اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با eeprom

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با eeprom

با سلام
    من یه مشکل با استفاده از eeprom داخلی میکرو دارم توی برنامه باید اطلاعاتی از ورودی دریافت کنه و داخل eepromذخیره کنه حالا این اطلاعات می تونه توی یه ساعت تا چند صدبار ذخیره بشه حالا مشکل جایه که محدودیت برای خوندن و نوشتن داخل eepromاست
    من برای حل این مشکل از یه متغییر عادی استفاده کردم و باتری هم گذاشتم تازمانی که برق قطع می شه اطلاعات داخلeepromذخیره کنه تواین حالت من یه مشکل دارم،زمانی که سیستم ریست می شه من از کجا بفهمم که سیستم ریست شده اطلاعاتو داخل eeprom بریزم تا اطلاعات از بین نره
    با تشکر

پاسخ : مشکل با eeprom

شما میتونید مستقیما از پایه ی ریست استفاده نکنید، اینطور که توسط یک پین ورودی پول پ شده از یک پورت فشرده شدن دکمه ی ریست را متوجه شوید، متغیر را در ایپرام ذخیره کنید و سپس سیستم را خودتان ریست کنید. در مورد ریست کردن میتوانید واچداگ تایمر رو راه اندازی کنید و هر چند میلی ثانیه پیش از ریست شدن سیستم توسط واچداگ با تایمر واچداگ رو ریست کنید. حالا اگر میخواهید سیستم ریست شود، تایمر را متوقف کنید تا واچداگ سیستم را ریست کند. ورودی ریست را هم کلا پول پ کنید.

دیدگاه

پاسخ : مشکل با eeprom

ممنون از جوابتون
      پیدا کردم تو تنظیمات کدویژن عکسشو پایین می زارم

یه گزینه داره که باید غیر فعال کنی دیگه زمانی که سیستم ریست می شه متغییر پاک نمی شه و باید متغیر رادر ابتدای برنامه مقدار دهی نشه و داخل check resetقسمت Power-on Resetمقدار دهی بشه زمانی که فقط برق قطع و وصل می شه مقدار دهی بشه نه زمانی که سیستم ریست می شه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X