اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نوشتن در حافظه فلش در کمپایلر IAR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوشتن در حافظه فلش در کمپایلر IAR

با سلام
    برای نوشتن دیتا در حافظه فلش میکروی LPC1768 از IAP استفاده کردم ولی برنامه هنگ می کند و در فایل STATUP.C به قسمت B Default_Handler می رود و می ماند و هرگاه سراغ یکی از این توابع IAP می روم این مشکل را دارم .
    در مورد CRP که نمی دانم کجا باید مقدار دهی کنم ( مثل KEIL نیست ) البته حدس می زنم که غیر فعال باشد چون JLINK کار می کند ولی کلا نمی دانم چطور باید مقدار دهی کنم .

پاسخ : نوشتن در حافظه فلش در کمپایلر IAR

نوشته اصلی توسط داریوش عباسی
    با سلام
    برای نوشتن دیتا در حافظه فلش میکروی LPC1768 از IAP استفاده کردم ولی برنامه هنگ می کند و در فایل STATUP.C به قسمت B Default_Handler می رود و می ماند و هرگاه سراغ یکی از این توابع IAP می روم این مشکل را دارم .
    در مورد CRP که نمی دانم کجا باید مقدار دهی کنم ( مثل KEIL نیست ) البته حدس می زنم که غیر فعال باشد چون JLINK کار می کند ولی کلا نمی دانم چطور باید مقدار دهی کنم .
    تو keil این اتفاق واسه منم میفتاد فهمیدم دلیلش از سرعت اجرا کردن دستی (F11) هستش و در عمل درست جواب میده.همچنین یه خطاهایی تو Debuger مثل عدم اجازه دسترسی به حافظه تو Keil رخ میداد که دلیلش همون حالت مجازی بودن بود و در عمل مشکل رفع شد. من با IAR کار نکردم نمیدونم

دیدگاه

پاسخ : نوشتن در حافظه فلش در کمپایلر IAR

نوشته اصلی توسط mehdia1968
      تو keil این اتفاق واسه منم میفتاد فهمیدم دلیلش از سرعت اجرا کردن دستی (F11) هستش و در عمل درست جواب میده.همچنین یه خطاهایی تو Debuger مثل عدم اجازه دسترسی به حافظه تو Keil رخ میداد که دلیلش همون حالت مجازی بودن بود و در عمل مشکل رفع شد. من با IAR کار نکردم نمیدونم
      منظورتون رو متوجه نشدم از سرعت اجرا کردن دستی میشه توضیح بدید !
      در مورد موضوع دوم آیا درست گفتم که چون jlink می تونه برنامه رو دیباگ کنه پس من الان توی crp صفر هستم؟
      و آیا اصولا برای نوشتن در فلش باید توی crp صفر باشم ؟
      راستش این قسمت از user manual رو خوب نفهمیدم ولی بقیه کارهام مطمن هستم که مثل user manual هستش .

البته من قبلا هم که با iar کار می کردم هرگاه مثلا یم اینتراپتی اتفاق بیفته و تابع اون اینتراپت در برنامه نوشته نشده باشه برنامه به اون خط توی تابع startuo.s می ره . ولی ابنجا که اینتراپتی اتفاق نمی افته !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X