزار و سخت افزارش برای windows ساخته میشه و بسیاری از ادارات/شرکت ها/ ... در دنیای ویندوز قرار دارند شما مجبورید با هر دو کار کنید
                    در صورتی که اصرار/نیاز به استفاده از لینوکس به عنوان سیستم عامل desktop ندارید بنده پیشنهاد میکنم سیستم عامل host تون رو ویندوز انتخاب کنید و در کنارش یا در مجازی ساز centos یا fedora رو داشته باشید

با سپاس

دیدگاه

دقیقا همین کار و میخام بکنم.
                      این گراب کثافت نمیزاره دستم به بوت لودر ویندوز برسه . اول خود این گراب مثل خرس میبره جلو و نمیزاره اصلا ویندوز جم بخوره . یه کاری کرد که ویندوز درایوهامو نمیشناسه و خودش همشو میشناسه . اصلا اینقدر حرصمو درآورد این که میخام خفش کنم.

سرعت اینترنت هم شده قوزه بالا قوز .

میدونید از کجا باید اون گراب اولو حذفش کنم ؟ یا بوت لودر ویندوز رو بکشم بالا؟

بازم ممنون
                      خوب این برنامه Boot-repair هم همون گراب رو درست میکنه! همین برنامه رو اگه نصب و اجرا کنی احتمال 60-70 درصد درست میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط NKstar
                        خوب این برنامه Boot-repair هم همون گراب رو درست میکنه! همین برنامه رو اگه نصب و اجرا کنی احتمال 60-70 درصد درست میشه
                        این کار و کردم. ولی بازم نشد.اون صفحه ی گراپ اصلا نیومد.تازه خودش (اوبونتو) هم بالا نمیآره

من الان تصمیم گرفتم تمامی درایو هاردو پاک کنم و بشه مثل کارخونه. بعد حالا بیام درایو بسازم و داخلش وین و نصب کنم.
                        نظرتون چیه؟

شر شد این اوبونتو

البته با کمک نرم افزار پست آقای sudoer
                        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : بالا نیومدن ویندوز بعد از نصب اوبونتو

نوشته اصلی توسط Sudoer
                          اگه منظورتون از اینکه درایو هاتون رو نمیشناسه باز نکردن پارتیشن ها هست که خوب بدیهی هست چون ویندوز به صورت پیشفرض درایو ext یا ... رو نداره
                          درایور ها و نرم افزار هایی که بازش کنند هست میتونید گوگل کنید
                          برای حذف گراب و نصب bootmgr میتونید Hiren's BootCD رو دانلود و روی فلش بریزید و مینی xp رو بوت کنید و با استفاده از نرم افزار های مربوط به لوت لودر bootmgr بریزید

پیشنهاد میکنم به جای Ubuntu از Fedora استفاده کنید
                          توضیع های بر پایه RPM و مخصوصا خود خانواده Red Hat با Linux Standard Base بیشتر مچ هستند
                          ضمن اینکه fedora کار کنید بعدا اگر برای کار های حرفه ای یا سرور نیاز به کار با centos یا ... داشتید راحتر هستید
                          همچنین دولوپر های دبیان با دولوپر های کرنل مشکل شخصی دارند که ...

البته فراموش نکنید که در دنیایی که نرم افزار و سخت افزارش برای windows ساخته میشه و بسیاری از ادارات/شرکت ها/ ... در دنیای ویندوز قرار دارند شما مجبورید با هر دو کار کنید
                          در صورتی که اصرار/نیاز به استفاده از لینوکس به عنوان سیستم عامل desktop ندارید بنده پیشنهاد میکنم سیستم عامل host تون رو ویندوز انتخاب کنید و در کنارش یا در مجازی ساز centos یا fedora رو داشته باشید

با سپاس

سلام.

دانلود کردم و فایل iso رو با نرم افزار بوتیبل ریختم رو فلش ، بعد زدم به سیستم . ولی بوت نشد.
                          ارور داد.

نظری دارید شما؟
                          (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

1-طبق راهنماش ریختید رو فلش؟
                            http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk

2-مطمئنید فلش رو واسه بوت انتخاب میکنید؟

پ ن:البته این cd رو بهتون پیشنهاد دادم برای اینکه میخواستید گراب رو حذف و bootmgr نصب کنید ، ولی حالا که تصمیم دارید کل هارد رو فرمت کنید نیازی به این cd ندارید ، خیلی راحت فلش یا dvd ویندوز رو بزارید تو دستگاه از همون ستاپ ویندوز میتونید کل هارد رو فرمت کنید ...
                            با سپاس

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : بالا نیومدن ویندوز بعد از نصب اوبونتو

نوشته اصلی توسط Sudoer
                              1-طبق راهنماش ریختید رو فلش؟
                              http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk

2-مطمئنید فلش رو واسه بوت انتخاب میکنید؟

پ ن:البته این cd رو بهتون پیشنهاد دادم برای اینکه میخواستید گراب رو حذف و bootmgr نصب کنید ، ولی حالا که تصمیم دارید کل هارد رو فرمت کنید نیازی به این cd ندارید ، خیلی راحت فلش یا dvd ویندوز رو بزارید تو دستگاه از همون ستاپ ویندوز میتونید کل هارد رو فرمت کنید ...
                              با سپاس
                              2-بله مطمعنم

پ ن : دوسته عزیز همونطور که گفتم سی دی ویندوز اصلا درایوهامو پیدا نمیکنه تا بخام فرمتش کنم .
                              الان 3 روز میخام درایو هامو پیدا کنم ولی اصلا معلوم نیست کجاست و چی شده .
                              تو تنظیمات bios هاردم شناخته میشه و خود ابونتو بصورت لایو که بالا میآرم درایو ها و فایلهامو بالا میآره .ولی ویندوز نه.

حالا موندم باید چیکار کنم.

ممنون
                              (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X